Skajulka11
22.07.14,09:01
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť.
V septembri budem nastupovať na vysokú školu do Brna a chcela by som nastúpiť do hlavného pracovného pomeru, s tým, že by som potom ukončila hlavný pracovný pomer dňa, keď nastúpim na vysokú školu. Chcem sa spýtať či to nebude mať potom nejaký vplyv na moje štúdium, čo sa týka štipendií a iných vecí, nakoľko keď už budem v hlavnom pracovnom pomere, budem musieť odvádzať zdravotné a sociálne poistenie. Chcem sa spýtať potom že aj aký vplyv to bude mať vplyv na úrade práce.
Ďakujem za skoru odpoveď.
avalik
22.07.14,07:08
Informácie o štipendiu ti poskytnú na študijnom oddelení VŠ. Pracovný pomer nebýva dôvodom na nepriznanie šipendia, dôvodom býva prekročenie určeného príjmu.

Na úrad práce tvoj pracovný pomer nebude mať vplyv - ten bude fungovať ďalej ;) a ak si evidovaná, tak nástupom na VŠ alebo začatím pracovného pomeru budeš vyradená z evidencie.
Skajulka11
22.07.14,09:34
Vedeli by ste mi poradiť, v akom zákonníku by som to našla?? Hľadala som to v Zákonníku práce a v Občianskom zákonníku, a nič som nenašla. Zrejme som to niekde preskočila. A čo sa týka toho príjmu, akú výšku by som musela prekročiť aby mi nebolo priznané štipendium?? Ale vlastne ja by som ´hneď v deň nástupu do školy ukončila svoj pracovný pomer, čo by bolo zatiaľ len v skúšobnej dobe, kde nemusím udať dôvod môjho skončenia. Viem je tu veľa podobných príspevkov, ,,študent denného štúdia a trvalý pracovný pomer°°, ale rozdiel je v tom, že ja budem študovať v českej republike a oni študujú na slovensku; teda či takéto kritéria platia aj v Česku?
avalik
22.07.14,10:05
Práve preto som ťa odkázala na študijné oddelenie VŠ. Tak isto info o štipendiách by mali mať aj na svojej internetovej stránke.