alušik
18.04.06,08:53
Podnikateľ - platiteľ DPH, použil mobil, ktorý je "podnikateľský" aj na svoju osobnú potrebu (hlasovanie Superstar). Akým spôsobom postupujete pri DPH. Mám krátiť hneď vstupnú DPH - myslím teda tak, že neodpočítam celú, ale len jej pomernú časť? Alebo mám DPH odpočítať celú a urobiť potom DPH aj na výstupe? Ide mi o to, ako je to metodicky správne.
Myslím, že je oveľa jednoduchší prvý spôsob, ale metodicky sa mi zdá správny práve ten druhý... :confused:
renča1
18.04.06,07:26
záleží na tebe, ako sa rozhodneš, dôležitý je konečný výsledok, ktorý bude ja tak rovnaký. Ja osobne by som postupovala podľa prvého krôčiku.
Jana Acsová
18.04.06,07:29
Myslím, že je oveľa jednoduchší prvý spôsob, ale metodicky sa mi zdá správny práve ten druhý... :confused:Obe riešenia sú rovnocenné. Umožňuje ich zákon. Môžete si vybrať, čo je pre vás jednoduchšie, softvérovo schodnejšie ...
alušik
18.04.06,07:36
No to je super. Samozrejme jednoduchší je prvý spôsob. No neviem, kedysi na školení pán Minarský spomínal, že by sa to malo robiť tým druhým spôsobom... Tak som chcela mať istotu, že keď to urobím prvým spôsobom, neurobím zle.;) Vďaka.
KEJKA
18.04.06,07:46
to kedysi......platilo pri starom zákone o DPH, kde pomerný odpočet dlho neexistoval. Ale v zákone 22/2004 je už priamo ustanovenie o povinnosti krátiť pomernou časťou DPH, ak nie je nárok na jej odpočítanie ( a vie sa to vyčísliť).