georg espana
23.07.14,17:47
Kto mi poradí,či je niektorým zákonom stanovené ,aby vlastník bytu a hlavne NÁJOMCA BYTU dal na dvere bytu svoje priezvisko?V našom dome bývajú nájomcovia,o ktorých vôbec nevieme ako sa volajú,sú to cudzokrajní študenti,ktorí tu robia akurát bordel a majiteľ len ryžuje.Keby BRIXI dal do novely,že predseda alebo správca SVB je povinný 2-krát do roka nahlásiť koľko bytov je prenajatých a koľko psov a kto ich vlastní,bolo by to prospešnejšie.PORAĎTE aj s názormi.Georg.
buchač
23.07.14,15:59
Nie, nie je na to zákon,

Nájomcu nemáš šancu poriešiť, na to je majiteľ bytu, s ním sa je potrebné baviť.
Ak chceš zistiť majiteľa bytu, na to je Kataster nehnuteľností, zistíš z pohodlia svojho bytu.

Ak je ten bordel veľký, vždy sa dá policajtov zavolať.
Na majiteľa bytu pošleš predsa daňovákov.

Správca má dostatok iných starostí, ako dávať na verejnosť ...kto, kde, kedy, ako, ským...


P.S.:
Si predstav, že ani ja nemám menovku....
Názor radšej nechci vedieť. ;)

Poznámka :

...ozaj, kto je ten BRIXI ???
Tweety
23.07.14,16:01
poslanec za Smer
Peggynka
23.07.14,16:21
Ten Brixi o tom rozhoduje? :(
sito
23.07.14,16:22
Vydrž do 1.10. malo by sa to vraj zmeniť, aspoň v zákone.

Vlastník bytu je povinný oznámiť bez zbytočného odkladu správcovi alebo spoločenstvu zmeny v počte osôb, ktoré užívajú byt súvisle minimálne počas dvoch mesiacov. Ak vlastník byt neužíva, je povinný oznámiť správcovi alebo spoločenstvu svoju adresu a každú jej zmenu.

Inak v dome platí zákon a aj domový poriadok, ak je schválený spoluvlastníkmi domu.

Vlastník bytu alebo nebytového priestoru v dome je povinný na svoje náklady byt a nebytový priestor v dome udržiavať v stave spôsobilom na riadne užívanie, najmä včas zabezpečovať údržbu a opravy. Je povinný konať tak, aby pri užívaní, udržiavaní, zmenách, pri prenajatí bytu alebo nebytového priestoru v dome, prípadne jeho časti a pri inom nakladaní s bytom a nebytovým priestorom v dome nerušil a neohrozoval ostatných vo výkone ich vlastníckych, spoluvlastníckych a spoluužívacích práv.

Možno jslančik napíše, že sito? :);)
Tweety
23.07.14,16:24
no o zákonoch rozhodujú posranci, možno je jej ten Brixi sympatcký, možno sa tým viac zaoberá preto ho spomínai
sito
23.07.14,16:39
...ozaj, kto je ten BRIXI ???

kiks
Tweety
23.07.14,16:47
veď som napísala, že poslanec
Zitulda
23.07.14,17:14
Nie, Pegynka o tom Brixi nerozhoduje, ale je veľmi ambiciózny...a iba toľko, je to celkom pohľadný mládenec
Janiela
23.07.14,17:27
odpovedali ti - Buchač aj Sito
kopretinka
23.07.14,17:42
asi nevie čítať
buchač
23.07.14,17:42
Veľmi rýchlo si rezignoval.

A čo, čo ??
Odpovede sú nevyhovujúce ?

To sme Ti so sitom dali len 50 % odpovede.
Zháňaš nacionále a pýtaš na na zákony, policajné smernice a podobne ?

Nuž choď na miestny úrad, či Ti poskytnú údaje o trvalom pobyte. Alebo si pýtaj na polícii údaje ohľadom majiteľa určitého auta podľa EČV.
Veľmi rýchlo Ťa pošlú pekne do hája.

