dadkapo
23.07.14,10:44
Ja mám zas takú otázku, mám firmu, ktorá má obchodné meno a sídlo iné ako názov prevádzky a adresu prevádzky.
Ako to potom uvádzať na dokladoch?
Ak tam uvediem 2 názvy a 2 adresy nebude to zbytočne rozsiahle a nepriehľadné?
Ludmiiilka
23.07.14,08:46
určite uvádzaj názov firmy, teda obchodné meno a adresu akú ma uvedenú v OR.
akina
23.07.14,15:37
Obchodné meno a sídlo firmy uvádzaj ako je zapísané v obchodnom registri, adresu prevádzky tak, ako je ohlásená na živnostenskom úrade a názov prevádzky je údaj, o ktorom rozhoduješ len ty, on sa v skutočnosti nikde nezapisuje, zákon nepozná termín názov prevádzky, je to dobrovoľný údaj, slúži hlavne zákazníkom napr. pre lepšiu orientáciu, čo sa v prevádzkarni ponúka.
avalik
23.07.14,15:50
Obchodný zákonník

§ 3a

(1) Každý podnikateľ je povinný na svojich obchodných listoch a objednávkach vyhotovených v písomnej alebo elektronickej forme (ďalej len „obchodné dokumenty“) uvádzať obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania, právnu formu právnickej osoby a identifikačné číslo, ak je pridelené. Podnikatelia zapísaní v obchodnom registri alebo v inej evidencii podnikateľov uvádzajú aj označenie registra, ktorý podnikateľa zapísal, a číslo zápisu. Ak podnikateľ na svojich obchodných dokumentoch uvádza výšku základného imania, musí uviesť aj rozsah jeho splatenia.

(2) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj v písomnom úradnom styku.

(3) Údaje podľa odseku 1 je podnikateľ povinný uvádzať aj na svojom webovom sídle, ak ho má zriadené.



289/2008 Z. z.Zákon o používaní elektronickej registračnej pokladnice

§ 8
Pokladničný doklad

(1) Podnikateľ je povinný po zaevidovaní tržby v elektronickej registračnej pokladnici odovzdať kupujúcemu pokladničný doklad okrem kópie pokladničného dokladu ihneď po jeho vytlačení v elektronickej registračnej pokladnici; iný doklad vyhotovený elektronickou registračnou pokladnicou o prijatí tržby podnikateľ nesmie kupujúcemu odovzdať. Pokladničný doklad obsahuje najmenej tieto povinné údaje:

i) obchodné meno, sídlo alebo miesto podnikania podnikateľa a predajné miesto, ak je odlišné od sídla alebo miesta podnikania,