fipina
18.04.06,05:17
Mali sme na návšteve IP, ktorý tvrdí, že vydávanie výplatných pások zamestnancom musíme dokázať podpisom zamestnanca. Podľa ZP ale zamestnávateľ nie je povinný viesť evidenciu odovzdaných pások, len je povinný ich vydať, čo môžu dosvedčiť všetci zamestnanci.
Chcela by som sa opýtať na Váš názor, prípadne skúsenosti z praxe : dávate zamestnancom podpisovať každý "papier" ?
Braňo
18.04.06,04:02
My tak robíme na základe predchádzajúcich bonzov bývalých zamestnancov na inšpektorát práce.
Nandrolon
18.04.06,05:01
nasa firma takisto zacala kazdu vyplatnu pasku vydavat na podpis...
Chobot
18.04.06,05:40
U nás tiež podpisujeme prevzatie výplatnej pásky. Nikdy nevieš, ktorý zamestnanec to zaprie a ako potom dokážeš, že si mu ju odovzdal? Nie je to síce v zákone priamo uvedené, ale je to pre obranu firmy.
fipina
18.04.06,05:53
Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?
Chobot
18.04.06,05:56
Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?

A ako ich vydávate teraz? Posielate poštou domov?:rolleyes:

Pošlite každému vedúcemu prevádzky pásky za jeho prevádzku spolu s mennou súpiskou a nech to každý pri prevzatí podpíše.
martina12
18.04.06,06:05
Na výplatnej listine v hotovosti, mám hore v záhlaví poznačené, že zamestnanec podpisom potvrdzuje aj prevzatie výplatnej pásky.
Ak je to výplata na účet, asi treba vymyslieť nejaké tlačivko.
baninka
18.04.06,08:19
ja určite robím s páskami aj také tlačivko kde sa mi z-nci podpíšu že prevzali pásku. Aj keď sa to niekomu zdá zbytočné, ľudia sú všelijakí...treba byť obozretní.
Arava
18.04.06,09:15
Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?
V našej firme je 300 zamestnancov, používame výplatné vrecká do ktorých vkladáme výplatné pásky. Zamestnanci podpíšu prevzatie výplatnej pásky na výplatnom vrecku.;)
tonkat
18.04.06,10:22
Na výplatnej listine v hotovosti, mám hore v záhlaví poznačené, že zamestnanec podpisom potvrdzuje aj prevzatie výplatnej pásky.
Ak je to výplata na účet, asi treba vymyslieť nejaké tlačivko.
Aj ja to takto robím a z IP neboli námietky.
katkaj
18.04.06,10:34
ja určite robím s páskami aj také tlačivko kde sa mi z-nci podpíšu že prevzali pásku. Aj keď sa to niekomu zdá zbytočné, ľudia sú všelijakí...treba byť obozretní.

veľakrát mám pocit, že naši úradníci si pri kontrole v nejakej firme všímajú kopec "nepodstatných" vecí aby mohli aspoň niečo vytknúť. :mee: za chvíľu nás tie všetky tlačivá,formuláre a nariadenia prevalcujú :confused:
Pepa
18.04.06,10:47
veľakrát mám pocit, že naši úradníci si pri kontrole v nejakej firme všímajú kopec "nepodstatných" vecí aby mohli aspoň niečo vytknúť. :mee: za chvíľu nás tie všetky tlačivá,formuláre a nariadenia prevalcujú :confused:
100 x SÚHLAS
fipina
18.04.06,11:29
Vyzerá to tak, že nebudem mať inú možnosť ako vymyslieť čo najlepší a najjednoduchší spôsob podpisovania.Všetkým Vám ďakujem za ochotu.
Nandrolon
20.04.06,09:06
Neviem si predstaviť, ako budeme vydávať pásky 250 zamestnancom pracujúcim na tri zmeny v pätnástich prevádzkach. Nemáte niekto (v podobnej situácii) nejaký zlepšovák ?

normalne, kazdy veduci rozda v kazdej prevadzke vyplatne pasky, a zaroven ich da popodpisovat /respektive kazdy zamestnanec si v kancelarii od veduceho prevadzky v urcitom datume vyzdvihne pasku, ktorej prijatie podpise na obycajnu predlohu urobenu napr. v exceli/. Tlaciva potom odovzda /posle/ na centralu. Nevidim v tom nijaky problem. My mame asi 650 zamestnancov v 100 prevadzkach a takto nejako to robime.