Nič Ti nevraví zákon o ochrane osobných údajov.
Zákon 182 je v podstate na to, aby sa porušoval. :D :D :D

P.S.:
Ten príklad s tým pátraním na TV GRC ma dostal. Celkom dobrý vtip na večerné posedenie.
sito
23.07.14,17:51
juraj zo španielska v zákone je len toto:

Pri rozúčtovaní úhrad za plnenia sa zohľadňuje miera využívania spoločných častí domu a spoločných zariadení domu vlastníkmi bytov alebo nebytových priestorov v dome. Okrem služieb a prác, ktoré vlastník bytu a nebytového priestoru v dome uhrádza priamo dodávateľovi.

Okrem, okrem? Za elektrinu, za plyn má každý byt samostatnú zmluvu s dodávateľom.

Ostatné náklady domu na jednotlivé byty je možné aj tradične, národne rozdeliť " od buka do buka". Alebo ako púci rozhodnú, o HLÚPOSTIACH, drobnostiach, detailoch rozhodujú sami, alebo ako kto do nich natrúbi, ak sú TRÚBY, či trubky?
Peggynka
23.07.14,18:21
Viem,Zitulda,nedalo mi...keďže Džordži píše,že Brixi...a viem, že v noci dávajú IQ záznamy z NRSR,budem sledovať,hehe...:D
Teraz som kukla (že pohľadný...)si robíš toto-ono?
sito
23.07.14,18:27
Tweety, ale koho? Koho zastupuje, či po kom stúpa?
Peggynka
23.07.14,18:33
nunenko
24.07.14,00:54
...a načo by si chel vedieť, že v byte býva nájomník Peter Novák, Nuchuchele Macharuta Bahini? Myslíš, že niečo vygoogluješ?
Chobot
24.07.14,06:52
Ak cheš jednoduchú a jasnú odpoveď - tak nie je to povinnosťou vlastníka označit na dverách svoje meno a už vôbec nie mená osôb, ktoré tam bývajú - majú byt v prenájme.. Nie je to v žiadnom zákone.
Peggynka
24.07.14,07:02
Označenie bytu menovkou by som ja osobne považovala za vlastný záujem bývajúceho;kvôli záchranárom,hasičom,policajtom...sú v živote situácie,kedy môžu pomôcť a neviem si predstaviť ako vysvetľujem z posledných síl,že piate poschodie,od výťahu doľava,na konci chodby vpravo, predposledné dvere na ľavej strane,nuž...
Pridám ešte jeden aspekt;kolegyňa dostala byt na prvom poschodí a sťažovala sa,že jej neustále niekto vyzváňa na dvere a ona sa bojí (samozrejme neotvára).Žila tam sama.Tak som jej poradila,aby vymenila menovku-dala si tam mužský tvar priezviska.A bol pokoj...
V každom prípade by toto mali riešiť IZS:
http://www.minv.sk/?a-z-index&sprava=integrovany-zachranny-system
georg espana
24.07.14,09:01
Odkaz pre"KOPRETINKU":rád by som vedel,či by si sa ma opýtala či viem čítať pod skalpelom na mojom operačnom stole,každý rozumieme svojej odbornosti.Keď som sa tu 4.7.2014 prihlásil,dúfal som že tu budú odpovedať na dotazy fundovaní odborníci,no zisťujem že si pár zakomplexovaných primitívov vypisuje svoje domienky a uráža ľudí,ktorí sa na túto strànku v dobrej viere obrátili.Prečo mň nazýva SITO juraj zo španielska,ja ho tiež nenazývam SITO Z MLYNA NA MÚKU(ALEBO NA KAMEŇ) ! A BUCHAČ ? Nuž váżený,predstav si,že na MsÚ mi po predložení OP na evidencii obyvateľsta dajú za poplatok adresu môjho spolužiaka zo štúdií !A keď som nafotil dopravnú nehodu,tak majiteľ havarovaného vozidla si zapísal mojeEČV a cez náš DI si vypýtal moju adresu a poprosil mňa či by som mu fotky neposlal.A keď vám všetkým"právnikom " napíšem,že ani rodnê ćíslo v určitých prípadoch nie je utajovaný údaj,tak čumte.Vy hňupi,ja nepotrebujem zisťovať údaje zo štítkov na dverách,poprvé ich ako predseda SVB mám podrobne,a to že sú mená na zvončekoch a poštových schránkach,o telefónnych zoznamoch ani nehovorím.Takže ja nacionále zháňať ani goolovaním nepotrebujem,pravdu má CHOBOT aj PEGGYNKA,konečne niekto pochopil čo som chcel. Takže vážení,len si tu pekne ďalej svojimi výmyslami liečte svoje zakomplexované povahy až na výnimky,ktorí takisto ochvíľu prídu na to,že čítať tie vaše bludy a citáty zo zákona ich len oberá o čas.KONČÍM S VRELÝM POZDRAVOM : BLUDOM ZDAR !!!
buchač
24.07.14,09:12
Včul čítaj poriadne, Ty španielska dedina !

