mimkonr
24.07.14,14:44
Dobry den,

mam pozemok cca 17 x 400 metrov v ktorom na prednej casti sa nachadza stavba a za stavbou prazdna plocha. Moj zamer je potiahnut pristupovu cestu do zadnej casti pozemku a tam plochu rozparcelovat na asi 3 stavebne pozemky. Je potrebne pristupovu cestu riesit uz ako ulicu (s nazvom) kedze bude na nej viac vlastnikov pozemku alebo za to da nejako obijst. Taktiez pristupova cesta musi byt obojsmerna alebo staci ak na nej budu uhybacie pruhy. Ako to bude s cislovanim domov? Mozu byt oznacene cislom prveho domu o doplnenie cislo/pismeno (A.B.C...). T
Pytam sa trosku viac otazok, ale o to budem vdacnejsi ak sa najde niekto kto mi ih zodpovie.

Vopred dakujem.
ivka70
24.07.14,12:59
Chobot
24.07.14,13:09
MYslím, že pokračuješ v otázkach k tejto téme:

http://www.porada.sk/t247698-rozparcelovanie-plochy-za-domom.html#post2580361

(aby prípadný čitatelia vedeli, o čo ide).

Odpovede na tvoje nové otázky:

1. cestu nemusíš riešiť ako ulicu, môže to byť súkromná prístupová cesta vo vlastníctve vlastníkov parciel. Názov nemusí mať žiadny. Nie je to nová ulica. Ak ju ale ako ulicu budeš chcieť spraviť, tak to bude asi komplikovanejšie, nie som stavebník, ale len tak narýchlo mi napadá, že bude musieť spĺňať nejaké normy, budeš ju musieť bezplatne odovzdať do vlastníctva obce, obec bude musieť prideliť meno a pod. Nechaj to ako súkromnú prístupovú komunikáciu, je to jednoduchšie.

2. Ako bude široká - zase je len na tebe. Kľudne môžeš spraviť aj 4 pruhovú cestu ( ;) ), ale postačí, ak to bude širšia jednopruhová tak, aby vedľa seba prešli 2 autá. Pruhy na nej nemusíš značiť.

3. S číslovaním sa netráp. Popisné aj evidenčné čísla prideľuje niekto iný (teraz neviem, či obec alebo kataster - kataster myslím, že prideľuje evidenčné čísla, popisné obec, ale nie som si istý).

Aby si to videl na reálnom príklade, tu máš taký projekt, ktroý realizujú v Stupave. Je to niečo podobné, čo ty chceš urobiť, tam je tiež vpredu starší dom a parcelu za domom rozkúskovali a predali. Ten starý dom neskôr zbúrajú a postavia tam rampu - bude to súkromná cesta.

http://www.reality.sk/inzerat/RE0004164-14-000049/impereal-exkluzivne-nas-projekt-park-residens-stupava-posledne-2-pozemky-volne
mimkonr
24.07.14,13:15
Pretoze som potreboval poznat odpoved na dalsiu oatzku a nikto nereagoval...
mimkonr
24.07.14,13:16
Este by som sa chcel opytat kolko cca by vysli zaviest na pozemok voda, elektrika a kanalizacia (bez plynu) ked sa nachadzaju asi od prveho pozemku asi 25 - 30 metrov.
Chobot
24.07.14,13:18
To ti neviem povedať, veľa záleží od rôznych okolností. A hlavne, akú firmu nájdeš. Oslov nejaké firmy v okolí, nech ti dajú nezáväznú cenovú ponuku.

Ale kľudne sa to môže pohybovať niekde medzi 10.000 - 20.000 EUR. Možno nájdeš firmu, ktorá ti to spraví aj lacnejšie. Tiež záleží od toho, ako budeš tie seite ťahať, ako hlboko ich ukladať a pod.
pepa78
24.07.14,14:35
Ja len tolko...ak si urobíš súkromnú prístupovú komunikáciu, ktorú budú vlastniť v podielovom spoluvlastníctve majitelia pozemkov, tak budeš musieť umiestniť všetky meracie miesta pre IS na hranici toho pozemku...meracie miesta musia byť umiestnené na verejne prístuponom mieste
Katy a R
24.07.14,15:22
len malé upozornenie - že ak je prístup (cesta) súkromný - môže byť problém vybaviť úver na takúto stavbu - nechcú zobrať ručenie takouto nehnuteľnosťou (aj konkrétne v Stupave;))
mimkonr
25.07.14,12:04
A myslis ze by mali zaujemcovia problem zo Statnym fondom rozvoja a byvania?
Katy a R
25.07.14,12:08
treba si to preveriť - lebo ako zábezpeku to banka odmietla (ten prístup im nevyhovoval)
fetya
27.07.14,13:07
aj pri sukromnej pristupovej komunikacii vies osadit meracie miesta pre IS, staci ak napr. na zaciatku cesty osadis rampu, vylucis ostatnu dopravu, ale pan odpoctar si v pohode precita cislice aj peso. V nasom meste je kopa takychto sukromnych ciest, a meranie je vzdy na konkretnom pozemku, a nie na hranici sukromneho a verejneho priestoru.
Ondrej Kozlovsky
28.07.14,15:30
Ja by som zacal uplne od zaciatku najskor. Pisete, ze za pozemkom je volna plocha, aky je uzemny plan tejto plochy je vobec mozna realizacia? Reguluje vasa obec nejak minimalu vymeru parcely, aby sa Vam nestalo, ze to rozdelite napr. na tri casti a budu to musiet byt dve?