vlado_11
20.07.14,12:32
Dobrý deň, chcel by som ukončiť nečinnú sro likvidáciou, som jediný spoločník, neplatca DPH, bez nevysporiadaných záväzkov a pohľadávok. Pri vstupe sro do likvidácie treba na Obchodný register poslať Rozhodnutie jediného spoločníka, Vyplnený formulár na zmenu údajov o sro v Or, doklad o zaplatení sp, alebo kolky a úplné znenie zakladateľskej listiny, kde je obchodné meno doplnené o výraz "v likvidácii". Viete mi niekto poradiť, čo presne by malo byť uvedené v zakladateľskej listine pri vstupe sro do likvidácie? Je to rovnaké znenie ako zl pri založení spoločnosti, iba obchodné meno sa doplní o tú likvidáciu?
Ďakujem.
KEJKA
20.07.14,12:17
áno - ZL bude tá istá, len zmeníš meno, prípadne doplníš, že ide o úplné znenie zo dňa......
vlado_11
21.07.14,08:36
Ďakujem. A má tam byť uvedený pôvodný dátum podpisu, ako pri zakladaní sro, alebo aktuálny ku dňu rozhodnutia o zrušení sro?
KEJKA
30.07.14,06:49
Ja pisem ze ide o uplne znenie zo dňa 11.11.20.. A sice den konania VZ
vlado_11
06.08.14,10:06
Ďakujem, KEJKA. A nemala by byť v tej ZL nejaká zmienka o osobe likvidátora? V pôvodnom znení ZL sa uvádzajú iba spoločník a konateľ. A ako presne má vyzerať ten upravený názov s dodatkom "v likvidácii"? Písmená "s.r.o." sú až na konci? Napr: "POVODNYNAZOVFIRMY v likvidácii s.r.o." ? Alebo "POVODNYNAZOVFIRMY s.r.o. v likvidácii" ?
misoft
06.08.14,11:38
POVODNYNAZOVFIRMY, s.r.o. - v likvidácii. To slovné spojenie "v likvidácii" označuje spoločnosť, ktorá sa likviduje.
vlado_11
07.08.14,09:11
Ďakujem, a ako je to s tým likvidátorom? Nemusí byť pri likvidácii v znení zakladateľskej listiny vymenovaný aj likvidátor ( a uvedený jeho podpisový vzor)?