Oháňaš sa skalpelom a operačným stolom? Nuž bacha, aby si si žily nepodrezal.

Môj príspevok si absolútne nepochopil !
Nie je každému dané zhora. Môžeš mať aj tri VŠ, ale pako ostaneš aj tak.
Hňupov spomínaš ?
Ty hňup, vraví Bolek Polívka...
Sparafrázujem ho trochu ?
Nevidel som Ťa, no verím, že si juch !

P.S.:
Taký, ako si Ty, by v mojom baráku veľmi rýchlo skončil ...Ty preceda !
alaya1
24.07.14,09:29
Ja na dverach nemam nase priezvisko, ani ho tam davat nebudem. Na zvonceku je. A co sa tyka psa - v zakone je definovany ako vec, takze neviem, ci kazdu vec, ktoru ma v byte vlastnik je nutne niekde hlasit.
sito
24.07.14,09:30
No, už som si zvyklo, že ak sa chcem dozvedieť viac, musím sa opýtať, aj netradične. Možno by Ťa aj moja odpoveď uspokojila, keby bola len stručná ako buchačova, "Nie, nie je na to zákon,"

Prečo jeho nie? Ale, Chobotová a Peggynkyná, áno. Veď dávajú rovnaký zmysel, či Tebe nie?

Takto, "sito" a Ty si náhodou nemýliš skalpel s mäsiarskym nožom? Štatutár ...
Chobot
24.07.14,09:34
Trochu som po tom pátral a zistil som, že existuje ale povinnosť podľa zákona o poštových službách označiť si schránku. Zákon č. 324/2011 § 33 ods. 3:

(3) Adresát, ktorý preberá poštové zásielky a poukázané platby v mieste svojho pobytu, sídla alebo v mieste podnikania, je povinný vykonať technické a organizačné opatrenia umožňujúce dodávať mu poštové zásielky a poukázané platby, najmä je povinný
a) ......
c) používať funkčnú domovú listovú schránku na dodanie listových zásielok a označiť domovú listovú schránku a vchod do bytu údajmi potrebnými na vykonanie dodania a
d) ...

Je tam síce aj o vchode do bytu, ale nepíše sa priamo o mene, iba o údajoch potrebných k doručeniu. Takže ak na schránkach bude meno a číslo bytu, poštár si adresáta nájde.

Za nesplnenie tejto povinnosti ale nie je žiadna sankcia - jedine riziko, že zásielku pošta nedokáže doručiť.
jslancik
24.07.14,09:39
... ale iba "Adresát, ktorý preberá poštové zásielky a poukázané platby v mieste svojho pobytu". Mne nájomníci povedali, že im pošta chodiť nebude. Keď nemajú záujem dostávať poštu, nemajú povinnosť. A s označením zvončeka to už fakt nesúvisí.
buchač
24.07.14,09:39
Toto je predsa jasné.

Tak, ako vravíš, kto nebude mať označenú schránku, jeho problém.

Ja osobne nemám na dverách menovku. No zvonček pri dverách má menovku a aj to tlačidlo na domácom vrátnikovi.

