Martin Plecha
22.07.14,14:25
Rozhodujeme sa, akú keramickú panvicu si máme kúpiť. Jedná sa o keramickú panvicu od Tescomi a to http://eshop.tescoma.sk/varenie/panvice-a-pokrievky/fusion/602826-panvica-fusion-26-cm a o keramickú panvicu od GreenPan http://www.green-panvice.eu/

Priemer panvice je 26 cm. Bio panvica na indukciu je o 100% drahšia, ako Tescomácka. Panvicu by sme chceli mať na niekoľko rokov a pripravujeme pokrmy aj pre malé dieťa. Panvicu chceme hlavne na palacinky, prírodné mäso, vajíčka, zeleninu a ryby (používame indukčný sporák). Je pravda, že tieto panvice nepotrebujú olej? Ktorá panvica nám bude lepšie vyhovovať? Ďakujeme za názory.
kopretinka
22.07.14,12:30
ktorá panvica vám bude lepšie vyhovovať? to fakt my máme vedieť? :eek:
mmch,na palacinky je špeciálna panvica,palacinková..........
ach,tieto horúčavy a uhorková sezóna......:confused:
Chobot
22.07.14,12:46
Preboha, ľudia, už sa spamätajte!! Už vám načisto hrabe z tej "BIO" mánie??? Všetko chcete BIO? Jedlo, ponožky, matrace, lampy ... ešte aj panvice?

Ja robím palacinky na obyčajnej teflonovej s nízkym okrajom. Z tesca za nejakých 12 EUR. A ty cheš vysoliť za panvicu 70 EUR?

Pripomínaš mi otca, ktorý kúpil túto BIO lampu za 900 EUR:

http://www.aml-czech.cz/sk/produkty-sk/zdravie/biolampa-activebio-6558

Keď som to videl, skoro ma prekotilo. Povedal som mu, že ja by som mu ju vyrobil za 18 EUR - 10 EUR adaptér, 5 EUR halogénová žiarovka (skutočne v tej lampe je obyčajná malá halogenová žiarovka) a 3 EUR nejaká plastová trubka. Robotu by som mu nerátal.

Ale ak chceš keramickú - je to tvoja vec. Aj tak ti nevydrží dlhšie, ako ktorákoľvek iná.
fortunka
22.07.14,12:55
úúúplne ti bude stacit tescoma, aj tak sa doskriabe a poskodi a bude pripekat, cize ju za nejaky cas bude treba vymenit... potrebuju olej, to viem na 100%, keramicku mam doma a prilepi sa na to vsetko, na palacinky je doslova na figu, na to je dobra jedine riadna teflonova nizka panvica. Podla mna... hlavne sa nedajte zase obalamutit bio-eco-a neviem co privlastkami :))))
buchač
22.07.14,13:09
Kurňa, šak kúp oboje a tretiu ( inú značku ) do zásoby a máš pokoj...

...a aj my ! ;)
alaya1
22.07.14,13:09
arizona
22.07.14,13:24
Neviem sice aky je rozdiel medzi BIO keramickou panvicou a beznou keramickou panvicou. Bio hovadiny nekupujem.

Ale aj na ker.panvicu potrebujes aspon trosku oleja.Ak chces robit bez oleja,iba opekat na sucho, jedlo mne osobne moc nechuti, mne to pripada take "obschnute".Pri hrubsom kusku masa sa to vnutri,pri peceni nasucho dostatocne neprepecie.
Palacinky som skusala, ale tiez potrebujes aspon trosku oleja /ako v inej panvici/. Ale ovela lepsie sa mi robia v beznej teflonovej palacinkarni z nizkym okrajom za par eur.

