wewe0
18.04.06,08:07
Dobry den vsetkym,

Chcel by som sa poinformovat ohladne nejakych vyhodach pokial zacina student podnikat. Viem, ze v USA je vela pomoci v tejto oblasti a ze sa snazia aj financnymi prostriedkami pomoct zacinajucim mladym podnikatelom. Je nieco podobne aj na Slovensku?

Dakujem
wewe0
19.04.06,17:09
To mi nikdo nevie na tento typ otazky odpovedat?
Mam zaujem si zalozit S.r.o.cku a chcem vediet ci mam pravo alebo moznost na nejaku podporu, kedze som este len student...
KEJKA
19.04.06,17:16
zákony u nás nediskriminujú študentov, ak chcú podnikať, môžu.
Ale žiaľ, ani im nejako zvlášť nepomáhajú.
Status študenta sám osebe ti nejaké extra výhody v oblasti podnikania nepomôže.
Možno získaš ako študent výhodnejšie podmienky pri úvere...
Možno získaš aj nejaký grant a iné dotácie, ale to závisí, s akým podnikateľským zámerom prídeš.
wewe0
19.04.06,18:50
Diky moc za odpoved. Chcel som proste vediet ci je nejaka globalna studentska podpora... ktora zrejme neni takze diky moc.
Viem ze granty su vacsinou tazko zohnatelne a zamieravaju sa na rozvoj tych zalezitosti, ktore su najzaostalejsie. No chcel som podnikat v dacom rozvinutom takze nevadi. Este raz dakuejm
paulie_sk
20.04.06,09:32
neviete ci musim mat 21r.... ked chcem S.R.O .... ci to neni vekovo stanovene ? (samo ze od 18r. )
ajobs
20.04.06,11:24
neviete ci musim mat 21r.... ked chcem S.R.O .... ci to neni vekovo stanovene ? (samo ze od 18r. )

Stačí plnoletosť (teda 18 rokov veku).
sklenkova
04.11.06,18:36
1,môže byť študent VŠ SZČO alebo spolumajitel v s.r.o.?
Ide o študenta denného štúdia na VŠ (21rokov),že vraj nesmie byť zamestnaný na plný uväzok,takže toto neviem. Živnostenský zákon to nezakazuje a ani zákon 131/2002 oVŠ sa k tomu nevyjadruje.Takže aká je pravda? Ja som v zák. práce nenašla,že nesmie pracovať,ale bolo mi to povedané.
Jozef Mihál
04.11.06,18:44
Študent VŠ môže podnikať na živnosť, môže byť spolumajiteľ (majiteľ) s.r.o.

Žiaden zákon to nezakazuje.
Jozef Mihál
04.11.06,18:46
Chcel by som sa poinformovat ohladne nejakych vyhodach pokial zacina student podnikat.
Študent - živnostník, je zvýhodnený pri platení zdravotného poistenia.

Ak za rok 2006 jeho vymeriavací základ dosiahne maximálne 41400 Sk, nemusí za rok 2006 (na rozdiel od iných živnostníkov) platiť poistné na zdravotné poistenie. Pre rok 2007 je tento limit suma 45600 Sk, ak sa nič nezmení.
1evil1
14.11.06,22:53
A ako je to so socialnymi odvodmi. Musi ich student podnikatel platit v plnej miere? Dakujem