Ale na dvere si proste nedám, nemá význam a ani opodstatnenie.
alaya1
24.07.14,09:46
ved na MsU jasne, ze ho treba nahlasit, koli dami za psa. V tom hlaseni o nic ine neide.
kopretinka
24.07.14,09:46
no veď ak vieš o niekom,tak ho nahlás,že má psa.Aký problém?
Chobot
24.07.14,10:03
Dôležité je, aby ťa našiel poštár. Lebo niekto si neoznačí dvere a potom mu pošta nevie doručiť súdne obsielky.... :D
http://www.sme.sk/c/6751459/fico-uz-rok-ignoruje-sud-s-radicovou-jeho-adresu-nevie-najst-ani-policia.html
georg espana
24.07.14,11:45
Milá kopretinko,problém je v tom,že nechcem mať rozbité okná,doškriabané auto,prepichnuté pneu a ostatné"nehody".Majiteľia psov by hneď vedeliže som ich nahlásil ja,pretože som ich na schôdzi SVB vyzval aby ich psy nevykonávali potrebu po schodisku a v pivničných priestoroch.Keby táto povinnosť hlásiť počty psov v domoch bola na vedení SVB,bolo by to kryté zákonom.Takže mi musíš uznať,že problém tu je.Príjemný deň.Georg.
georg espana
25.07.14,10:09
Buchač,ako ty ku mne tak ja k tebe,aj keď nemám vo zvyku sa vyjadrovať vulgárne,a ani nemám v mojom okolí sa k niekomu takto vyjadrovať.Ty ujuch,ty si nepochopil moju otázku,netrval som aby menovka bola na dverách,takže keď ju máš na zvončeku a vrátnikovi,tam už sa na ňu nevzťahujezákon o osobných údajoch ? Naozaj by sa nám zišla tvoja hlava,aby sa študenti na patológii na vlastné oči presvedčili že homo sapiens primitive má miesto malého mozgu veľké h...o.Škoda že nerobíš predsedu v našom dome.JA by som TEBE ukázal ako by si skončil tak ako sa vyhrážaš ty mne.KTO ti dal právo takto urážať bezdôvodne cudzie osoby,ktoré sa slušne s otázkou obrátili na verejnú stránku ?Prečo ti to vôbec ADMIN uverejní ! Len zneužívaš systém anonymity,alebo to máš zostatok návyku z červeného režimu,keď si ľuďí buzeroval a bol si navyknutý že sa ťa ľudia báli.Zabudni,dneska by som ťa aj za maly kiks vo vedení SVB rýchlo dostal pred porotu,ver mi!!! Z tvojho príspevku som nemal čo rozumného pochopiť,len iróniu a urážky.Ty PRECEDA !!!P.S. O moje žily nemusíš mať obavy,ale tvoje by som troška prečistil aby ti to lepšie (možno)logicky myslelo.
buchač
25.07.14,10:31
Povedz ešte niečo pekné, pupúšik...;)

Chlapček môj Ty zlatý !
Zvyknem vravievať aj iné :

Čo sa poniektorí ešte ani nenaučili, tak to mám už dávno za sebou.

...a ozaj ....len tak mimochodom.

NIE JA som začal s tým osočovaním a či nadávkami.
TY si to bol, vážený pán MUDr. Georg !!!
Tebe sa nepáčili odpovede.
Ty si začal častovať ostatných - hňupi ....CITUJEM :

""" .A keď vám všetkým"právnikom " napíšem,že ani rodnê ćíslo v určitých prípadoch nie je utajovaný údaj,tak čumte.Vy hňupi,ja nepotrebujem zisťovať údaje zo štítkov na dverách,poprvé ich ako predseda SVB mám podrobne,a to že sú mená na zvončekoch a poštových schránkach,o telefónnych zoznamoch ani nehovorím... """

Tak sa potom nečuduj, Ty titulovaný inteligent, ak Ti niekto natrie, čo do Teba vojde.

