aklujka
24.07.14,18:46
chcem sa opýtat ci ak dochadzam denne 140 km do prace ci mám pravo na nejaku financnu nahradu od zamestnavatela. zarabam mesacne 400 eur, dakujem pekne
veronikasad
24.07.14,16:51
odkedy trvá pracovný pomer ?
aklujka
24.07.14,16:57
pracovný pomer trvá od 17.marca 2014 ,
veronikasad
24.07.14,16:58
Bola si predtým evidovaná na UP - ak ano, akodlho ?
aklujka
24.07.14,16:59
dva a pol mesiaca cca.
veronikasad
24.07.14,17:03
Dva a pol mesiaca je málo, aby si dostávala príspevok z UPSVaR. Zamestnávateľ môže (nemusí) prispievať zamestnancovi na cestovné z prostriedkov sociálneho fondu, ak to má stanovené v smernici o čerpaní SF.

Príspevok na dochádzku za prácou - § 53

Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny poskytuje mesačne príspevok na dochádzku za prácou na úhradu časti cestovných výdavkov na dochádzku z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve a späť zamestnancovi, ktorý bol uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace a ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu vzniku pracovného pomeru alebo obdobného pracovného vzťahu okrem pracovnoprávneho vzťahu založeného dohodami o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru, ak o príspevok na dochádzku za prácou písomne (Žiadosť o poskytnutie príspevku na dochádzku za prácou) požiada najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania. Príspevok na dochádzku za prácou sa môže opätovne poskytnúť po uplynutí dvoch rokov od ukončenia obdobia jeho poskytovania.

Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje zamestnancovi najviac počas šiestich mesiacov od jeho nástupu do zamestnania.

Príspevok na dochádzku za prácou sa poskytuje na úhradu cestovných výdavkov na dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami, najviac v sume 135 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania od miesta trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu zamestnanca. Príspevok sa neposkytuje zamestnancovi, ktorý dochádza z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve v rámci jednej obce.

Príspevok na dochádzku za prácou poskytuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny, v ktorého evidencii uchádzačov o zamestnanie bol zamestnanec vedený, do 30 kalendárnych dní od preukázania trvania zamestnania.
aklujka
24.07.14,17:11
no pred tym som uz evidovana bola tiez raz a to asi polroka, potom som mala pracu a potom tie dva a pol mesiaca, alebo to musi byt naraz tri mesiace? on mi nechce poskytnut ziadnu nahradu za pohonne latky
avalik
24.07.14,17:11
Ak dochadzas verejnou dopravou, bol by mozny prispevok na dopravu zo socialneho fondu zamestnavatela.

Este by bol mozny prispevok z UPSVaR ak splnas podmienky:

§ 53
Príspevok na dochádzku za prácou

(1) Úrad poskytuje mesačne príspevok na dochádzku za prácou (ďalej len „príspevok“) na úhradu časti cestovných výdavkov na dochádzku z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve a späť zamestnancovi, ktorý bol uchádzačom o zamestnanie vedeným v evidencii uchádzačov o zamestnanie najmenej tri mesiace a ktorý bol vyradený z evidencie uchádzačov o zamestnanie z dôvodu uvedeného v § 36 ods. 1 písm. a), ak o príspevok písomne požiada najneskôr do jedného mesiaca od nástupu do zamestnania. Príspevok sa môže opätovne poskytnúť po uplynutí dvoch rokov od ukončenia obdobia jeho poskytovania.

(2) Príspevok sa poskytuje zamestnancovi najviac počas šiestich mesiacov od jeho nástupu do zamestnania.

(3) Príspevok sa poskytuje na úhradu cestovných výdavkov na dopravu hromadnými dopravnými prostriedkami, najviac v sume 135 eur mesačne v závislosti od vzdialenosti miesta výkonu zamestnania od miesta trvalého pobytu alebo od miesta prechodného pobytu zamestnanca. Príspevok sa neposkytuje zamestnancovi, ktorý dochádza z miesta trvalého pobytu alebo z miesta prechodného pobytu do miesta výkonu zamestnania uvedeného v pracovnej zmluve v rámci jednej obce.

(4) Príspevok poskytuje úrad, v ktorého evidencii uchádzačov o zamestnanie bol zamestnanec vedený, do 30 kalendárnych dní od preukázania trvania zamestnania.
veronikasad
24.07.14,17:14
Cesta do práce nie je pracovná cesta, kde by ti zamestnávatel "musel" preplatiť PL.
aklujka
24.07.14,17:20
takze nezmozem nic, dobre aj tak dakujem pekne...on totiz si to vymyslel len teraz, doteraz som mala k dispozicii sluzobný voz, no kedze k 1.9 opustam toto pracovne miesto z dovodu naskytnutia sa lepsej pracovnej pozicie, tak sa mi snazi pomstit, ze odchadzam. trosku ubohe chovanie, v dnesnej dobe si clovek ide za lepsim, kedze je situacia na slovensku aka je, myslim, ze kazdemu dostatocne známa...vdaka