Natka Szcz
17.04.06,20:41
Prosím, vie mi niekto poradiť, či môžem urobiť exekučné zrážky aj z DoVP?
Ďakujem za pomoc.
fipina
18.04.06,03:19
Myslím si, že áno. Je to taktiež príjem. Ale ja sa nepovažujem za odborníka, preto by som si rada prečítala názory skúsenejších.
Zita5
18.04.06,04:38
No mne sa to veľmi nezdá , nie som mzdárka , ale ...zaujímalo by ma či ste dostali exekučný príkaz na DoVP , čo by som sa veľmi čudovala. Podľa mňa to nie je HPP a ako môže vedieť exekútor , že povinný občas niekde pracuje , alebo pracoval na DoVP .

To je len moja úvaha , priznám sa však , že som sa s tým ešte nestretla , jedine v trvalom pracovnom pomere .
filka
18.04.06,04:59
Podľa mňa treba vychádzať najmä z pojmu mzda-čo všetko spadá pod tento pojem.Podľa §118 ods.2 tam nie je vylúčený ani príjem z dohôd o VP...Pri širšom výklade tohto ustanovenia,pod mzdu môže kľudne spadať aj odmena podľa DoVP.
kvet
18.04.06,05:01
Z ustanovenia § 89 zák. č. 233/1995 Z.z. exekučného poriadku vyplýva, že ustanovenia o exekúcii zrážkami zo mzdy sa použijú aj na exekúciu zrážkami z odmeny vyplývajúcej z dohody o vykonaní práce ...
Podľa uvedeného, že aj odmena z DoVP podieha exekúcii.
jana32
19.04.06,07:56
Mala som taký prípad u podnikateľa a konzultovala som to od daňového úradu až po okresný súd. Potvrdili mi že exekučné zrážky je možné vykonať aj z DoVP. Takže súhlasím s Kvet.
Dema
08.09.06,10:52
Teraz mi prišiel exekučný príkaz na zamestnanca, ktorý je u nás zamestnaný na DoVP od augusta 2006. Mohli by ste mi prosím poradiť, či pri zrážkach postupovať ako pri klasickej mzde, alebo sa mu môže strhnúť napríklad aj celá odmena ?

Ďakujem
Palino
08.09.06,10:59
My máme taký prípad, dostali sme exekučný príkaz na dohodárku. Zrážame jej z čistého príjmu 1/3.
Dema
12.09.06,09:51
My máme taký prípad, dostali sme exekučný príkaz na dohodárku. Zrážame jej z čistého príjmu 1/3.

Díky, ešte som sa chcela spýtať či platia pri výpočte zrážky z Do VP, rovnaké postupy ako pri klasickej mzde.
calgary
02.05.07,12:41
Ahojte vie niekto zareagovať na posledný príspevok v tejto trošku staršej téme?? :o
Aj mňa by zaujímalo, či pri uplatňovaní exekučného príkazu na "dohodára" mám postupovať ako pri "normálnej" mzde, alebo by bolo teoreticky možné zraziť celú sumu?
Uvedený zamestnanec na DoVP totiž v primere zarobí mesačne 2000 Sk a pri postupe podľa Vyhlášky 268/2006 mi na 2/3zrážky pre ÚPSVaR akosi neostáva... Čo s tým? :confused:
Ďakujem.
Jana Motyčková
02.05.07,13:06
Pri zrážky z dohody sa postupuje ronako ako pri zrážke v pracvonom pomere. Ak z dôvodu nízkeho príjmu nie je možné zrážku vykonať, treba to oznámiť exekútorovi.