Brankes
22.07.14,10:24
Dobrý deň chcel by som sa opýtať že či pri rozvode by mi musela manželka vyplatiť podiel z bytu ktorý som kúpil za vlastne peniaze ale je napísaný pol na pol ona tvrdí že by mi nemusela nič vyplatiť že sa nato pýtala právnika
Tweety
22.07.14,08:41
Ak bol byt zakúpený počas manželstva, je spoločným majetkom. Aj peniaze, za ktoré si ho kúpi,l boli spoločné, patria do BSM, nie len tvoje. Ale ak vieš dokázať, že si na jeho kúpu použil len tvoje(napr. darované, z dedičstva),, môžeš sa súdiť.
Brankes
22.07.14,14:50
Ďakujem za radu áno kúpil som ho s peňazí ktore som mal s predaja nehnuťelnosti ktorú som dostal darom.Ona sa oháňa tým že mala peniaze a sa minuli ked som snou bol a určitú dobu nepracoval
Zuzanka_ba
22.07.14,18:47
Napísaný je pol na pol - takže je to podielové spoluvlastníctvo?
Alebo sa byt ocitol v BSM?

Nepochopila som o čo presne ti ide - byt chceš po rozvode nechať ex-manželke a chceš od nej polku hodnoty bytu v peniazoch?
Ale vlastne, keď si byt kúpil z darovaných peňazí (dostal si nehnuteľnosť a predal si ju, takže peniaze pochádzajú z daru), tak by mal byť *celý* tvoj, a mal by ti ostať, nie?
Brankes
23.07.14,07:29
je písaný pol na pol ale sa nesprava slušne tak som jej povedalže ma bude musieť vyplatiť a ona povedala že nedostanem nič preto som sa pýtal či mám nárok na vyplatenie :-)