sakull
26.07.14,16:22
Dobrý deň,som evidovaný na úrade práce,ale našiel som si robotu. Treba to oznámiť úradu do 8mich dní...zatiaľ som ešte nebol,tých osem dní ešte neuplynulo,ale už som tú prácu aj skončil...teda mám aj potvrdenie o zamestnaní aj pracovnú zmluvu aj oznámenie o skončení pracovného pomeru. Tak sa chcem spýtať,či stačí na úrad práce zaniesť potvrdenie o zamestnaní a oznámenie o skončení pracovného pomeru,alebo aj pracovnú zmluvu?. Ďalej keďže som už mal pracovnú zmluvu,firma za mňa platila zdravotné a pod,treba zaniesť niektoré z týchto papierov aj do zdravotnej,sociálnej? a ak áno,ktoré? totiž to zmluva má 11 strán tak nechcem zbytočne vytláčať keď nemusím. Ďakujem
Ludmiiilka
29.07.14,08:55
Určite muíš zaniesť na úrad práce zmluvu, na základe ktorej bol uzatvorený pracovný pomer a tiež jeho ukončenie.

http://www.upsvar.sk/sluzby-zamestnanosti/informacie-pre-obcanov-pri-evidovani-sa-na-urade-psvr/informacie-o-postupe-pri-vyradeni-z-evidencie-uchadzacov-o-zamestnanie.html?page_id=12937
ivka70
29.07.14,09:47
Ty aj tak budes vyradeny z UP a po skonceni PP sa opatovne musis zaregistrovat na UP, do 7 kalendarnych dni.
Tvoja evidencia bude ukoncenia zaciatkom PP a opatovne zacata po jeho skonceni.

Treba doruzit zmluvu k povodnej evidencii a potvrdenie o ukonceni PP k novej evidencii.