lackoj
21.07.14,09:58
Ahojte, na úvod by som rád podotkol že som doteraz nikdy nepodnikal a preto sa možno budem pýtať na veci, ktoré budú Vám pripadať ako samozrejmé- pre mňa sú však španielskou dedinou.... :-)
Mám v úmysle spolu s priateľkou založiť firmu zameranú na poradenstvo v oblasti dedičských konaní, náhradných dedičských konaní, katastrálneho konania atď. Mám takisto oprávnenie vykonávať mediačnú činnosť a je možné, že by som niektoré prípad riešil ako Mediáciu. Akú formu by ste mi odporúčali- založenie s.r.o. alebo živnosť? Aké sú rozdiely v odpisovaní nákladov pri s.r.o. a živnosti? Jedná sa mi o nákup alebo prenájom výpočtovej techniky a vybavenia, či sa oplatí kúpiť auto na firmu a odpisovať ho alebo používať súkromné auto nezahrnuté do majetku. Čo všetko sa dá zahrnúť do nákladov pri s.r.o. a pri živnosti? Celá spoločnosť by mala max. 3 ľudí.Čo sa týka mediácie chápem, že ide o podnikanie podľa osobitného predpisu a na tie by som musel vystavovať faktúry a zdaňovať príjem zvlášť.
tictac7
21.07.14,08:11
všetko, čo sa pýtaš je tu už tisíckrát zodpovedané. Pohľadaj, naštuduj a pýtaj sa konkrétne na to, čo Ti nebude jasné. Druhá možnosť - nájdi si účtovníčku a tá Ti všetko vysvetlí. To čo chceš vedieť je na niekoľkostranový elaborát....
Ice dive
21.07.14,08:17
hmmm... no v prvom rade by som na tvojom mieste riešil druhú stranu mince... aké očakávaš tržby v prvom mesiaci, prvom štvrťroku, polroku... roku... koľko by si za danú službu pýtal, a čo robil ak by ti niekto nezaplatil.... to čo tu popisuješ je dosť špecifické podnikanie, ktoré sa rieši tak raz dva krát za život... takže je dosť málo pravdepodobné, že by sa ti spokojní zákazníci vracali späť... na tvojom mieste by som náklady riešil až po tom, čo by som mal vytvorené nejaké príjmy... a vzhľadom na to, že sa jedná o špecifické podnikanie, pri ktorom je veľká konkurenica nakoľko zastupovať v dedičský konaniach a katastrálnych konaniach to robia spravidla aj advokáti tak by som začal asi skôr ako živnostník resp. podnikanie na základe iného ako živnostenského oprávnenia a po roku dvoch keď by som videl ako sa darí zvažoval založenie sro....
lackoj
21.07.14,13:10
Díky za názor