BUTTON.
23.07.14,17:21
1) Chcem sa spýtať, či im mám to tlačivo znova vypísať a odoslať?

2) Dali aj do pozornosti ak spracúvate os. úd. za účelom marketingu ide o ďalší IS, a je súhlas dotknutej osoby, je potrebné zaslať samostatné oznámenie IS.

3) Ak spracúvate Os. ú. za účelom vern. programu, zverejňovania fotografií ide opäť o ďalšie samostatné IS - súhlas dotknutej osobny - čo tým myslia?
- je potrebné zaslať samostatné oznámenie IS.

"Uvedená informácia však zohľadňuje iba Vami poskyz´tnuté údaje a nemôže byť preto použitá pre iné, zdanlivo podobné prípady."

Prečítala som si tu diskusie, ale akosi tomu nerozumiem, čo mám stým robiť?
Priradili mi aj identif. číslo.

Ďakujem za slušné a zdvorilé odpovede.

Prajem všetkým pekný deň.
Ing. Ľubomír Janoška
23.07.14,15:25
Doplňte prosím, aké IS ste oznámili na Úrad, prípadne ďalšiu komunikáciu s Úradom. Asi usúdili, že ste niečo nenahlásili a takto Vás upozorňujú na povinnosť, ktorú ste prehliadli.
BUTTON.
23.07.14,15:35
Nahlásila som Eshop - maloobchod veľkoobchod - sprostredkovanie predaja.
Myslela som aj na budúcnosť, tak som si tam dala zasielanie e-mailov - newllester.
A uviedla som aj používanie fotografii,
ale myslím tak, že tvorím afilliate program s jednym nemenovaným eshopom, ktorý mi v e-maili potvrdili a mám vygenerovaný tracking kód, a použitie baneru,,,,a ponúkli mi spoluprácu, kde budem môcť mať umiesnené ich produkty bez skladu a propagovať môj eshop, na tom sa ešte len pracuje. Zákon na eshope mám podľa § 122/2013 upravený a doplnený o 84/2014. To tak má byť aj na to ma upozornili.

Ďakujem Vám
avalik
23.07.14,15:45
Ak si posielala oznamenie IS eshop, tak ta upozornili, ze pravdepodobne mas aj dalsie IS, ktore je potrebne oznamit (IS marketing, IS vernostny system, ...) - zavolaj na urad osobe, ktoru mas v liste uvedenu "vybavuje" a dohodnite sa co dalej.

Pozri aj http://www.porada.sk/t241957-ochrana-osobnych-udajov-oznamovanie-informacnych-systemov.html.
BUTTON.
23.07.14,15:59
Prosím Vás a neviete kde samozrejme nie do BA, kam by som sa mohla ísť popýtať osobne na úrad? Kto by mi s tým pomohol? Kde by sa tomu rozumeli?

Zajtra tam tak či tak zavolám.
Ing. Ľubomír Janoška
23.07.14,16:17
Úrad nemá vysunuté pracoviská, takže to môžete riešiť iba telefonicky - alebo využiť prednášku niektorého lektora z Úradu blízko Vášho bydliska.
To by ste si mohli zistiť priamo u nich
http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/en/node/42
Ing. Ľubomír Janoška
23.07.14,16:19
Tiež tomu rozumiem podobne, že nahlásený "zložený" IS treba "rozobrať" na viaceré čiastkové IS.
avalik
23.07.14,16:27
zavolaj, ja som sa tiez telefonicky dohodla s tetuskou co chce poslat, bola mila, ustretova ;)
BUTTON.
24.07.14,08:44
Ahá dobre ďakujem a čo sa rozumie pod tým súhlas dotknutej osoby?
Prosím Vás a počet oprávnených osôb? - ja mám sama eshop, nikto iní nič.
Taktiež aj účtovníctvo si robím sama, to si tam mám napísať potom čo?
Ďakujem.
avalik
24.07.14,08:52
súhlas dotknutej osoby - pozri § 4 ods. 3 písm. d)
oprávnená osoba - § 4 ods. 2 písm. e)
tiež pozri http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/sites/default/files/ozn_pokyny-oznam.pdf