michalenko
23.07.14,20:46
Ked som uskutocnil prevodny prikaz cez IB, druha strana ma upozornila, ze okrem mena a priezviska ako vlastnika uctu sa mu zobrazila aj cela moja adresa trvaleho bydliska. Moze banka takuto informaciu poskytnut ? Nie je to v rozpore so zakonom o ochrane osobnych udajov???
jelalim
23.07.14,19:05
Neviem, mne takto chodia platby napr. z UniCreditbank aj niektore aj s mBank. Tiez som sa nad tym pozastavoval, preco to tak posielaju. Pred sepou to banky nerobili.
Peggynka
23.07.14,19:05
Ako sa tam dostala?Ja keď sa prihlásim,vidím svoje meno (bez adresy),ale na IB už len číslo účtu.Jedine,že by som vpísala svoju adresu do kolonky:info pre príjemcu.
Ing. Ľubomír Janoška
24.07.14,04:50
Zákon o bankách nedáva banke výslovné oprávnenie poskytnúť osobné údaje klienta inému klientovi. Nejde iba o ochranu osobných údajov, ale aj o bankové tajomstvo.
Je ale možné, že ste poskytli súhlas akceptovaním textu zmluvy o bežnom účte alebo textu všeobecných obchodných podmienok. Ak takýto súhlas nenájdete na zmluve ani vo všeobecných obchodných podmienkach, odporúčam Vám využiť právo dotktnutej osoby žiadať o informáciu o spracúvaní Vašich osobných údajov, konkrétne informáciu o právnom základe poskytovania Vašich osobných údajov iným klientom.
kopretinka
24.07.14,04:52
ja si tiež myslím,že bolo toto vyplnené,tak sa to zobrazuje....
kopretinka
24.07.14,04:54
najprv si sama skontroluj,aké údaje si vypísala do príkazu do kolonky info pre príjemcu
dusanko10
31.08.14,11:52
platby SEPA (http://www.sberbank.sk/sk/info/sepa) by so zverejňovaním adresy trvalého bydliska nemali mať nič spoločné, myslím že v prvom rade bude potrebné pozrieť sa na vyplnené udaje.
kopretinka
31.08.14,12:15
to som písala už 24.7..............