pavúčik
18.04.06,10:12
Môžem ešte požiadať o vrátenie daň. bonusu za mesiac január 2006 ?
Do koľkých dní (mesiacov) sa dá spätne požiadať o poukázanie daň. bonusu?
alušik
18.04.06,08:13
Určite požiadať môžeš... Nie každý posiela žiadosť o vyplatenie sumy daňového bonusu mesačne.
pavúčik
18.04.06,08:16
Ďakujem, Alušik. Robím prehľad a zistila som, že mi to nesedí. Úplne som sa pozabudla. Ešte raz díky. Prajem pekný deň.
alušik
18.04.06,08:19
Niet za čo. ;) Lehota na podanie žiadosti nie je. Je tu len lehota na vrátenie od správcu dane.
§ 35 ods.7
Nejde mi tu vložiť odstavec, neviem prečo...
sara-ke
24.04.06,07:31
Dobry den,

mozem Vas poprosit o vysvetlenie, alebo potvrdenie, ci to dobre chapem? mam 1 zamestnan. ma 2 deti-cize dan. bonus 1080,- to znamena, ze kazdy mesiac, ked robim vyplatu ma preddavok na dan napr. 466,- tak nebudem platit preddavok na DU, ale este mozem poziadat DU o vratenie sumy 614,- Sk ?? takto to ma byt? a to mam ziadat kazdy mesiac, alebo kedy a na akom tlacive? lebo ona bude mat vzdy preddavok na dan mensi ako dan. bonus, teraz ked robim Prehlad tak mam tiez poziada o vratenie dan. bonusu (je u nas zamestn. od 02/2006 a este som neziadala, lebo som o tom nevedela)

len neviem ci som to spravne pochopila, pomozete mi? :confused: :o

dakujem
alušik
24.04.06,10:16
Dobry den,

mozem Vas poprosit o vysvetlenie, alebo potvrdenie, ci to dobre chapem? mam 1 zamestnan. ma 2 deti-cize dan. bonus 1080,- to znamena, ze kazdy mesiac, ked robim vyplatu ma preddavok na dan napr. 466,- tak nebudem platit preddavok na DU, ale este mozem poziadat DU o vratenie sumy 614,- Sk ?? takto to ma byt? a to mam ziadat kazdy mesiac, alebo kedy a na akom tlacive? lebo ona bude mat vzdy preddavok na dan mensi ako dan. bonus, teraz ked robim Prehlad tak mam tiez poziada o vratenie dan. bonusu (je u nas zamestn. od 02/2006 a este som neziadala, lebo som o tom nevedela)

len neviem ci som to spravne pochopila, pomozete mi? :confused: :o

dakujem

Chápeš to správne.:) Nebudeš platiť žiadny preddavok a rozdiel vo výške 614,- Sk si môžeš vyžiadať hneď, ako vyplatíš daňový bonus z prostriedkov zamestnávateľa. Niekomu sa však nechce vypisovať nízku sumu daňového bonusu každý mesiac, a tak to urobí napríklad raz za kvartál. Osobne to však robím každý mesiac. Prikladám tlačivko žiadosti, ktoré je potrebné predložiť daňovému úradu.
domi2
25.04.06,12:11
Caute

Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.
Tweety
25.04.06,12:14
Caute

Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.DB sa odráta od povinnosti, ak povinnosť nie je, daňovník požiada o DB.
domi2
25.04.06,12:36
Máš pravdu, logicky to vyplíva aj z tlačiva.
Nie vždy musí mať daňovák pravdu
Johanka
25.04.06,12:37
Caute

Ked som bola na školení ohľadne daní, tak nám danovacka tvrdila ,že treba odviesť dan normalne a danový bonus žiadať celý od daňového úradu.
Nejak som sa stým nezaoberala, lebo daňový bonus si mám z čoho odrátať.Čaute poradaci napiste nazor.
Pozri si § 35 ods. 5-7 Zákona o dani z príjmov ;) .
janyca
25.02.11,07:21
prosím o pomoc, kde si mám uplatniť nárok na vrátenie dan. bonusu pre ZC, nakoľko bývala účtovníčka mu ho neviem akým zázrakom vyplácala len polovicu roka 2010...predpokladám,že v 1Q prehladu v r. 2011?? dakujem
ewita888
25.02.11,07:33
doplatok DB treba vykonať v ročnom zúčtovaní dane
janyca
25.02.11,07:58
jasnééé ročne zučtovanie som mu urobila, už to ma aj ZC vyplatene ale kde si to mam vysporiadat voči DU?
drobeceva
25.02.11,08:35
jasnééé ročne zučtovanie som mu urobila, už to ma aj ZC vyplatene ale kde si to mam vysporiadat voči DU?
napr. ponížením preddavkov
janyca
25.02.11,12:50
preddavky na dan boli žial nulové cely rok...
drobeceva
25.02.11,12:52
preddavky na dan boli žial nulové cely rok...
požiadaš DÚ o vrátenie DB vyplateného z prostriedkov z-ľa
ewita888
25.02.11,12:53
preddavky na dan boli žial nulové cely rok...
požiadaj listom DU o preplatenie bonusu z ročného zúčtovania a napíš aj dovod - predpoklad malých, resp. žiadnych preddavkov v budúcnosti
janyca
25.02.11,13:57
dakujem Vám velmi pekne
abel
28.02.12,08:53
koľko rokov spätne sa dá žiadať daňový bonus?