Denisa
17.04.06,21:54
SZČO (neplatca DPH) chce kúpiť staršie auto od nepodnikateľa. Chcel by ho dať do podnikania, aby ho mohol odpisovať (je to v jeho prípade výhodnejšie veľa na ňom nenajazdí). Zisťoval si zmluvné poisternie a keby to auto nebolo v podnikaní mal by to lacnejšie. A v tom je háčik. Musí uviesť do kúpnopredajnej zmluvy IČO a DIČ, a tiež to uviesť u policajtov? Alebo sa to dá obísť?


(Tieto špekulácie mi zvyšujú tlak!)
KEJKA
17.04.06,20:03
zmluvné poistenie je preto drahšie u podnikateľa, lebo sa poistkou chránia vyššie riziká. Je to obchodná politika poisťovne. Takže nech nepekuluje, už tu takú tému rozoberáme (myslím špekulantskú)..... jednoducho sa musí rozhodnúť.
Ak v poistke nebude uvedené, že je to poistenie podnikateľské, tak mu to nemusí prejsť ako daňový výdavok.
Ak sa bude tváriť, že poistené auto má ako občan (aby ušetril), tak sa môže stať, že poisťovňa pri šetrení poistnej udalosti z toho titulu odmietne albo zníži výšku plnenia.
Tiež mi tieto špekulácie dvíhajú tlak....
Zita5
18.04.06,04:41
SZČO (neplatca DPH) chce kúpiť staršie auto od nepodnikateľa. Chcel by ho dať do podnikania, aby ho mohol odpisovať (je to v jeho prípade výhodnejšie veľa na ňom nenajazdí). Zisťoval si zmluvné poisternie a keby to auto nebolo v podnikaní mal by to lacnejšie. A v tom je háčik. Musí uviesť do kúpnopredajnej zmluvy IČO a DIČ, a tiež to uviesť u policajtov? Alebo sa to dá obísť?


(Tieto špekulácie mi zvyšujú tlak!)


Auto zakúpiť na firmu , čiže IČO ...DIČ a všetko potrebné . Taktiež u policajtov auto prihlásiť ako firemné .To by bola jedna z najlepších alternatív .
Kravcova Jarmila
29.04.06,15:33
da sa použiť aj auto sukromne na podnikateľske účely, zaplati si ročnu "cestnu" daň a ma to v suchu