demeter
20.07.14,14:57
Ak som zistil chybu v KV,je to čislo faktúry dokedy mám podať dodatočný KV.jedna sa o 1.štvrťrok 2014,stači ak v dodatočnom KV uvediem len túto jednu faktúru.Ďakujem!!
Liptáčik
20.07.14,13:33
Áno, uvádzaš len opravenú údaj. Ovšem na stránke finančnej správy je potrebné túto opravu písomne odôvodniť.
Sarlotka
20.07.14,13:36
to ako myslis ze pisomne zvododnit?
Sarlotka
20.07.14,13:38
Dodatočný kontrolný výkaz
Ak platiteľ dane zistí po uplynutí lehoty na podanie kontrolného výkazu, že údaje v podanom kontrolnom výkaze sú neúplné alebo nesprávne (napr. nesprávne opísané údaje z faktúr), podá dodatočný kontrolný výkaz. Za každý opravovaný kalendárny mesiac alebo kalendárny štvrťrok podáva samostatný dodatočný kontrolný výkaz. Ak platiteľ dane podáva dodatočný kontrolný výkaz, vyznačí na prvej strane tlačiva v kolónke druh kontrolného výkazu „x“ v políčku dodatočný kontrolný výkaz. V poslednom stĺpci príslušného riadku vyznačí príslušným kódom opravu, a to kódom 1 storno údajov a kódom 2 správne a doplnené údaje.
Liptáčik
20.07.14,17:35
Ja som bola na DÚ - riešila som niečo podobné a tam mi to doporučili. Taktže: na stránke FS
okiienko vľavo - OBLASŤ
- Nešpecifikovaná oblasť
- Nešpecifikovaná aagenda
- Všeobecné podanie pre finančnú správu

Tam uvediem dôvod opravy a - som spokojná, ja som "v obraze" i pracovníčka DÚ je "v obraze".
tictac7
20.07.14,17:50
Liptáčik, prepáč, ale inak to neviem napísať - to čo Ti povedali je teda riadna kravina. Na čo potom asi sú tie kódy?
juzek691
21.07.14,06:32
...načo sa "vymyslel" taký spôsob opravy na KV, po ktorom nie je nikto "v obraze"? To môže byť iba na Slovensku. Niečo opravíš podľa zákona a ešte ďalším dokladom to vysvetľuj? Choré...
demeter
22.07.14,18:30
Ten dôvod opravy na všeobecnom podaní neviem kde ho mám napísať,lebo sú tam len základne údaje.
mondes
22.07.14,19:09
Takto, ako píše Liptáčik, sa podávajú iba opravné uzávierky, (Výkaz o P a V, a Výkaz o M a Z ),nakoľko sa nedá "zakliknúť" že sa jedná o opravnú, alebo dodatočnú.
Dodatočné DPH aj KV sa podáva normálne.
ariadna22
17.08.14,21:45
vďaka za tip