vrenchen
24.07.14,08:59
Dobry den, moj priatel je rozvedeny a ma dve skolopovinne deti. Cheli by sme si zalozit spolocny ucet v banke, kam by chodili obe vyplaty, zaroven by sme si chceli vytvorit sporiaci poducet.

Ak by sa jeho exmanzelka rozhodla podat ziadost o zvysenie vyzivneho, ako by sa bral do uvahy tento nas spolocny ucet a nasporene peniaze? Z odpoved dakujem!
kopretinka
24.07.14,07:08
nijako.......on bude dokladovať svoj zárobok a výdavky inak,nie tým,čo máte na spoločnom účte
vrenchen
24.07.14,07:17
dakujem za odpoved...a v pripade, ze sa vezmeme? tiez sme spolu kupili byt, ako sa to bude posudzovat potom?
kopretinka
24.07.14,07:21
nevyrábaj si zbytočné starosti a nestresuj sa vecami,ktoré sa možno ani nestanú.Čo s tým má byt? Si myslíš,že sudca ti prikáže predať byt a platiť z toho výživné? aký americký film si pozerala?
vrenchen
24.07.14,07:48
stacilo mi precitat si par tem tu na porade :D a nebolo mi jasne, co vsetko sa berie do uvahy ked nie sme zobrati a mame spolocny majetok...ale nemyslim si nic, ani sa nestrestujem, len som sa chcela informovat..
Zuzanka_ba
24.07.14,21:57
Odporúčam naštudovať predmetné ustanovenia zákona o rodine. Zákon určuje všeobecné zásady a princípy pri určovaní výšky výživného.

A pre prehľad, ako v praxi rozhodujú súdy, pozrieť si anonymizované súdne rozhodnutia v danej oblasti - je to rodinné právo, konkrétne vyživovacie povinnosti. Prípadne, dá sa vyhľadávať aj podľa konkrétnych §, ak vieš, ktoré boli použité.. atď.
http://www.justice.gov.sk/Stranky/Sudne-rozhodnutia/Sudne-rozhodnutia.aspx

Na internetové fóra píšu najmä tí, čo sú nespokojní (matky nedostávajú dosť alebo vôbec nič, otcovia sú ošklbaní...) a nemôžeš ich príspevky brať bez rezervy ako fakticky správne.

Ak sa chystáš vstúpiť do manželstva, odporúčam preštudovať občiansky zákonník, časti o BSM, prípadne aj voľne dostupné články na tému, je ich dostatok.