mayo44
20.07.14,14:27
Dobrý den. Chcem sa opytat. Mam zriadenu chranenu dielnu a mam povinnost "viest evidenciu nakladov, vykonov a hospodarskeho vysledku CHP" ale vobec neviem ako to mam viest alebo ako by to malo vyzerat. Ak by ste mi mohli poradit ci na to existuje nejaka kniha alebo nejaky vzor odkial by sa to dalo stiahnut alebo poradit ako na to. Budem vam velmi vdacny pretoze uz som hladal asi vsade a nikde nic. Dakujem pekne.
mimča
20.07.14,13:27
predpokladám, že potrebuješ predkladať Úradu práce ročný výkaz o hospodárení chránenej dielne... toto tlačivo nájdeš aj na stránkach úradu práce.. rozpisujú sa tam príjmy a výdavky, chránenej dielne a tiež osobitne náklady na prevádzku napr. na energie, nájom, mzdy, odvody..
mayo44
20.07.14,13:35
Pravdepodobne toto. Mam vlastne spracovat tlacivo (ktore mam od uradu prace) a ktore sa vola "udaje o stave chraneneho pracoviska" a tam mam kolonky ktore mam vyplnit.A jednou z nich je "vediete osobitnu evidenciu nakadov, vykonov a hospodarenia vysledku CHP nepretžite od priznania postavenia CHP? A mam na nu odpovedat Ano alebo Nie. Musim zaskrtnut ano pretoze v povinostiach mam tuto evidenciu viest. Ale cely rok som to nerobil pretoze mi to nejako uniklo. No a keby ze mi pridu na kontrolu tak to budu odo mna ziadat. Cize by som to chcel spravit teraz spatne za cely rok len neviem ako. Myslis ze bude stacit to tlacivo co si mi dala do prilohy? Ak ano tak veeeelmi pekne dakujem. Ja som sa k tomu nevedel dopatrat. Vies mi to prosim ta este potvrdiet ze ci je to tlacivo? Dakujem.
mimča
20.07.14,13:44
myslím, že to bude ono.. (netvrdím na 100%) ale tento ročný výkaz som mala povinnosť prekladať raz ročne do konca marca za predchádzajúci rok..
prípadne sa skús spýtať a potvrdiť si to na úrade práce..
mayo44
20.07.14,14:14
Dakujem pekne za rychlu a uzitocnu informaciu a taktiez za prilohu. Na urad prace momentalne nemozem ist pretoze som mimo SK na dva tyzdne. No dufam ze to bude ono. Dakujem este raz.
mimča
21.07.14,06:58
informovať na úrade sa môžeš aj mailom... ;) podľa miesta kde máš sídlo chránenej dielne - určite nájdeš info na nete.. napr. kontakty pre Košice nájdeš na tejto stránke.. predpokladám že takto to majú aj v iných okresoch SR.. http://www.upsvar.sk/ke/tlaciva-pre-zamestnavatelov/prispevok-na-zriadenie-chranenej-dielne-alebo-pracoviska-56.html?page_id=262817