Dolinka207
22.07.14,11:39
Chcem sa spýtať, či môžem dať Zamestnancovi Abesnciu, keď nemá podpísanú dovolenku. Máme celozávodnú dovolenku (od 22.7) s tým, že niektorí z-nanci ešte pracujú. Zamestnanec mal pred celozávodnou dovolenkou PN a ukončil ju v sobotu 19.7.2014 s tým, že nám ešte v piatok tvrdil, že jeho PN bude pokračovať ešte počas CZD, Ukončenie doniesol až dnes 22.7. Ukončenie nechal len na vrátnici, a o dovolenke sa ani neinformoval. O dovolenkách sa rozhodovalo v čase jeho PN. Musíme mu dať dovolenku, alebo môžme dať A?
kopretinka
22.07.14,09:43
ja by som mu dala dovolenku,veď aj tak máte celozávodnú..........ale toto je môj ľudský názor,nie účtovnícky ani právnický........ak patrí k tým,čo majú mať dovolenku,tak daj dovolenku,po dovolenke uvidíš,či nastúpi do práce,budeš riešiť potom.
A vôbec,za čo mu vlastne chceš dať absenciu?vy ste boli povinní mu oznámiť vopred,že dovolenka je od-do....
Chobot
22.07.14,09:44
Ak nemal schválenú dovolenku a mal od 23.7. pracovať, tak ak neprišiel do práce, tak má absenciu.

A aká to je celozávodná dovolenka, ak niektorí zamestnanci pracujú???
Dolinka207
22.07.14,10:14
taká, že niektoré oddelenia musia ešte pracovať, aj ja musím...
Dolinka207
22.07.14,10:18
to je síce pekné, ale už sme mu dali, dosť ústupkov a čo je veľa to je veľa...
kopretinka
22.07.14,10:26
doplnila som odpoveď
Dolinka207
22.07.14,11:07
to, že či príde do CZD do práce, viem, že príde, je to zamestnanec, ktorý je dosť špekulant preto mu chceme dať tu absenciu.
Tweety
22.07.14,11:08
A za to, že príde do práce? Informovali ste ho, že bude celozávodná dovolenka?
Zuzanka_ba
22.07.14,11:29
Takéto vyjadrenie mám - tí, ktorí sú na tej hromadnej dovolenke, vám vypisujú lístky, akože *žiadajú* zamestnávateľa o dovolenku a nadriadený lístky podpisuje??
Lebo, ak má ísť o hromadné čerpanie dovolenky z prevádzkových dôvodov, tak podľa § 111 ods. 2 zamestnávateľ ho *určuje*, a nieže zamestnanec *žiada* práve vtedy, keď sa zamestnávateľovi hodí.
Ak mal ten váš špekulant vedomosť o tom, že je určená, nariadená hromadná dovolenka, ja by som mu absenciu nedávala.

Ak by v pondelok došiel normálne do práce, že už skončil PN v sobotu 19.7., tak čo by ste urobili? Dali by ste mu prácu - akú?, alebo by ste ho poslali domov že je nariadená dovolenka? Ak bola nariadená dovolenka, prečo o tom nebol oficiálne a včas upovedomený, aby sa nedotrepal do práce? (Že bol PN nevadí, informovať ste ho mohli. Zamestnanec nemá odkiaľ dopredu vedieť, dokedy bude PN trvať, o tom rozhoduje lekár, takže tvrdenia špekulanta o budúcom trvaní by som nebrala vážne.) Ak by ste nemali preňho prácu v pondelok a on by sa tváril že nevie o dovolenke a normálne by došiel na zmenu, musel by dostať zaplatené.
fortunka
22.07.14,11:36
myslim, ze tu ide iba o spekulaciu, lebo "uz mu vela odpustali spekulantovi" a niekto sa chce na nom aspon takymto sposobom vyburit, ved ani len sa nebol osobne na pracujucom oddeleni informovat... jasne, ze ak je zavodna dovolenka, ziade listky sa nemusia vopred podpisovat ani nic, zamestnavatel to ma oznamit zamestnancom.
terezamaria
22.07.14,11:47
Však pokiaľ sa dozvedel, že je celozávodná a týka sa aj jeho, tak si dal ukončiť PN-ku, aby mal lepšiu výplatu....logické....niektoré firmy majú v pracovnom/organizačnom / poriadku uvedené, že keď zamestnanci nastupujú na celozávodnú dovolenku, nemusia mať podpísaný dovolenkový lístok, je to celoplošné. Tak máte dovolenku a Ty mu chceš dať absenciu? Trochu divné, z pracovného i ľudského hľadiska....
Chobot
22.07.14,12:02
No a ten dotyčný spadá do celozávodnej dovolenky alebo nie?
kopretinka
22.07.14,12:08
za čo mu chceš dať absenciu? za to,že priniesol ukončenie PN a nastúpil na dovolenku? :eek:
Zuzanka_ba
22.07.14,15:20
ak by som sa chcela na niekom vybúriť týmto spôsobom, určite by som si najprv skontrolovala, či ja ako zamestnávateľ mám všetko v poriadku.. osobne nie som zástanca špekulácií ani z jednej strany PP
fortunka
23.07.14,07:15
no ved aj ja, ale vidim okolo, ze zamestnavatelia ked su nespokojni, na svoje chyby zabudnu rychlo ale zamestnancovi neodpustia nic :)))