000011231
20.07.14,13:56
mam zdravotne choru maminku tereaz je po narocnej operacii srdiecka ma problemi s plucami prestava dychat preto nemoze byt sama ani sekundu a ja som na celom invalidnom
Katy a R
20.07.14,12:10
O nároku nemôžeš hovoriť - lebo vždy záleží od rozhodnutia posudkovej komisie na UPSVaR. Či schváli, alebo nie? viď z 447/2008
ak myslíš na spôsobilosť - cit z §40
(6) Fyzická osoba môže vykonávať opatrovanie, ak je plnoletá, má spôsobilosť na právne úkony v plnom rozsahu, je fyzicky schopná a psychicky schopná vykonávať opatrovanie a fyzická osoba s ťažkým zdravotným postihnutím jej udelila písomný súhlas s opatrovaním. Príslušný orgán posudzuje fyzickú schopnosť a psychickú schopnosť fyzickej osoby vykonávať opatrovanie, len ak sú pochybnosti o tejto schopnosti fyzickej osoby. Písomný súhlas fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím sa nevyžaduje, ak nie je schopná udeliť písomný súhlas, je maloletým dieťaťom alebo je pozbavená spôsobilosti na právne úkony. Psychickú schopnosť a fyzickú schopnosť fyzickej osoby s ťažkým zdravotným postihnutím udeliť písomný súhlas posudzuje príslušný úrad.