Denada
25.07.14,18:36
Pre zábavu zdobím veci servítkovou technikou.Keďže potrebujem aby sa mi vrátili aspoň peniaze za materiál,začala som predávať cez istú stránku venovanú ručným prácam.Kvôli stálemu tlaku od niektorých "členov" som si založila živnosť.
A postupom času zisťujem,že som úplný analfabet čo sa týka podnikania a nemá mi kto poradiť.A pritom mám toľko otázok.
Je tu niekto kto by mal nervy odpovedať mi aj na tie najzákladnejšie otázky?
avalik
25.07.14,16:44
na začiatok skús použiť google - na nete je už veľa článkov vysvetľujúcich začiatky podnikania,

tak isto máš hore vyhľadávač tu na porade - kde je tiež veľa zodpovedaných otázok

prípadne hore klikni, na rubriku Začiatky podnikania
Denada
25.07.14,17:00
Ďakujem za odpoveď.Skúšala som,ale mám z toho ešte väčší zmätok.Aj by som išla za nejakým poradcom,ale môj zisk je takmer nulový a boli by to len ďalšie výdaje.
Anik
25.07.14,17:29
skús zadať aj nejakú otázku. Aj do vyhľadávača tak ako tu musíš byť konkrétnejšia, ak sa pýtaš všeobecne nemôžeš dostať žiadnu radu.
Denada
25.07.14,17:33
Skúsim.Dík.
Katy a R
25.07.14,17:48
Živnosť už teda máš - je pravda, že asi veľkú dieru do sveta (čo sa príjmu týka) nespravíš. ale mohla by si skúsiť aj nejaké trhy ...
Ak máš aj normálne pracovný pomer - tak to až také zlé nebude, pretože zo začiatku nemusíš platiť odvody ani do ZP (ohlásiť ale v ZP treba) . No a potom doplatíš podľa príjmu (aký ZD ti výjde v DP).
Vždy zadaj konkrétnu otázku - ale keď tu trošku "poňúraš" - určite nájdeš aj odpoveď v podstate na všetko, čo ti treba ;)