microhyd
24.07.14,13:25
Ahojte, tak mam este jednu vec, ktoru ked spravim, mam komplet na 99% celej prace... Budem velmi vdacny za kazdy napad, skusim naozaj vsetko...
Takze k veci>>>

Potrebujem, aby mi excel dal vediet, podla urcitych podmienok a nastaveni, kedy nastane start a kedy nastane koniec...
Ak napriklad v bunkach A1 nastavim 5 a v bunke B1 nastavim 3, chcem, aby sa zhodnotil vyber urcitych buniek a podla toho excel vyhodnotil, ci je to pravda, alebo nie.

Hladal som rozne formuly , ale uz som vystrielal vsetky naboje... a uz strielam treti den...>>>nove budu asi az zajtra :D
Kto ma zaujem pomoct, prikladam excel v ktorom je vsetko popisane, tu sa to takto na rychlo neda nejak extra vysvetlit.

V prilozenom exceli je podrobny popis problemu.

Dakujem za akukolvek myslienku, fakt skusim vsetko :)

Pekny den zelam vsetkym

**************
DODATOK:

Alebo takto>>>

Ako napisem toto?

Ak bunke A1 je 5 a v bunke C1 je 5; TRUE ; FALSE

A dalej takto>
Ak v A1 je 5, sprav sucet buniek A2:A7, ak je vysledok zhodny s cislom v bunke B1(hociake moje cislo); tak TRUE; FALSE

************************************************** *********************************
ROZUZLENIE:

No tak dakujem vsetkym zucastnenym :D 0
Na koniec to az take tazke nebolo, skutocne sa obcas staci vyspat, 16 hodin excelu tahat denne nieje prilis dobre a to cloveku potom unikaju aj take malickosti, ako je tato...
Ak sa niekto k tejto teme prebojoval, tak mu poradim , ako sa pise kombinovana podmienka, vzorec je nasledujuci:

'=IF(A1=0;IF(A2=5;"ANO";"NIE");"NIE")

Toto je podmienka, ktora znie;

Ak v A1 je cislo 0 a v bunke A2 je cislo 5, tak "ANO", vo vsetkych inych pripadoch "NIE"
Takto sa to da krasne kombinovat do aleluja.
Alebo...> az tak daleko urcite nie, nejaky limit tam urcite bude :D
Ratam tak 10-20 podmienok.

Pekny den prajem vsetkym...

PS: Ale jedno som rad, sice mi nikto neporadil, ale aspon mi tu nikto nepisal komentare tipu..."to ano" , alebo "to nie", pretoze takych expertov milujem, ktori sa maju potrebu vsade vyjadrit, ale nikde neporadia :)
Kabaka123
30.06.15,14:03
vyriešené