mediastore
17.04.06,12:43
Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
Dakujem za odpovede.
ondrejvla
17.04.06,11:09
Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
Dakujem za odpovede.

Do kolónky? Veď to musíš najskôr zaúčtovať, či to už máš prijaté zdaniteľné plnenia z poskytnutých služieb alebo tovarov, ale vydané z nákladov a záväzkov, ktoré používaš na svoje zdaniteľné plnenia. Až keď zaúčtuješ v peň.denníku a daňových dokladoch až to zapíšeš do tlačiva DP DPH. A v tlačive máš presne citované do ktorého riadku vypisuješ podľa akého §§.
mediastore
17.04.06,11:34
Je mi to jasne.Ja som sa pytal na zauctovanie v PD,ide to do kolonky Prijem neovplyvnujuci zaklad dane kol.18 alebo 20?????
lenkak
17.04.06,11:36
Predpokladám, že robíš so SW. V akom pracuješ?
mediastore
17.04.06,11:49
Ano,robim V ALFE a toto je moj prvy pripad podobneho zapisu a neviem sa rozhodnut ako by to bolo spravne.
lenkak
17.04.06,11:53
Otázku si mohol dať priamo do tém Alfy, tam by si skôr všimli tvoju otázku.
Ja nerobím v Alfe, ale určite sa niekto nájde, kto Ti poradí.
mediastore
17.04.06,13:46
O.K. Ale ide to do prijmov ktore neovplyvnuju ZD ?A tam do kolonky DPH?
ayya
17.04.06,18:36
... ide to do prijmov ktore neovplyvnuju ZD ?A tam do kolonky DPH?
DPH neovplyvnuje zaklad dane z prijmu podnikatela.

Ani ked ju podnikatel plati dodavatelovi,(nemoze si ju odpocitat z dane z prijmov) ani ked ju "vyberie" od odberatelov. Podnikatel (registrovany platca DPH) iba vybera dan od svojich odberatelov, (vtedy "dodanuje" svoju pridanu hodnotu)

vsetku DPH, ktora cez jeho firmu "prebehne" eviduje - a potom ju (rozdielom) odvadza statu hromadne. Je to vlastne ista "sluzba" spravcovi dane ...;) alebo: ak je v nadmernom odpocte, tak mu ju spravca vrati ...
mamo
17.04.06,18:48
Do ktorej kolonky zauctujeme v JU odpocitavanie dane pri registracii platitela DPH?A v pripade ze vyjde NO alebo danova povinnost?
Dakujem za odpovede.
Do kolonky 18, program Alfa ťa tam sám navedie pri výbere zaúčtovania prípadu máš výber prípadov a tento tam je len jeden, dáš tam Prijatá DPH a zapíše to do kolonky 18
ayya
17.04.06,18:53
Do kolonky 18, program Alfa ťa tam sám navedie pri výbere zaúčtovania prípadu máš výber prípadov a tento tam je len jeden, dáš tam Prijatá DPH a zapíše to do kolonky 18
prave som chcela moj prispevok doplnit - ze neuctujem v tom programe, ze moja odpoved bola vseobecna ... a uz nemusim - som rada, ze uz ma odpoved aj od "alfaka" ... ci ako ta nazvat :)