Enyma
22.07.14,14:21
Nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas, zamestnankyňa z dôvodu, že bola objednaná u lekára na 20.07.2014 si vymenila s inou kolegyňou pracovnú smenu a zároveň si doniesla od lekára lístok na preplatenie náhrady príjmu za ošetrenie u lekára.

Má nárok na uznanie takzv. paragrafu ak ešte v roku 2014 nemá vyčerpaných 7 dní ?

Za príspevky ďakujem.
Chobot
22.07.14,12:25
Tak toto je už špekulácia vyššieho stupňa. VYmení si zmenu, aby počas vymenej zmeny išla k lekárovi... to už hraničí s bezočivosťou zamestnanca. Iný, normálny človek by urobil naopak - vymení si zmenu, aby mohol ísť k lekárovi vtedy, keď má voľno a nemá zmenu.

Ale OK, papierovo má nárok na uzanie ošetrenia. Ale dal by som jej to pocítiť pri rozdeľovaní odmien.
kopretinka
22.07.14,12:26
7 dní sa "nečerpá"......to akože si vymenila smenu a potom ju neodpracovala,ale doniesla paragraf? Zamestnávateľ súhlasil s tou výmenou? Ak súhlasí zamestnávateľ,tak preplať. Ale ak si vymenila smenu,aby mala voľno a išla k lekárovi,tak nemá nárok,mala predsa voľno....
Tweety
22.07.14,12:30
Podľa rozpisu zmien nemala mať zmenu, neuznala by som tzv.§. Ak zamestnáv. o výmene nemal tzv. ani páru, obzvláš. Ak zamestnanec vie o prekážky v práci dopredu, musí o nej zamestnáv. informovať vopred. Ak to takto bolo, potom jej to treba uznať.
fortunka
22.07.14,12:41
A nemohlo to byt tak, ze si vymenila smenu, aby v praci niekto ostal, ked chce ist lekarovi a nechcela kvoli tomu robit velke halooo? Ja by som to zobral ako navstevu u lekara , ak to tak bolo. Ak to nie je zamestnanec co takto vymysla donekonecna, tak co... teraz uz sa velmi casto neda prehadzovat termin u lekara ako sa chce, prost dostanem tento nahodou volny zajtra, napozajtra alebo o tyzden/mesiac/polrok... a mozno tam potrebovala ist.
Neviem co by ste robili s mojou zamestnankynou co mi donesie peciatky o navsteve lekara a pritom viem, ze tam ani nahodou nebola :))) A teraz frajerte, ze jej to neuznate :)))))