sedpe
25.07.14,11:49
Mal som rezervovane ubytovanie v zahranici. Vzajomnou doverou sme sa dohodli ze za rezervaciu nezaplatim ziadne zalohove platby. Islo teda len o rezervaciu na zaklade mailu bez rezervacnych poplatkov. Zo zdravotnych dovodou, ktore prisli len jeden den pred nastupom, som na ubytovanie nenastupil. Oznamil som storno rezervacie hned ako som mohol, jeden den pred nastupom. Podla pravidiel storno poplatkov, ktore ma ubytovacie zariadenie v pravidlach, by som mal zaplati 100%. Majitel tuto platbu odomna pozaduje. Chcel by som sa opytat, ci nema niekto skusenost s podobnymi pripadmi. Hrozi mi zo strany majitela riesenie cestou sudu prip. naslednej exekucie alebo podobne? Dakujem.
jslancik
25.07.14,10:00
ja v tom problém nevidím. Zaplatíš normálne to, čo si povinný zaplatiť ako storno platbu (ústna dohoda je tiež platná) Dohodu nepopieraš. Alebo ste sa dohodli aj na neplatnosti podmienok vo veci storno poplatkov?

Prečo to spájaš s tým, že ti majiteľ spravil na základe DôVERY ústupok a nepýtal zálohovú platbu? Využil si ho raz, chceš ho využiť ešte druhý-krát? To je teda fakt dôvod na DôVERU...

Mimochodom, ty sa chceš s niekým, kto ti DôVERUJE, súdiť? Niečo ako česť, dodržanie slova - to sa už nenosí?
Chobot
25.07.14,10:11
Nemusíš vôbec zaplatiť, veď načo? Však ten, kto ti dôveroval, si už nejako poradí.

Nemyslím si, že sa bude s tebou súdiť - ak je zo zahraničia. Stálo by ho to viac, než tvoj stornopoplatok. Je to len na tvojom svedomí, či mu to zaplatíš alebo nie. Morálny aj právny nárok na to má. skúsil si sa s ním dohodnúť na nejakom kompromise - napr. na 50% stornopoplatku?

Dúfam, že na budúci rok už nebudeš u neho rezervovať ubytovanie...
bodliak
25.07.14,10:11
Nerob hanbu.
lujza.j
25.07.14,11:40
U dotycneho panu ubytko pre SK uz len na zalohu...
alaya1
25.07.14,11:43
Ak si podpisal zmluvu, tak si suhlasil s obchodnymi podmienkami, musis to zaplatit. Ak okrem emailu nemas ziadnu zmluvu- nemusis platit, ale o charaktere pomlcim.
evuš
25.07.14,11:52
No, vieš čo Ti hrozí ??? Minimálne odsúdenie nás všetkých za Tvoje správanie a veľké "ĎAKUJEM" od všetkých, ktorí sa budú chcieť z SK ubytovať v danom zariadení.........ak bude majiteľ napriek rezervačným poplatkom /ktoré bude odteraz určite požadovať/, vôbec ochotný ešte niekedy nejakého Slováka ubytovať !

..prepáč, ale toto sa mi zdá iba čisto hlúpe ŠPEKULANSTVO....
Dáša_
25.07.14,11:52
mmch, ked hovoríš o zdravotných problémoch - nie je v storno podmienkach niečo o tom, že ak máš lekársky potvrdený dôvod, tak storno poplatky sú nižšie, nie 100%?

Alebo tvoje zdravotné problémy neboli až tak veľmi závažné?
lujza.j
25.07.14,11:54
Mozno asi tak ako pises v poslednej vete...