datacon
22.07.14,18:15
Dobrý deň mám prosbu, SZČO sa pri vzniku teda dajme tomu v roku 2008 pri začatí podnikania prihlásila do SP, kedže nemala povinnosť platiť povinné poistenie ako dobrovolný plátca, platila si dobrovoľné poistné z minimálneho vymeriavacieho základu. V nasledujúcich rokoch mylne toto dobrovoľné poistenie nezrušila a neprihlásila sa ako povinný plátca od nasledujúceho júla po prekročení limitu príjmu a v dobrej viere platila vždy správnu výšku ako keby bola povinný platiteľ odvodov. Teraz po niekoľkých rokoch sa ozval exekútor a žiada od nej príspevky na povinné poistenie ako SZČO. Existuje spôsob ako s tejto šlamastiky von. ??? Ďakujem.
Mila123
22.07.14,16:25
nepomôže to zdokladovanie, povinné poistenie musí zaplatiť, i keď platila dobrovoľné.....
ak by dobrovoľné neplatila, to y zo zákona zrušili z dôvodu neplatenia, dokonca i spätne.....
ale určite ju pobočka viackrát upozorňovala na nedoplatok, a až pri exekútorovi reagovala, inak sa zvyčajne hrajú na nemých......
Katy a R
22.07.14,16:34
Ak sa neodhlásila ako dobrovoľne poistená - tak jedine zaplatiť.
Je to bohužiaľ lej chyba.
len ako malá útecha ... výjde jej lepší OMB pre výpočet dôchodku ..
Zuzanka_ba
22.07.14,16:59
Súhlasím s Mila123. Okrem neplatenia povinného poistenia vlastne porušila ešte aj povinnosť prihlásiť sa na povinné poistenie - aj za to môže byť pokuta. Nemilá situácia. Keď už má exekútora, nedá sa ani splátkový kalendár dohodnúť.
datacon
23.07.14,15:27
Presne tak som to uzavrel, iné riešenie nie je... napadlo ma jedno ale to je poťahané za uši ... ďakujem za utvrdenie sa v názore.