dejlik
24.07.14,15:00
kontroluje sa Kontrolný výkaz DPH na Výkaz DPH?
Žabinka
24.07.14,13:01
tejto otázke nerozumiem ani trochu..
katka 23
24.07.14,13:03
ja rozumiem či sa kontroluje KV DPH s DP DPH
ivka70
24.07.14,13:04
Podla mna sa nemoze kontrolovat , lebo nemusia mat totozne udaje v jednotlivych mesiacoch.
dejlik
24.07.14,13:42
áno, či FÚ kontroluje, či sedí KV DPH na podaný výkaz DPH..
avalik
24.07.14,14:11
"Čo sa uvádza do kontrolného výkazu

V kontrolnom výkaze sa uvádzajú podrobné údaje o jednotlivých daňových povinnostiach platiteľa DPH a o jednotlivých odpočtoch uplatňovaných platiteľom DPH za dané zdaňovacie obdobie. Podrobné údaje o uskutočnených a o prijatých zdaniteľných obchodoch sa budú vykazovať na základe vyhotovených a prijatých faktúr (aj zjednodušených faktúr príp. iných dokladov) o dodaní tovarov alebo služieb, z ktorých v tuzemsku vznikne platiteľovi DPH povinnosť platiť daň a z ktorých platiteľovi DPH vznikne právo na odpočítanie dane. Údaje o jednotlivých transakciách sa uvádzajú v tabuľkách A1 až D2.

Do kontrolného výkazu sa neuvádzajú tie poskytnuté plnenia, ktoré sú platitelia DPH povinní uvádzať do súhrnného výkazu a údaje o vyvezených tovaroch do tretích štátov. To znamená, že nie všetky údaje, ktoré má platiteľ DPH uvedené v daňovom priznaní, budú uvedené aj v kontrolnom výkaze."

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/kontrolny-vykaz-dph
avalik
25.07.14,16:56
dejlik, k DPH máme "kontrolný výkaz", "súhrnný výkaz" "daňové priznanie" ale samostatný "výkaz" DPH nepoznám
Pendulum
29.07.14,05:50
nemusí sedieť, nie všetko čo je vo výkaze DPH ide do KV DPH!
KEJKA
29.07.14,07:08
Ja si ho kontrolujem a zatiaľ mi vždy sedel
Takže podľa mň bežné transakcie su aj v KV ako aj v DP DPH
Súhlasím že to nemusí platiť v špecifických prípadoch
Tamila
29.07.14,07:46
súhlasím s Kejkou. V určitých prípadoch môžu byť rozdiely, ale tiež si kontrolujem, aby mi sedel. Stačí, ak by som zabudla pri účtovaní pokladne kliknúť ZF a vznikol by rozdiel.
fortunka
20.05.16,10:36
Akym sposobom to kontrolujete? Potrebovala by som nejaky typ. Mam DPH a KV a ako prekontrolujem ze su totozne? Podla sumarov? Netreba mi to komplikovane, nakolko mam vzdy v mesiaci iba doklady co idu do KV v danom mesiaci a ziadne specialitky... len mam velmi vela riadkov, cize take ze vyfajkam si po riadkoch nemozne (VF mam cca 1000 a DF 100+)
kn-alka
20.05.16,10:40
v akom programe pracuješ? ja pracujem v dvoch rozdielnych, v oboch mi pekne vytlačí v členení po oddieloch a riadkoch v priznaniach, potom už stačí len vedieť, že došlé fa + nákup pokladňa je v ktorom riadku DPH atď.
fortunka
20.05.16,10:41
MRPK/S, mne KV vytlaci iba tak ako je tlacivo. DPH si viem vytlacit aj podla typu DPH napr. ale aj teraz na to kukam ako teliatko a teda aj ked viem co je kde aj tak mi to nesedi :D