dejwko
22.07.14,09:55
Ahojte,

potrebujem poradiť pri tvorbe tabulky. V exceli robím šablonu štítkov. V hronej časti sú údaje štítku a pod tým je tabuľka na vyplnanie potrebných údajov (SN, výrobne císlo, typ, názov). Všetky tie hodnoty ťahá z druhého hárku. V jednom riadko mám 3 kusy stítkov. Lenže, ak ich chcem kopírovať so zvorcami, tak mi nepokračujú v správnom poradí. Napríklad: štítok: =harok2!A2, SN: =harok2!B2, vyr.č: =harok2!C2 atd.. tak pri skopírovaní pod to mi vygeneruje nasledujuce: štítok: =harok2!A5, SN: =harok2!B5, vyr.č: =harok2!C5 atd.. dalo by sa to nejako zafixovať tieto hárky aby mi to pokračovalo v správnom poradí? Ďakujem.
Pakrako
31.07.14,10:46
dobrá deň, skúste mi poslať súbor v exceli, kde to potrebujete ...skúsim poradiť !
bodliak
31.07.14,10:53
Keď nechceš, aby ti po skopírovaní o riadok nižšie menil riadky / stĺpce v referencii na iný hárok, daj pred písmeno alebo číslo (alebo oboje) znak $.

=harok2!$B$2
dejwko
31.07.14,11:00
práveže potrebujem aby to pokračovalo dalej, ale v postupne v poradí.. od 1 do 1000
bodliak
31.07.14,11:17
Tak asi nekopíruješ do nasledujúceho riadku, ale o 3 nižšie. Aspoň tak som to pochopi z popisu. Lepšie by bolo, ak by si pridal excel sample.