ivett22
22.07.14,05:33
VRATENIE VYMAZANEHO TEXTU
-
Môjmu priateľovi sa ozvala socialka s tým že istá slečna (jeho bývalá ) ho udala ako otca svojho dieťaťa A že ho to vyjde lacnejšie keď začne jednoducho platiť a nedá si urobiť testy otcovstva ..on si je vedomý ze to jeho nieje a chce ísť na testy . Ako máme postupovať pri takomto prípade ? Máme si zaplatiť advokáta nech nás zastupuje ? Čo ak matka odmietne testy dna ?
Prosím vás poraďte mi , ďakujem
Peggynka
22.07.14,04:18
Keby mal prístup k dieťaťu,firmy ktoré robia testa DNA, by mu zaslali sadu (dve špilky v skúmavke) a on by im to poslal.Stojí to cca 200€.V tomto prípade nech jej povie,aby to dala k súdu,ten dá urobiť testy (budú tam musieť osobne všetci),stojí to cca 350€ a nakoniec to zaplatí ten,kto nemá pravdu.Prekvapuje ma vyjadrenie sociálky (asi tam má bývalá spriaznenú dušu,lebo to je blbosť na mraky).BTW. matka nemôže súdu odmietnuť testy DNA.
http://www.najpravo.sk/rady-a-vzory/rady-pre-kazdeho/u/urcenie-otcovstva-domnienky-otcovstva.html
A ešte otázka:akým spôsobom sa ozvala sociálka? Písomne? Pozor na termíny,lebo otcovstvo môže zaprieť do troch rokov dieťaťa...
ivett22
22.07.14,05:20
Socialka sa ozvala telefonicky a aj to len jeho mame a nie jemu ...žiaden list ani nič mu neprišlo tak neviem ako máme postupovať ... To babo ma asi len dva mesiace takze máme ešte as , akurát dnes ideme na tú sociálku sa popytat co vlastne od neho chcú , preto nevieme ze ci si máme najať advokáta hneď alebo až potom keď to pôjde k súdu
Peggynka
22.07.14,05:29
Socialka sa ozvala telefonicky a aj to len jeho mame a nie jemu ...žiaden list ani nič mu neprišlo tak neviem ako máme postupovať ... To babo ma asi len dva mesiace takze máme ešte as , akurát dnes ideme na tú sociálku sa popytat co vlastne od neho chcú , preto nevieme ze ci si máme najať advokáta hneď alebo až potom keď to pôjde k súdu
Mal by teraz konzultovať s advokátom,keďže nemá žiadny papier o tom,že ho bývalá označuje za otca.Neviem,čo by sa stalo,keď ona s tým nebude ponáhľať, počká do troch rokov dieťaťa a potom dá na súd.Aj také som už počula...Na súde už advokáta by som nepotrebovala,tam bude dôkazom test DNA,ktorý dá súd vypracovať.Na sociálku nech ide on,s tebou sa baviť nebudú,teba sa to netýka.Medzi nami,spôsob,ktorý použila dotyčná zo sociálky...ja by som tam urobila riadny bordel-sťažnosť nadriadenému!
kopretinka
22.07.14,05:39
Socialka sa ozvala telefonicky a aj to len jeho mame a nie jemu ...žiaden list ani nič mu neprišlo tak neviem ako máme postupovať ... To babo ma asi len dva mesiace takze máme ešte as , akurát dnes ideme na tú sociálku sa popytat co vlastne od neho chcú , preto nevieme ze ci si máme najať advokáta hneď alebo až potom keď to pôjde k súdu
len či to vôbec bola sociálka....

dopĺńam pôvodný text otázky,keďže zadávateľka vymazala:
Môjmu priateľovi sa ozvala socialka s tým že istá slečna (jeho bývalá ) ho udala ako otca svojho dieťaťa A že ho to vyjde lacnejšie keď začne jednoducho platiť a nedá si urobiť testy otcovstva ..on si je vedomý ze to jeho nieje a chce ísť na testy . Ako máme postupovať pri takomto prípade ? Máme si zaplatiť advokáta nech nás zastupuje ? Čo ak matka odmietne testy dna ?
Prosím vás poraďte mi , ďakujem
lujza.j
22.07.14,05:53
Socialka ma telefón na mamu tvojeho piatela:D.....jeho byvala...to je znamost kolko stara pred tebou......zase niekto patra na koho hodi vyzivne.....
ivett22
22.07.14,08:21
No veď to je také celé divne ze obvolavaju jeho rodinu a nie jeho .. a áno je to socialka lebo som tam volala a dohoda stretnutie na dnes ... Už nie su spolu vyše roka takže to v žiadnom prípade nemôže byť jeho ( teda ak má nepodvadzal a nemal ju ako bokovku ) ... No veď to ona bola taká ze kde bola tam roztahovala nohy .... ... A ešte taká otázka keď si chceme zohnať advokáta tak môžem akéhokoľvek ci oni sú špecializovaný každý na niečo iné ?? Ja sa do takýchto veci nerozumiem , veď som ešte mladá 22ročná soplinda a môj priateľ ešte len bude mať 21 takze potrebujeme poradiť takýmto spôsobom keďže nemáme nikoho blízkeho kto by nám pomohol ... Ďakujem veľmi pekne za rady
bodliak
22.07.14,08:27
Nemyslím, že to volala sociálka. Skôr nejaká "sociálna pracovníčka"...
lujza.j
22.07.14,10:03
Este to tak ,aby som v takom veku riesila a mala taketo starosti s chlapom.....by som isla het:) ...ved nie je jediny....