luebchenko
18.04.06,09:43
Hľadáme novú rodinu pre 8-mesačného Aresa. Jeho pôvodní "zodpovední" majitelia sa rozišli, slečna ktorá zostala v rodinnom dome má alergiu na zvieratá a mladý pán sa odsťahoval do malého bytu, kde nemá pre chov psa vraj podmienky. Klasický príklad nezodpovednosti - a doplatiť mal na to chudák pes, mal totiž skončiť v útulku. Keď som to počula, predstavila som si situáciu spred dvoch rokov, keď sme hľadali nového psa miesto nášho, ktorý nám krátko predtým na starobu skapal. Na tie smutné psie oči v útulku asi nikdy nezabudnem a dodnes je mi z toho do revu. Verím že tí ľudia tam robia všetko pre ich dobro, ale i tak si myslím, že útulok je to posledné čo si taký pes "zaslúži". Takže môj zdravý rozum pri slove "útulok" vypol a Ares je teraz u nás (Bratislava). Náš slon Salám sa mu nesmierne potešil, ale po dvoch dňoch je už aj on z neho značne zmorený. Ares je proste šteňa-"húžva-nezmar". A potrebuje súrne novú rodinu, kde bude mať okrem kopca lásky aj pevnú a skúsenú ruku, je totiž mixom mamy pitbulla a tatka nemeckého ovčiaka. Výzorom aj konštrukciou tela je to celá mama - viď foto. Samozrejme potrebuje aj riadny výcvik. Síce také základy ako "ku mne" "sadni" "ľahni" ovláda, ale to je na takéhoto psa málo. Inak je už riadne zaočkovaný a je čistotný. A je to taký mačkopes - normálne vylezie synovi na kolená a nechá sa škrabkať... ale hrdinsky sa pridáva ku Salámovi (naša "obluda") pri varovnom strážnom štekaní - určite z neho bude aj dobrý strážca. Viac o povahe pitbullov sa dočítate tu: http://www.e-fauna.sk/pes/plemena/show_plemeno.php?jmena=Americk%FD+pitbulteri%E9r&searchplemena=pi
Bolo by dobré, aby čo najskôr našiel novú rodinu, lebo aj pes má svoju psychiku a sklamanie z ľudí mu určite neprospieva. Preto ak poznáte niekoho, kto hľadá psa a má na jeho chov podmienky a dispozície - nemal by to byť nováčik čo sa chovu psov týka - tu je kontakt:
0905839627, 0903160255, 02/65730281

Vďaka za každú pomoc pri hľadaní novej rodiny pre Aresa.
luebchenko
18.04.06,10:08
Posúvam do
luebchenko
18.04.06,10:10
Posúvam do pozornosti
luebchenko
18.04.06,11:07
Nikto nehľadá hafana? :(
brm
18.04.06,11:32
tvoje mačky ti určite poďakovali....:D
luebchenko
18.04.06,13:47
Náhodou zostal absolútne kľudný keď Tigra v stave najvyššej núdze (hlad a potreba sa vyvenčiť) riskovala život a pobehovala mu popred nos. Má to charakter ten pso náhodou! a vyzerá to tak, že sa mu našla nová rodina priamu u nás v Devíne :) - enem to musím overiť, kto je to čo je to, aby chudák znovu nemusel putovať hore dolu. Tak nám držte palce nech sú ho tí ľudia hodní :D Inak Karkul, tvoje mačence sú na ceste, len neviem či si Mica zobrala k srdcu tvoje farebné požiadavky :D
brm
18.04.06,14:44
jáj, ľubi, ja už ciculky mám...rastú v dúbravke pri mamine...veď som to už spomínala...také sú čačané...došli na svet v prvý jarný deň...moje krásne:D
ayya
18.04.06,17:48
Posúvam do pozornosti

jeeezismarjaaaa :D :D uz dva tyzdne sa tu cudujem, co si to tu furt posuvate a posuvate... (ako tahaky pod lavicou v skole)

az teraz som to pochopila, co to vlastne znamena ! :D :D
tak diky Lubchenko, vdaka tomuto tvojmu prispevku som to pochopila :)

btw: viem o podobnej stranke ako je nasa porada - ale je to psickarska stranka, ludia tam davaju otazky tak ako tu, ale odpoveda na ne iba jeden clovek - spica :) uz to trpezlivo robi siedmy (!) rok, kto ma zaujem, odporucam stiahnut si archivy predchadzajucich rocnikov - a je co citat! :D
http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm
Viera123
18.04.06,19:03
jeeezismarjaaaa :D :D uz dva tyzdne sa tu cudujem, co si to tu furt posuvate a posuvate... (ako tahaky pod lavicou v skole)

az teraz som to pochopila, co to vlastne znamena ! :D :D
tak diky Lubchenko, vdaka tomuto tvojmu prispevku som to pochopila :)

btw: viem o podobnej stranke ako je nasa porada - ale je to psickarska stranka, ludia tam davaju otazky tak ako tu, ale odpoveda na ne iba jeden clovek - spica :) uz to trpezlivo robi siedmy (!) rok, kto ma zaujem, odporucam stiahnut si archivy predchadzajucich rocnikov - a je co citat! :D
http://psiskolafalco.web3.cz/poradna.htm
No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?
ayya
18.04.06,19:06
No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?

asi hej - tak som si to vysvetlila - aby sa to v "dnesnych prispevkoch" dostalo hore - a teda do pozornosti, ako napisala luebchenko :D :D
Viera123
18.04.06,19:10
asi hej - tak som si to vysvetlila - aby sa to v "dnesnych prispevkoch" dostalo hore - a teda do pozornosti, ako napisala luebchenko :D :D
Hm... aby písmenká obhájili svoje miesto na "slnku" porady :-)
Melnick
18.04.06,19:22
No priznám sa, že ja som to posúvanie tiež už niekde videla a nechápem to stále. To akože, aby si to konečne niekto všimol? Či niečo iné?

Áno :) ,súhlasím s Tebou,pretože si to pochopila.
Je to preto, aby sa téma stala aktuálna a niekto si ju všimol.:p
Viera123
18.04.06,19:30
Áno :) ,súhlasím s Tebou,pretože si to pochopila.
Je to preto, aby sa téma stala aktuálna a niekto si ju všimol.:p
Hm... zaujímavé... Ďakujem, človek sa stále učí :).