A ktora panvica ti bude lepsie vyhovovat, to neviem, to sa musis rozhodnut sama. Ja osobne by som nejaku BIO panvicu nekupovala,neverim tym reklamam.
mareko
22.07.14,17:30
Rozdiel medzi BIO a NEBIO....nuž jediný rozdiel je predsa v cene :)
lujza.j
22.07.14,17:38
tu si vyber pánef..... http://www.profikuchar.sk/shop/gastro-market/kuchynsky-riad/panvice/21495
BIO pancica:eek: to čo je za capinu...si sa zamyslel nad tým nezmyslom?!.......už nevedia ako predať tak všetko bio....a ako vidno na niektorých to zaberá:D
avalik
22.07.14,18:07
ako si dosiel k pojmu bio panvica???
Žabinka
22.07.14,18:11
bio pancica, to ti bude dáky nový druh..:D:D:---
kopretinka
22.07.14,18:12
lujza.j
22.07.14,18:19
na SK ked budú ponúkať BIO auto...tak tu tomu asi uveria:D
arizona
22.07.14,18:22
sak tie na baterky nie su bio? :-D
lujza.j
22.07.14,18:23
no do kelu...a baterky?...sú bio:D
evuš
22.07.14,18:33
Ak si dobrý "kuchár" urobíš palacinky v akejkoľvek...ak nie, nepomôže Ti ani Bio panvica, či hrnec.... Radšej si vypestuj doma sám zeleninu a urob si tú na "obyčajnej" panvici .....
kopretinka
22.07.14,18:33
BIO znamená že výrobok je šetrný k životnému prostrediu
kopretinka
22.07.14,18:41
BIO znamená že výrobok je šetrný k životnému prostrediu
avalik
22.07.14,18:54
kopretinka, to je "EKO", jeho nadstavba je BIO, ktore znamena pestovanie, vyrobu ale aj balenie produktov v ramci kontrolovaneho ekologickeho polnohospodarstva - bez chemie (pesticidy, umele hnojiva, ecka), "priatelske" nie len k pode, vode, vzduchu, zvieratám ale aj k ludom, ktori v ramci vyrobneho retazca s produktom pracuju
arizona
22.07.14,18:57
sak hovorime o autach, nie o baterkach,nééé? :-O
kopretinka
22.07.14,18:59
no tak ešte lepšie.....
Chobot
22.07.14,21:01
A akú máš garanciu, že je to pravda. Aj elixíry mladosti boli overené, dokonca ich účinok predvádzali na verejnosti. Ako dnes panvice.
tom_i
23.07.14,05:11
každá panvica potrebuje aspoň "kvapku" oleja, a či si kúpiš panvicu z lidla, tesca, tescomy, biopan či iné všetko jedno, hold na niekom treba zarábať a variť bio - zdravo - hravo je dnes také moderné, ale veď keď máš indukčný sporák tak v prvom rade musí byť kuchynský riad na to určený takže asi tak .... použi vlastnú hlavu a ... keď budeš robiť na prírodno neboj sa použiť aj bravčovú masť
kopretinka
23.07.14,12:21
to má garantovať výrobca,môžeš sa ho opýtať..........
arizona
24.07.14,07:22
Niekto sa zas ukaja minuskovanim mojich prispevkov? By ma zaujimalo, co je na mojom prispevku, kde som opisala osobne skusenosti s keramickou panvicou nevhodne...ale, no ved sa ukajaj aj dalej,ked ti to robi radost :- D
kolovratsk
21.12.15,11:33
Bio panvice, najma rozne nelepkave povrchy obsahuju nanocastice, ktore su pre organizmus viac skodlive ako Teflon. Najzdravsie nadoby, panvice su cista liatina (cast iron, skor sa da kupit na zahranicnych strankach: ebay.co.uk, amazon.co.uk). Resp. aspon 18/10 zliatinu...a ak niekto nema co robit s peniazmi tak platinovu...ale isto nie keramicku a ine bio nezmysly.....
misoft
21.12.15,12:57
Tvoj názor.... nik ti ho neberie, ale..... za rok a pol hádam už tú "dilému" možno vyriešil.... Vľavo hore je dátum a čas....
kolovratsk
21.12.15,14:00
:) vy sa musite podaktori riadne nudit ked tu na kazdu vec reagujete....
misoft
21.12.15,14:07
Ono totiž ... "niektorí" s obľubou otvárajú staré témy - ako ty.... a hneď to vyskočí....
Takže ty nevrav niečo o nude... ty sa nudíš otváraním starých tém....