ladi.vectra
26.07.14,21:03
Ahojte. Mohli by ste mi pomoct s opravou auta? Mam taky problem, ze moje auto netaha palivo. Uz som vymenila palivovy filter a tak isto aj palivove cerpadlo. Vsetko som zamontovala ale ani tak mi nefunguje. Rozobrala som aj palivovu hadicu a ta je prazdna a sucha. Opel Vectra B, benzin. Neviete mi nejako poradit? Vdaka za odpovede.
buchač
26.07.14,19:08
Na Porade sa s prkotinami nezaoberáme....
Keď už, tak aspoň generálnu opravu na diaľku...:D

Na také niečo sa obráť na fóra ohľadom Opelu. ;)



....a ozaj dievča.
Benzín máš vôbec v nádrži ????? ;) :D :D :D
ladi.vectra
26.07.14,19:18
Ano ozaj som dievca. Auta zboznujem a svoje auto si opravujem sama, lenze takym niecim som sa este nikdy nestretla a ano nadrz mam plny. :)
Chobot
26.07.14,21:48
Keď opravujem auto:
1. skúsim to sám
2. ak to neviem, vyhľadám si články na nete alebo videá
3. ak ani to nepomohlo, idem so servisu.

Možné príčiny tvojho problému:

1. upchatý vývod v palivovej nádrži (nepíšeš, že by si skontrolovala)
2. chybné palivové čerpadlo (vraj si ho vymenila)
3. upchaté palivové hadičky (skontrolovali si ich priepustnosť?)
4. upchatý palivový filter (vraj si ho vymenila)

AK sú hadičky suché, problém bude asi v nádrži.

Ale neverím, že si reálna - včera si sa registrovala, žena a opravuje autá - to neide dohromady.
ladi.vectra
27.07.14,06:20
Cerpadlo je vymenene, filter je tiez novy, hadicky su ciste, mozno ten vyvod. Este to si skontrolujem. Diky za radu. A kludne mozes tomu verit, som realna a som dievca. :) :)
lapejko
27.07.14,13:46
neviem či to pomôže ale na niektorých autách zblbne dýchanie nádrže, vytvorí sa podtlak a palivo nepôjde...
Svoro
31.07.14,18:56
Ahoj, ja teda by som odpojil prívod paliva od vstrekovania pri motore, otočil klúčom do prvej polohy a podávacie čerpadlo musí benzín podať (bacha vie to benzínom zasrať pólku motora) ak jeho prietok nič neblokuje, ak nepodá je problém v trubkách, nádrži(už spomenuté odvetranie) alebo podávacom čerpadle. Ak podá, je problém vpredu pri motore, to by som potom do nejakej malej upravenej bandasky alebo fľaše nalial liter benzínu a napojil sa na vstrekovanie tak, proste z tej flaše, aby som vedel, že to vrčí aspoň tak. Ak áno, tak je problém naozaj niekde vzadu, respektíve pod autom. Poprípade demontovať podávacie čerpadlo a dať priamo na 12V, či beží. Ešte môže byť zrada v immobilizéri(ak tam vôbec nejaký je), môže blokovať prívod elektriky ku čerpadlu.
ladi.vectra
01.08.14,07:14
Ahoj. No tak palivove cerpadlo urcite funguje, lebo je vymeneny a ked otocim kluc na elektroniku, tak to pocujem ci funguje alebo nie. Cerpadlo normalne funguje. Uz som rozobrala tie hadicky a otocila kluc ale nic. Ani kvapka benzinu. Ale vdaka za odpoved.
ladi.vectra
01.08.14,07:21
A nevedel by si mi povedat, ze ako zistim, ci to dychanie zblblo alebo nie??
Chobot
01.08.14,07:26
Tak potom musí byť nejaká hadička upchatá. Možno nejaký hmyz sa dostal do nádrže pri tankovaní alebo iná prekážka, čo zablokovala prietok. Sontroluj celé palivové potrubie, prečo cez neho netečie palivo.
Svoro
01.08.14,11:41
A to vymenené čerpadlo ste aj skúšali? Ak sa odtrhla oska od propelky, tak vrčať bude, ale nepodá nič. Najlepšie ako odskúšať, vytiahnuť ho von, napojiť na jeho vstup kúsok hadice, druhú stranu hadice ponoriť do flaše s benzínom a vyskúšať pripojiť na 12V, či naozaj cucá.
Chobot
01.08.14,11:51
Však ti napísal - otvor veko nádrže. Zvyčajne je tam pretlak - ja keď ho otvorím, tak spod vrchnáka "fučí".