worker falcon
25.07.14,13:43
plánujem dať v práci výpoveď. 6 mesiacov byť nezamestnaný s PVN, potom živnosť. Otázka je, čo na to môže povedať banka, v ktorej mám (s manželkou) hypotéku. Splátky budem normálne platiť, to je moja zodpovednosť, aby mi nevzali byt. Ani nebudem chcieť zníženie splátok. Len či im principiálne nebude niečo vadiť.
Samozrejme, keď príde čas, pôjdem sa spýtať aj do banky (SLSP). Tu sa pýtam preto, aby som vedel, na čo sa eventuálne pripraviť. Ak máte niekto skúsenosť, prípadne pracujete v danej oblasti, budem vďačný za radu či pripomienku.
arizona
25.07.14,11:50
Ak budes nadalej platit splatky podla zmluvy, banka si nema preco zistovat,ci robis,alebo dovolenkujes .-)
Chobot
25.07.14,11:53
Podmienka, aby si bol zamestnaný (najlepšie na dobu neurčitú) je len pri skúmaní žiadosti o úver. Banka nemôže podmieňovať trvanie pracovného pomeru počas celej doby splácania úveru - to je nereálne.

Takže skončenie prac. pomeru nebude mať žiadny vplyv na úver, ak je už vo fáze splácania (a nie schvaľovania). Neviem vôbec, či si povinný hlásiť banke ukončenie prac. pomeru, ju to nezaujíma, kým sa úver riadne spláca.