monika.a
25.07.14,13:41
máme zamestnanca, ktorý je odmeňovaný mesačnou mzdou, má dohodnutý týždenný pracovný čas 30 hodín a pracuje 4 dni v týždni po 7,5 hodiny, nie je fixné dané, ktoré dni v týždni odpracuje, moja otázka znie, ak v danom týždni je jeden deň štátny sviatok napr. v piatok tak zamestnanec musí odpracovať PO-ŠT bez ohľadu na to, že v piatok by mal voľný deň aj keď by nebol sviatok, lebo si musí odpracovať tých 30 hod./týždeň, alebo sa mu počíta potom aj tento štátny sviatok do odpracovanej doby?
ivka70
25.07.14,11:50
Ak nepracuje kazdy den v tydni, musi mat definovane, v ktore dni pracuje a v ktore nie. Ak ich definovane nema, menozes rozhodnut o tom, kolko ma robit, ked je sviatok a kolko nie.
Lebo ak je sviatok v piatok, a on ma rozlozeny prac. cas na Po-Stv, tak sa ho sviatok netyka.
Ak je vsak sviatok v utorok, robi len Po, Str, Stvr (pomernu cast hodin) a utorok mu zaplatis nahradu mzdy za sviatok

Musi mat urceny fixne prac. kalendar, ale da sa napr. robit to, ze ak ma pracovat Po-Stv ale pride v piatok namiesto stredy, tak si napise nahradne volno.
monika.a
29.07.14,07:36
práveže nemá v zmluve fixne dané ktoré dni pracuje a ktoré nie, v PZ je iba týždenný prac.čas 30 hod. to je všetko, nie je popísané žiadne rozvrhnutie , podľa toho teda by mal pracovať 5 dni v týždni 6 hodín, ale dohodnuté s vedením bolo, že bude robiť iba 4 dni po 7,5 hodín, čiže ja nemám z čoho vychádzať... niektorý týždeň robi PO-ŠT 7,5 hod. a v piatok má voľno, niekedy má vo štvrtok voľno a pod.
ivka70
29.07.14,08:13
Ak nie je dany rozvrh dni a hodin, tak vychadzaj z toho, ze ide o pravidelne rozlozeny prac. cas a ze robi 6 hodin 5 dni v tyzdni, teda kazdy den.
Cize kazdy sviatok pripadajuci na den v tyzdni po-pia mu zaplatis 6 hodinami.
Ak nejaky den nepracuje a pracuje v iny den viac, napis mu nahradne volno.
monika.a
29.07.14,12:26
lenže potom nebude sedieť dochádzka, lebo máme elektronickú dochádzku a z tej je jasné, že nerobí každý deň 6 hodín ale len 4 dni, tak isto nemá nárok na stravný lístok ak nepracuje v ten jeden deň, z toho mi vyplýva že by bolo dobré, keby sa do zmluvy doplní rozvrh napr. PO-ŠT 7,5 hod tým pádom viem, že keď bude v piatok sviatok tak sa mu neprepláca, ak vychádza na utorok tak vtedy tento deň zostane doma a bude sa mu počítať náhrada za sviatok 7,5 hod. V prípade, že si bude chcieť vybrať voľný deň v PO a UT-PI bude pracovať, tak to budem riešiť ako náhradné voľno, bude to takto v poriadku ? Ešte sa spýtam, ak sa mení prac.čas zo 40 hod. na 30 hod./týždeň, nenahlasuje sa žiadna zmena do SP,ZP, či áno? v mesačnom výkaze do poisťovní budem stále vykazovať 31 resp. 30 dní?