eleonorad
23.07.14,13:40
Mám pracovnú zmluvu na dobu určitú do 27.7.2014, pracujem aj cez víkendy, to znamená, že ak mám službu zadelenú na 27.7.2014, tak si ju musím odrobiť, chápem to správne? A druhá otázka: musím požiadať o rozviazanie pracovného pomeru alebo sa mi končí automaticky. Ďakujem
Tweety
23.07.14,12:00
1. Áno, správne.
2. Nie, nežiadaš o skončenie PP, ten skončí automaticky dátumom na PZ, samozrejme ak sa nedohodnete na jeho predlžení.
JankaO
23.07.14,12:27
Ak zamestnávateľ 3 dni pred dňom, na ktorý bola doba určitá dohodnutá nepošle oznámenie o uplynutí doby, na ktorú bol prac. pomer dohodnutý a budete v práci pokračovať naďalej, pracovný pomer prejde automaticky na dobu neurčitú...
ivka70
23.07.14,12:35
Ak zamestnávateľ 3 dni pred dňom, na ktorý bola doba určitá dohodnutá nepošle oznámenie o uplynutí doby, na ktorú bol prac. pomer dohodnutý a budete v práci pokračovať naďalej, pracovný pomer prejde automaticky na dobu neurčitú...

To vobec nie je pravda ... odkial cerpas taketo zavadzajuce informacie???

Zo zmluvy na dobu urcitu je jasne, kedy konci.
Ziadne 3 dni o oznameni pokracovania v praci nikde definovane nie su.
Mozno si to myslis s oznamenim o ukonceni PP v skusobnej dobe - tam Zakonnik prace odporuca, ale neprikazuje oznamit to druhej strane 3 dni vopred.

PP na dobu urcitu prejde na dobu neurcitu ak sa na tom dohodnu zmenou prac. zmluvy alebo ak aj po jeho uplynuti zamestnavatel nadalej prideluje pracovnikovi pracu.
Tweety
23.07.14,12:35
Nemá povinnosť posielať oznámenie o skončení doby určitej. A už vôbec nie, že sa predlží na dobu neurčitú.
JankaO
23.07.14,13:06
§ 71
Skončenie pracovného pomeru dohodnutého na určitú dobu
Na začiatok

(1) Pracovný pomer uzatvorený na určitú dobu sa skončí uplynutím tejto doby.

(2) Ak zamestnanec pokračuje po uplynutí dohodnutej doby s vedomím zamestnávateľa ďalej vo výkone práce, platí, že sa tento pracovný pomer zmenil na pracovný pomer uzatvorený na neurčitý čas, ak sa zamestnávateľ nedohodne so zamestnancom inak.
Tweety
23.07.14,13:17
To je jasné, ale Ty si v príspevku písala niečo úplne iné. Súvis medzi 3 dňami a pokračovaním PZ na neurčito.
§59 ZP
(2) Pracovný pomer dohodnutý na určitú dobu sa skončí uplynutím dohodnutej doby.
JankaO
23.07.14,13:23
Dobrým zvykom je, že zamestnávateľ obvykle tri dni pred ukončením pracovnej zmluvy na dobu určitú to zamestnancovi oznámi, a poďakuje mu za doterajšiu vykonanú prácu. V rámci slušnosti a morálky poďakovať sa, väčšina zamestnávateľov to praktizuje a nečaká, že mu to zákon prikáže. Ak zamestnanec aj po uplynutí tejto doby pokračuje v práci ďalej, predpokladám, že si vedie aj dochádzku, ktorú zamestnávateľ kontroluje a čiže ak pokračuje, je to s jeho vedomím. Neviem si predstaviť na pracovisku vykonávať prácu niekým, kto tam nepatrí a zamestnávateľ o tom nevie.
A okrem iného, nikde som vo svojej odpovedi neuviedla slovo povinnosť a povinný...
eleonorad
23.07.14,14:37
Ak dobre rozumiem, mala by som zamestnávateľovi oznámiť aspoň 3 dni pred ukončením PZ, že nechcem zotrvať na danom mieste u daného zamestnávateľa?
Tweety
23.07.14,14:44
Môžeš ale nie je to tvojou povinnosťou. Určite ti v rozhovore so zamestnávateľom nikto nemôže zabrániť.
ivka70
23.07.14,15:40
Dobrým zvykom je, že zamestnávateľ obvykle tri dni pred ukončením pracovnej zmluvy na dobu určitú to zamestnancovi oznámi, a poďakuje mu za doterajšiu vykonanú prácu. V rámci slušnosti a morálky poďakovať sa, väčšina zamestnávateľov to praktizuje a nečaká, že mu to zákon prikáže. Ak zamestnanec aj po uplynutí tejto doby pokračuje v práci ďalej, predpokladám, že si vedie aj dochádzku, ktorú zamestnávateľ kontroluje a čiže ak pokračuje, je to s jeho vedomím. Neviem si predstaviť na pracovisku vykonávať prácu niekým, kto tam nepatrí a zamestnávateľ o tom nevie.
A okrem iného, nikde som vo svojej odpovedi neuviedla slovo povinnosť a povinný...