Capisci ???
sito
25.07.14,10:59
Juraj, Jurkovia, ďuroko, ďurkovia, ďurovia? Že by jedna skupina? Krvná? Boli ste? Že by ste sa pobili, keby ste spolu, ozaj boli, bili. Nech vás to tu nebolí, veď ste na poraďáckom poli. Vašom, našom, či ... obecnom, či všeobecnom, či súkromnom ...

A čo keby niekto kompetentný premenoval tému, " Menovky na dverách do bytu" na " Medovky na dverách do bytu".

No nebolo by to tu, aj na tých dverách, úžasne, len si to zliznúť, či kto si to zlizne?
georg espana
25.07.14,11:36
Ahoj buchač,možno keby sme si vymenili postupne ešte zopár odpovedí,dospeli by sme k dobrému výsledku,a išli by sme aj na pivo.Ja naozaj nemám hádavú povahu,pochádzam z južnej moravy a tam sme národ veselý(Lednice).Ale kto začal ? Nuž napísal si nepravdu,že zákon neexistuje,že ma miestny úrad aj polícia pošle do hája,či mi niečo hovorí Zákon na ochranu osobných údajov a príklad s pátraním v TV ti je na smiech.Ty si nevidel v TVže tento prípad sa stal ? A že zákon existuje (aj keď poštový)zistil CHOBOT(díky) a o prístupe na miestnom úrade aj na polícii o zisťovaní pobytu a mien som Ti doložil z vlastnej skúsenosti.Takže kto hneď od začiatku si robil srandu a ironizoval a robil zo mňa doslova blbca ?Možno že keby som zvolil rovnaký postup ako CHOBOT tak som nemusel takto diskutovat,vedel by som aj lepšie tento čas využit.A že naozaj rodné číslo NIEKEDY nie je v režime utajenia si prečítaj v komentároch k Zákonu o U.S.No,čo máš k tomuto vysvetleniu.A za to,že som použil naše moravské výrazy "čumte a hňupi"sa ospravedlňujem,voľaako mi to ušlo,ale u nás to nadávka nie je,možno že keby si bol niekedy na j.morave tak sa s tým dost často stretneš,hlavne v sklépkoch.No a okrem toho oslovenia"pupúšik(k tomu mám naozaj ďaleko)to bolo celkom dobréaj to oslovenie chlapček(v mojich 72 rokoch)bolo sympatické.Už dosť,zdravím,a keď chceš tak napíš čo z tohto nie je pravda,dá sa oponovať aj slušným spôsobom.Ahoj.
buchač
25.07.14,11:51
Bratu ...;) :D :D :D

Nepochopil si ma v jednom, základnom.

Nie každý miestny úrad poskytne údaje.
Políciu som myslel ( viď vyššie ) ohľadom zisťovania EČV. Tiež nie vždy a nie každému dajú údaje.

...a teraz POZOR !
Tiež vravím z vlastnej skúsenosti . ;)

P.S.:
Tie výrazy ani tak neriešim...počul som aj horšie a aj povedal. :D :D :D
Kvaka
25.07.14,12:31
K menovkám na dvere zákon neexistuje, buchač ti dobre nsapísal, to k menovkám na poštových schránkach zákon existuje. Alebo som zle čítala??
Kvaka
25.07.14,13:52
Aha, no máš pravdu, ten vchod do bytu som si tam nevšimla, keďže som to nečítala celé, myslela som, že iba poštovú schránku treba označiť. Ak by bola zásielka do vlastných rúk, či doporučená, predsa poštár hádže lístok do schránky, takže sa ospravedlňujem. Ale pri vchode do bytu nie je povinnosť mať menovku, stačí, ak je číslo bytu, meno je na poštovej schránke, takže naozaj nijaký zákon neprikazuje mať menovku na vchode do bytu.
sito
25.07.14,13:53
Gregor, Jurko, neviem či sa to hodí pri tých Tvojich 72-rokoch, ako si napísal, vyššie. Troška sa to tu posralo, nie je možné, tak písať, aby to nadväzovalo súvisle. Čo bolo na počiatku? No pochopil som to, že máš, teda máte v dome problém s rozpočítaním spoločných nákladov, ak sú namontované spoločné meracie zariadenia v bytoch, tak sa jedná len o služby, plnenia za výťah a osvetlenie spoločných priestorov .

