Tomáško
18.04.06,09:50
Ahojte,chcem sa spýtať či má niekto doma korytnačku písmenkovu.Ja som dostal nedávno a potreboval by som nejaké rady ako sa o nu dobre starať.
karol.za
18.04.06,15:26
ahoj tomáško
na linku www.korytnacky.arien.sk sa dozvieš dosť zaujímavé rady ako chovať korytnačku
sú aj iné linky tak zadaj do vyhľádavača ,,korytnačka písmenková,, a nájdeš dosť zaujímavých liniek ,kde sa toho o chove korytnačky dozvieš mnoho zaujímavých vecí
s pozdravom karol
:):):):):)
Paula
18.04.06,15:43
Mala som a napriek tomu, že som dodržiavla všetky hovorené a písané rady , zmäkli im pancieriky, oslepli , nevyrástli a do 3 rokov ich nebolo. Známi postupovali tiež podľa návodov a korytnačky ešte aj po 10-tich rokoch života boli krásne a vyrástli (hoci s očami problémy občas mali). Kde u mňa bola zrada, netuším, možno si už od predajcu priniesli nedostatok životaschopnosti - hoci, predajca bol ten istý :cool: .
Ninna
20.08.06,13:57
Prosím Vás poraďte mi deti mi dogabali 2 vodné korytnačky.Kam s nimi na zimu?
Marta V
20.08.06,19:10
My sme mali vodné korytnačky, Stále sme ich držali v akváriu, aj v zime aj v lete, vodu sme ohrievali ohrievačom a stále sme im svietili. V zime sa správali tak ako aj v lete. Mali viackrát problémy s očami, ale stále sa im to podarilo vyliečiť. Dostávali mast do očí a nejaké vitamínové injekcie.Ale aj tak sa dožili len asi 6 rokov. Máme aj suchozemskú korytnačku, tá má už 18 rokov. Koncom októbra prestane jesť a prespí celú zimu. Zobudí sa koncom marca, alebo až v apríli, to záleží od počasia.
Tomáško
21.08.06,05:15
Aj ja mám korytnačky písmenkové /vodne/ a tie zimujú klasicky v akváriu tak ako po celý rok.
Ninna
21.08.06,05:23
Tomáśko a ako im mám svietiť? Lampou celý deň na noc im ju vypnúť?A čo papajú?
barbie40000
17.08.08,10:40
ahojte,vedel by mi niekto poradit,ci sa oplati hladat korytnačku na uteku na dost rozlahlom pozemku?skusala som to na dvore,neuspesne.asi 3 dni som ju nekontrolovala,preto neviem do akej vzdialenosti mohla utiect.zila v na dvore,v ohradenom malickom jazierku,zrejme sparou sa dostala von..dakujem
betka631
17.08.08,17:10
Naša korytnačka keď bola ešte malá tak nám zmizla z dohľadu a hľadali sme ju v byte celý deň.Napokon sme ju našli schovanú za chladničkou. Keďže korytnačky hľadajú rôzne škáry a pod. kde by sa schovali, myslím, že na dvore máš dosť malú šancu ju vypátrať.Závisí aj od toho aká bola veľká.
barbie40000
18.08.08,19:23
hej.ta moja ma sotva tri roky,je to vodna korytnacka,je takmer neviditelna vo svojom terariu,nie to v trave...hladanie je marne...dakujem
usmev921
19.01.09,18:14
ahojte, ja chovam korytnacky od malicka a nikdy som s nimi nemala problemy. Teraz ma 3 roky a je taka velka, ze uz musim rozmyslat o vacsom akvarku. zatial kazda vyrastla velmi rychlo. tak ak mozem nejako poradit, spytajte sa co potrebujete.
anzi369
02.03.09,08:38
asi presne z tohto dovodu je u nas chov tejto korytnacky legislativne zakazany

uvedte si do googlu napr. odkaz "zakaz drzby korytnacky pismenkovej" a sa dozviete
Alena Porubská
29.05.09,11:46
Ahojte poraďáci , prosím o info. Mám korytnačku písmenkovú , zimovala takmer 5 mesiacov v akvarku , teraz sa prebrala a má stále zavreté oči . Doktorka kázala natierať vitamínom A , ale mne sa to stále nezdá. Potravu už prijíma , ale oči neotvorí . Ako jej pomôcť?
Chokma
03.02.11,19:06
Ahojte,
stranku www.korytnacka.sk asi poznate, teraz je aj skupina na facebooku a tam ludia pisu super rady a je to tam dost promptne, su tam aj skuseni chovatelia.
Ja som sa k môjmu korytnačiakovi dostala ani neviem ako - plával si v Nitre :D
Tu je v celej krase...

70787

Cez leto je vo vani a cez zimu v umelohmotnej vanicke vo vnutri. :)
beba13
11.02.11,08:44
tiež mám takúto korytnačku v lete vonku vo vani,a v zime v chladnej pivnici v menšom vanglíku,spí inak koncom oktobra prestne žrať a až na jar začne,tak ju mám už 10 rokov
2009
11.02.11,08:57
Tiež som mala korytnačku písmenkovú asi 5 rokov. Dostala som ju ako 4 ročnú. Ja som ju mávala v detskej vaničke. V lete na balkóne ale v tieni a v zime v kuchyni. S očkami majú problém preto lebo ako to nazvať.. do vody cikajú.. kakajú a ešte sa im tam rozkladá potrava ktorú hneď nezožerú. Akvárium som zavrhla hneď ... zle sa čistí. Pancier im mäkne z nedostatku vápnika. Nebojte sa jej ho občas aj naolejovať ako suchozemskej. Teraz je u priateľa v jazierku kde aj zimuje.
Chokma
11.02.11,09:04
Tiež som mala korytnačku písmenkovú asi 5 rokov. Dostala som ju ako 4 ročnú. Ja som ju mávala v detskej vaničke. V lete na balkóne ale v tieni a v zime v kuchyni. S očkami majú problém preto lebo ako to nazvať.. do vody cikajú.. kakajú a ešte sa im tam rozkladá potrava ktorú hneď nezožerú. Akvárium som zavrhla hneď ... zle sa čistí. Pancier im mäkne z nedostatku vápnika. Nebojte sa jej ho občas aj naolejovať ako suchozemskej. Teraz je u priateľa v jazierku kde aj zimuje.

Ahoj, mavala si ju v tieni? ja prave naopak na najvacsom slnku a ked je voda moc tepla, vymenim aj v priebehu dna. Kleofas ma hrozne rad velke slniecko, vtedy si vyjde na ten moj kvazi ostrovcek a vycapi vsetky hnaty a hlavu jak keby chcel vyliezt z panciera a opaluje sa :D na slnku sa mu vraj tvori dolezity vitamin, ci hormon, dolezity pre jeho zdravie a rast. A k tomu vapniku, dostat taku kalciovu korytnacku v obchode pre zvierata, ta neutralizuje vodu, v ktorej korytnacka je a dodava vapnik. Ten moj este s ockami nemal chvalabohu problem, ale pocula som o tom. Ze vraj aj harmancekovy kupel je dobry, len sa musi dat pozor, aby v nom neplavali zvysky harmanceka. Neviem, ci poznate to forum - korytnacka.sk - aj na facebooku mame skupinu, myslim, ze je uzavreta prave pre uzivatelov tohto fora, odporucam vam... su tam chovatelia roznych druhov korytnaciek, suchozemskych aj vodnych, a vedia velmi dobre a promptne poradit. ;-):)



PS: A vidim, ze sa opakujem, no co uz... ked si neprecitam, co som uz pisala :D