Naďa
28.05.04,13:27
Podnikateľ - FO vkladá súkromné motorové vozidlo do podnikania. Kde sa dočítam, či je povinný urobiť zároveň zmenu v TP zo súkromnej osoby na SZČO?

Ďakujem.
accad
28.05.04,18:59
Nedochádza k zmene mena v TP, nedochádza k zmene v osobe vlastníka. Stále je to ten istý subjekt práv a povinností, tá istá FO. Tento krok je však dôležitý z daňového a účtovného hľadiska. Ak je auto v bezpodielovom vlastníctve manželov podľa § 148a ObčZ na použitie majetku potrebuje podnikateľ pri začatí podnikania súhlas druhého manžela.
Naďa
28.05.04,19:18
Ďakujem za odpoveď. Bola vyčerpávajúca.
Miky1
13.06.04,09:48
Nemyslím si, že odpoveď bola vyčerpávajúca. Auto, ktoré dáva súkromná osoba do firmy aj keď sa jedná o tú istú osobu(vlastníka firmy) sa musí prepísať z rod. čísla na IČO. A to je zmena vlastníka. Musí sa zrušiť stará zákonná poistka a uzavrieť nová poistka na firmu. Nová poistka - zákonná sa už odpisuje ako náklad. Atď...
Naďa
13.06.04,17:32
Som rada za odpoveď. Kde sa to dočítam? Hľadala som v zákonoch, nič som nenašla.
Braňo
13.06.04,17:50
Platí horeuvedené+podnikateľ musí uhradiť cestnú daň.
Naďa
14.06.04,07:05
Ak to platí, zariadim sa podľa toho a ďakujem za rady. Avšak stále ešte neviem, kde sa o tom dočítam? Ktorý zákon (predpis) mi ukladá povinnosť urobiť zmeny v TP?