Veď aj tým kamarátom Martvoňovi, Brixovi išlo o to, aby to rozpočítanie spoločných nákladov bolo objektívnejšie, nie spravodlivé, spravodlivo sa to nikdy nedá, nedá preto, že každý vlastník má svoj názor, ale zákon hovorí, hovoril, bude hovoriť, že už nie polovica, ale dve tretiny. Isto nebývajú v bytovom dome, h...o vedia. Ale môžu, môžu nahovoriť, nech parlament si z ľudí spraví riť. Teda na nich nakydá zo svojich úst, oni ju akože nemajú?

Fakt je to problém, Ty to vidíš, že, no nie je to hanba mladších ľudí v dome, že také veci ako správa domu nechávajú na Teba. Vidia to aj inde v iných domoch, na porade? Poraďáci?

Mám dobrý pocit z toho, že si tu niekde buchol, akože po stole, že už nie, a si tu. Tak vitaj a časom si zvykneš. A možno, že aj zdravo rypneš.

Moja úcta k tvojmu veku. Kiež by som sa mohol k takému aspoň doplaziť. ???
Kvaka
25.07.14,15:43
Nadpis témy je o menovke na dverách do bytu. U nás niektorí nemajú menovku pri dverách do bytu, ale na zvončekoch dole aj na poštových schránkach majú všetci jednotné označenie. Na zvončekoch je nielen meno a číslo bytu, ale aj poschodie. :)
Zitulda
25.07.14,16:04
geogi espaňa, to čo píšeš ...že "nechcem mať rozbité okná,doškriabané auto,prepichnuté pneu a ostatné"nehody"....to všetko sa Ti môže stať aj tak, a nemusia ti to urobiť práve majitelia psov. .
A nevieš??? že veľmi veľa vecí, čo by mali byť stanovené zákonom tu u nás nie je? Že každý si robí čo chce?
A nevieš???, že ak by sa to ošetrilo na vedení SVB...to ešte nie je zákonom kryté???
Požaduj, aby sa Tvoje návrhy dali do zápisnice a zároveň píš aj zákonodárcom o doplnenie zákona, ale ten o chove, psov a nahlasovní...neviem čílo zákony, musíš ho vyhladať.
A nevieš???, že ani vtedy sa ti to nemusí splniť?
Pokaľ každý bude reptať čo by malo byť a nie je a sám neurobí kroky ku zmene (aspoň pokúsiť sa!) nič sa nezmení a nedosiahne.!
A čo sa týka menoviek na dverách či pri schánkach, alebo domových zvončekoch pre podnájomníka...to si musí riešiť vlasník bytu pri prenájme a doručovatelia zásielok, či polícia a iní... sú naozaj chudáci. Mnohí vlastníci niekedy ani nevedia, kto v ich byte býva,
Kvaka
25.07.14,16:06
Dnes si záchranka pomýlila číslo poschodia s číslom domu, došla neskoro a zomrel človek.
Kvaka
25.07.14,16:17
Ja súhlasím, ale si tu slovíčkujeme, že? Už len dodám, že meno nájomcu v byte, ak neprijíma poštu, ani nezistíš, no a o toto ti išlo, súdiac podľa prvej vety v téme. :) Pekný večer.
Zitulda
25.07.14,16:24
Peggynka, čo sa týka vizáže, kukni na FB nie je škaredý, ale... je to mladík, čo sa chce dostať vysoko a jemu je jedno ako :)...a taký truhlík:)...ma naserinkal, lebo už dáva aj pripomienky ku zákonu 182/1996 o vlastníctve bytov a od fachu je so vzdelaním veľmi-velmi ďaleko:)
Peggynka
25.07.14,16:48
Nebola by som si tak istá,že zomrel kvôli neskorému príchodu záchranky:
„Nič mu nebolo, len posledné dni sa sťažoval, že cíti nejaké pálenie na hrudi. Pripisoval to fajčeniu, hovoril, že bude musieť prestať. V posledných dňoch mal aj viacero koncertov, tak ho to mohlo v týchto horúčavách vyčerpať,“
http://vas.cas.sk/clanok/10135/zomrel-kvoli-sialenym-manevrom-sanitky-skupina-polemic-prisla-o-blizkeho-hudobnika.html
K tomu dodám,len toľko: ona mala čas pri resuscitácii chodiť kontrolovať vchod?
Peggynka
26.07.14,16:50
Nie som na FB :o
lujza.j
26.07.14,17:04
baby otík brixi...je secko, ale isto nie pohladný mladík:eek::D
Peggynka
26.07.14,17:32
Mne sa toten výpravca páči,hehe...
http://www.topky.sk/cl/13/139750/Moja-tvar-preda-vsetko-
sito
27.07.14,07:09
Aj bez menovky?
georg espana
27.07.14,13:01