Ale napísala si, ze ak neposle oznámenie 3 dni vopred, PP sa predlžuje na dobu neurčitú automaticky- čo pravda nie je. A stále sa snažia obhajovať niečo, čo nemá žiadnu oporu v zákone, napriek viacerým upozorneniam.
Urážať sa nemusíš, aj chybu si treba vedieť priznať.
Nespravnymi radami len zavádzať pytajuceho sa.
JankaO
23.07.14,17:20
To, že "ak, nepošle oznámenie 3 dni vopred, PP sa predlžuje na dobu neurčitú automaticky" som nikde nenapísala.
Nikoho nezavádzam a neurážam sa.
ivka70
23.07.14,19:59
Toto napísal za teba niekto iný???


Ak zamestnávateľ 3 dni pred dňom, na ktorý bola doba určitá dohodnutá nepošle oznámenie o uplynutí doby, na ktorú bol prac. pomer dohodnutý a budete v práci pokračovať naďalej, pracovný pomer prejde automaticky na dobu neurčitú...
JankaO
24.07.14,06:22
Moja citácia je v poriadku, nikto iný to za mňa nenapísal. Podstatný rozdiel je v tom, že som tam, na rozdiel od tvojej parafrázy, uviedla, že ak bude pokračovať v práci ďalej, pracovný pomer prejde z doby určitej automaticky na dobu neurčitú.
ivka70
24.07.14,06:30
Moja citácia je v poriadku, nikto iný to za mňa nenapísal. Podstatný rozdiel je v tom, že som tam, na rozdiel od tvojej parafrázy, uviedla, že ak bude pokračovať v práci ďalej, pracovný pomer prejde z doby určitej automaticky na dobu neurčitú.

No tak potom si myslela nieco uplne ine ako si napisala ...

Prepac, ale to A medzi tymi 2 vetami je zavadzajuce a meni zmysel tvojej, mozno dobrej snahy poradit ...
jednoducho cela tato cast: Ak zamestnávateľ 3 dni pred dňom, na ktorý bola doba určitá dohodnutá nepošle oznámenie o uplynutí doby, na ktorú bol prac. pomer dohodnutý " tam vobec nepatri a naslednym a spaja do nezmyslu 2 rozne veci.
bromid
10.10.14,14:31
ahojte. chcem sa spytat, ak som uzavrel pp na dobu urcitu na 1 rok. zamesnavatel mi ju predlzil na dobu urcitu na 6 mesiacov. a potom mi ju zase predlzil na dobu urcitu 6 mesiacov. povazuje sa toto za 3krat predlzenie pp na dobu urcitu alebo len 2krat? otazka je ci ten prvykkrat uzavrety pp sa pocita ako prvykrat, predlzenie na 6 mesiacov druhykrat a dalsie predlzenie na 6 mesiacov tretikrat. viem, ze sa moze do 2 rokov len 2 krat predlzovat pp na dobu urcitu. dakujem za pdpoved.
Tweety
10.10.14,14:49
Máš už dvakrát predlžený PP na dobu určitú. Ďalšie predlženie je už možné len na dobu neurčitú.