kvietok
18.04.06,12:04
ahoj, potrebovala by som poradiť s takouto "jednoduchou" vecou: keď sa uskutoční riadne valné zhromaždenie, schváli účtovnú závierku, urobí sa o tom zápisnica ... čo potom s touto zápisnicou? že vraj sa musí poslať na obchodný register a musí sa tam zaplatiť nejaký poplatok? poraďte prosím, nemám s týmto žiadne skúsenosti a nerada by som niečo zabudla zaplatiť:o ďakujem
práve teraz som našla podobnú tému, kde sa jeden nevediaci tak ako ja pýta, čo všetko tam treba poslať a jedna dobrá duša mu poradila, že:
- súvahu
- výkaz ziskov a strát
- poznámky
- cash flow, ak je povinnosť auditu
tak by som ešte moju otázku chcela doplniť: okrem tohto poplatku (koľko to je? ako sa to platí - vopred, alebo mi pošlú nejaký šek?), do koľkých dní, resp. dokedy sa všetky tieto dokumenty musia do zbierky listín poslať? ešte raz ďakujem
KEJKA
18.04.06,10:23
poslať to treba do 30 dní po konaní VZ, ktoré RUZ schválilo. Poplatok je myslím 3000 Sk (daj si hľadať, nájdeš zrejme aj číslo účtu),platí sa vopred.
Zápisnicu VZ netreba posielať, založí sa medzi firemné dokumenty.
Chobot
18.04.06,10:40
poslať to treba do 30 dní po konaní VZ, ktoré RUZ schválilo. Poplatok je myslím 3000 Sk (daj si hľadať, nájdeš zrejme aj číslo účtu),platí sa vopred.
Zápisnicu VZ netreba posielať, založí sa medzi firemné dokumenty.

Obchodné spoločnosti majú podľa zákona o účtovníctve (§ 21) a obchodného zákonníka (§ 40) povinnosť uložiť do zbierky listín účtovnú závierku a výročnú správu do horeuvedeného termínu. Poplatok za uloženie do zbierky listín je už zrušený, je to bezplatné. Stačí len napísať krátky sprievodný list, že žiadaš uložiť výročnú správu, ktorej súčasťou je aj účtovná závierka do zbierky listín.
m.hladka
18.04.06,10:42
Neplati sa vôbec nič, podáva sa to v podateľni príslušného Okr.súdu - Obchodný register. Píše sa to listom - Vec: "Návrh na uloženie do zbierky listin", Text: V prílohe Vám posielame priložené listiny: - účtovná závierka za rok 2005: 1x Súvaha a 1x Výkaz ziskov a strát, - 1x poznámky k účtovnej závierke.
To je cele!
kvietok
18.04.06,11:17
Som pre istotu zavolala na okresný súd v žiline a tam mi potvrdili, že stačí poslať aj poštou tieto 3 dokumenty (súvahu, výkaz ziskov a strát, poznámky) a všetko je to bezplatne. Ďakujem všetkým za radu a prajem krááááásny deň
bazil
24.04.06,05:49
Obchodné spoločnosti majú podľa zákona o účtovníctve (§ 21) a obchodného zákonníka (§ 40) povinnosť uložiť do zbierky listín účtovnú závierku a výročnú správu do horeuvedeného termínu. Poplatok za uloženie do zbierky listín je už zrušený, je to bezplatné. Stačí len napísať krátky sprievodný list, že žiadaš uložiť výročnú správu, ktorej súčasťou je aj účtovná závierka do zbierky listín.
Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?
ondrejvla
24.04.06,05:53
Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?

Škoda, že nie som doma pri svojom PC, tam ju mám uloženú, ale daj si vo vyhľadávači hľadať, zápisnica VZ*, alebo Zápisnica Valné* a určite nájdeš.
Chobot
24.04.06,08:59
Prosim Vas neviete mi povedat ako ma vyzerat taka zapisnica z valneho zhromazdenia?

Tu nájdeš pár jednoduchých vzorov:
http://www.porada.sk/t7509-zapisnica-z-valneho-zhromaenia.html
BOBY
05.05.06,12:53
do zbierky listín to ide bezplatne, ale ak podliehate auditu musíš aj v zmysle §21 odst.2 zákona o účtovníctve č. 561/2004 Z.z. poslať aj neúplnú účtovnú závierku na zverejnenie do Obchodného vestníka a tam sa platí vopred 3.000,- Sk. Posielaš fotokópiu súvahy, výkazu ziskov a strát, potvrdenie o úhrade poplatku za zverejnenie a vyjadrenie , či správa audítora obsahuje podmienený alebo nepodmienený názor.
Jana Acsová
05.05.06,13:11
Jana Acsová
05.05.06,13:15
keď sa uskutoční riadne valné zhromaždenie, schváli účtovnú závierku, urobí sa o tom zápisnica ... čo potom s touto zápisnicou? že vraj sa musí poslať na obchodný register a musí sa tam zaplatiť nejaký poplatok? Stretávam sa v praxi s tým, že keď uvedené spracuje právnik (právny zástupca firmy) a vybavuje agendu spojenú so zverejnením, predkladá do zbierky listín aj spomínanú zápisnicu z VZ.