Ahoj ZITULDO,nejdem sa ďalej rozpisovať,ale keď mi jeden primitív napíše,že sa asi bez zákona neviem vysrať,tak tu na PORADE končím,na takýto spôsob diskuzie naozaj nie som navyknutý.Škoda že to nenapísal sem na verejnú stránku ,ozaj by som ràd čítal reakcie ostatných poraďákov.Možná by s ním súhlasili"srat na zákony",ale potom sa naozaj nedivím že màme plné kriminàly,na cestách už Kaliňàk nevie ako riešit ožranov,cigáni ťa zabijú pre cigaretu atď.,a on mi napíše že som blb ked vyžadujem dodržiavanie zákonov,nič iné nechcem! No ja už nebudem tieto názory čítať,požiadam ADMINA o zrušenie mojej otàzky avymazanie z evidu.Maj sa tu pekne.Zdraví Georg(Juraj ).
misoft
27.07.14,14:33
Otázky sa tu NEMAŽÚ! Problémy a odpovede sa môžu zísť inému v inom prípade!
Zitulda
27.07.14,16:26
Gerg - Juraj, tak ako Ti misoft napísal, otázky sa nemažú a to je pravda. Téma je dobrá a ak Ti aj niekto napísal to o zákonoch podľa mňa to nebol a nie je určite blb, iba naserinkaný poraďák čo má dosť zo všetkých hlúpych rozhodnutí zákonodárcov a tiež vie, že nič sa nezmôže, pokiaľ taký rýchlokvasnúci poslanci budú pripomienkovať zákony o ktorých ani páru nemajú ale majú plnú hubu prázdnych rečí. Ale neodpovedal si mi na dotaz v profile.
fortunka
27.07.14,16:59
KU PSOM: psa je nutne hlasit na urade a platit za "to" dan... takze je tam povinnost a ked to niekto nema, treba to nahlasit na mestskom urade alebo mestskym policajtom. Nahlaseny pes dostane znamku a tu musi mat na obojku. A samozrejme v bytovke musia byt dovoleni, pretoze v bytovom poriadku alebo najomnej zmluve sa to da zatrhnut...
KU NAJOMCOM a VLASTNIKOM: Nie su povinni oznacovat byty ani schranky (schranky iba kvoli postarom, cize ak nechcu postu netreba) ale z podla mna je to normalne, my sme tiez nemali niekolko rokov menovku, ale presne ako bolo pisane.. stale vysvetlovat kam, kde... alebo kto sme sa mi nechcelo :))) Je to aj pre donaskovu sluzbu pomoc :P Ak je problem s bordelom, treba ist za domovnikom nech to riesi, urcite ma kontakt na majitela... alebo ak nebodaj rusia nocny klud volajte aj policiu. Menovky by nic nepomohli :)) A ak robia neporiadok a neupratuje nebodaj spolocne pristory (lebo este funguju "sluzby" kde sa ludia striedaju), tak si treba zadovazit upratovaciu firmu.. u nas to vyjde na byt 3EUR mesacne a mame svaty pokoj :)) A nemame najomcov, ale vacsinou tu byvaju majitelia -bud starsi a nevladzu, alebo mladi a tym sa nechce :)
Zitulda
27.07.14,17:13
Verím a dúfam alaya, že súhlasíš so mnou, že meno osôb kto v dome býva ( nielen vlastníkov, ale všetkých či už sú v podnájme, alebo tam dostávajú poštu!) malo by byť uvedené niekde, alebo by o tom mal vedieť zástupca vlastníkov v byte, či predseda SVB. Ani si nevieš predstaviť, koľkokrát niekto niekoho hľadá a je to veľmi často polícia že hľadaný má trvalý či prechodný pobyt nahlásený a nevedia ho nájsť.A už hladali aj človeka, čo spáchal trestný čin...toť mám z vlastnej skúsenosti, Takže som o čom je zadávacia téma.
No a psa...aj ja mám a je nahlásený a riadne platím za neho daň a nedovolím psíkovi čurať či kadiť v bloku...a vonku pekne po ňom zbieram hovienka:)
No nie každý si plní to čo by mal, dovolia psíkom všetko a nezbierajú po ňom hovienka. mnohí psa neprihlásia práve tak, ako mnohí čo kúpia byt na zárobky a byt prenajímajú nenahlásia svojich podnájomníkov, le bo nechcú odvádzať daň z prenájmu!
Ak si niekto myslí, že nevravím pravdu, napíšte mi do profilu a nazvite ma tiež blbcom lebo aj ja som za, že zákony treba dodržiavať. A čo nie je zákonom dané malo by bať ošetrené aspoň v domovom poriadku...ale takom, čo nie iba správcovi dáva práva, ale aj vlastníkom v bytovom dome určuje ako, čo komu a kedy nahlásiť aby spolužitie, bezpečnosť, hygiena, čistota, istota a spokojnosť každého bola v bloku zabezpečená.

