Tuty
24.07.14,21:28
Dobry den, potreboval by som radu na pomerne komplikovany problem. Pracujem pre firmu vo svajciarsku, ktora je platcom dani vo svajciarsku. Tato firma ziskala pomerne velku zakazku v rakusku, cize rakusko je koncovy uzivatel - spotrebitel v zmysle problemu, ktory potrebujeme riesit. Zakazka pozostava z nakupu hardware, cize produktov v nemecku, kde boli uz preclene a naslednym predajom do rakuska. Kedze nam nemecka firma odmietla predat produkty bez nemeckej DPH – zdovodnila to tym, ze svajciasrko nie je v EU, bola jedina moznost zaslat produkty do sidla firmy vo svajciasrku. Ciel je taky, ze tieto produkty nasledne predame koncovemu zakaznikovi do rakuska.
Moja otazka: Z nemecka pridu produkty do svajciarska a budeme platit clo + svajciarsku dan. Vyrobky obratom nalozime do auta a zavezieme do rakuska. Podla mna, by mala byt dan vratena a tiez aj clo, nakolko vyrobky vlastne neboli pouzite vo svajciasrku, ale boli vyvezene do krajiny, ktora je sucastou EU a samotne vyrobky boli v EU uz preclene pred ich importom do svajciarska.
Vysvetlujem si to spravne? Nie som uctovnik, no nechcem dostat firmu do problemov, nakolko uctovnici vo svajciarsku su na velmi nizkej odbornej urovni a za cely obchod nesiem zodpovednost

Dakujem