Nooo a prosím nezabite ma :):):)
misoft
27.07.14,17:16
Zituš - pravda - tí rýchlokvasení posr(l)anci často ani nevedia, wo co go v parlamente - ale hlavne, že noťbúky zapnuté a lietajú po všelijakých stránkach, telefóny v plnej permanencii, prípadne "maličké" korzo po chodbách smer parlamentný bufet, prípadne zašiváreň - kancel....
buchač
27.07.14,17:20
fortunka

To si kde nabrala takéto novoty ???

KU PSOM :
Chcel by som vidieť toho frajera, ktorý by mi zakázal ( chcel zakázať ) psa v paneláku !!!

KU NÁJOMCOM a VLASTNÍKOM :
Domovník má riešiť bordel ???
Zástupca vlastníkov MOŽE mať kontakty na majiteľa - no NEMUSÍ mať.

...ozaj , ujasni si pojmy .
Domovník v dnešnej dobe prakticky neexistuje !!!
Zitulda
27.07.14,17:43
Fotrunka
hovoríš že máte upratovaciu službu a pokoj:) asi ste blok s malým počtom bytov, tak sa dá..
buchač ti napísal správne, ibaže mnohí z Vás si zamieňate a oslovujete zástupcov vlastníkov DOMOVNÍKOM:)
Ako by som bola rada domovnníčkou ako kedysi a mala domovnícky byt, za ktorý by som platila iba pár grošíkov. a nie starať sa za všetko v bloku za pár €
alaya1
27.07.14,18:12
Suhlasim s tebou vo vsetkom. Ja som napisala, ze dvere oznecene menom nemam, ale mam zvoncek na poschodi, pri brane tiez, aj postovu schranku. O psickaroch nemam dobru mienku, zial, sme zaskatulkovani vsetci. Co sa podnajomnikov tyka, nemame v dome nikoho, my sa tu vsetci pozname, zijeme tu ti isti ludia par desatroci spolu.My uz ako potomkovia.
buchač
27.07.14,18:18
Zituš

Takže o čom je téma ?????

Nuž ja by som celkom smelo aj povedal :
- žeby o ničom
- žeby o to druhom
- žeby mlátenie prázdnej slamy
- žeby plakanie na nesprávnom hrobe

...žeby ???
sito
27.07.14,18:25
Nie hrobe! Dverách!