lucka165
27.07.14,11:25
Dobrý deň. Dnes som zistila, že exekútor mi zablokoval účet, kam mi chodí výživné, ktoré vymáha iný exekutor od biologickeho otca mojej dcerky. Chodí mi tam aj invalidný dôchodok. A smolu mám, že som tam tento mesiac vložila aj rodičovský s rodinným prídavkom. Teraz neviem, čo mám robiť, nemala som ani zdania,že nejakú exekuciu mám, žiadny papier mi neprišiel. Ide aj o to, že rodičovský, s rodinnými, invalidný a výživné na dcerku su jediné naše prími. S manželom nežijeme v jednej domácnosti. Zo zákona mám aj ja vyživovaciu povinnosť ako otec dcerky teda 150 Eur. Rodičovsky máme 223,60 aj s rodinnými. A ešte mám ten invalidný 110 Eur. Koľko teda mi môže strhnúť exekútor a koľko mi musí nechať? Neviem čo robiť,nestihla som ani plienky kúpiť, čo som všetko dala na účet :(
bubkoch
27.07.14,09:52
nevies co robit ? nuz asi splatit dlh, kvoli ktoremu mas exekuciu ...
willma
27.07.14,09:54
rodinné prídavky a výživné nepodliehajú exekúcii - treba kontaktovať exekútora a preukázať, že tieto dávky chodia na účet - exekútor je povinný neodkladne tieto dávky vyňať z exekúcie. a pozri aj nasledujúci link
http://www.e-pravo.sk/questions/view/81/podlieha-rodicovsky-prispevok-exekucii
kopretinka
27.07.14,09:54
prečo si tie peniaze dávala na účet................
willma
27.07.14,09:55
bubkoch exekútor neoprávnene zablokoval dávky a ako píše zadávateľka ani len netušila - takže nesúď ak nemieniš dať radu. Stačí jedna zabudnutá splátka - väčšina oprávnených čuší a čaká až sa bude dať vymáhať čo najviac.
avalik
27.07.14,10:51
Exekútor dal zablokovať účet, on zatiaľ netuší z akého zdroja pochádzajú peniaze na účte.
V pondelok si zisti v banke, ktorý exekútor dal príkaz a komunikuj s ním. V najbližších dňoch by ti malo prísť upovedomenie o začatí exekúcie.
lucka165
28.07.14,06:45
Práve som obdržala list o začatí exekúcie.Jednalo sa o sumu 24.14 Euro a teraz je to 209 euro! Pani sa so mnou odmietla baviť,že ich nezaujíma, odkiaľ sú peniaze a aké sú,že oni vidia že mi tam chodia a hotovo.Splátkový kalendár mi vystaví ale s tým,že po celú dobu bude účet naďalej zablokovaný a suma sa navýši o ďalších zhruba 90 Euro , plus úroky. Stále mi opakovala že mam okamžite čiastku uhradiť a keď som sa jej opýtala, z čoho keď mi všetko zobrali, povedala že ju to nezaujíma a položila telefon. Ďalej účet mám zablokovaný na sumu 283,65, to je tá suma,ktorú mi vyrúbia ak nezaplatím do dvoch týždňov ,ale sumu 209,16 mám okamžite uhradiť na účet Ex.To mu akože ja vyplatím na účet tých 209,16 Euro a to mi odblokuje môj účet.Ale čo potom ten ostatok,na ktorý mám účet zablokovaný? Teda 283,56 Eur. :(
bubkoch
28.07.14,09:16
To mu akože ja vyplatím na účet tých 209,16 Euro a to mi odblokuje môj účet.Ale čo potom ten ostatok,na ktorý mám účet zablokovaný? Teda 283,56 Eur. :(

comu nerozumies ? ak zaplatis hned, bude to 209, ak nezaplatis v lehote, bude ta to stat 283 ... ak zaplatis hned 209, ucet odblokuje a mas pokoj, ziadne dalsie doplatky

wilma: a ty nepis somariny, exekutor ziadne davky nezablokoval, ale to si uz hadam pochopila z prispevku avalik ... a tá "zabudnuta splatka", to je fakt v dnesnej dobe pekne smiesna vyhovorka .. v dobe trvalych prikazov alebo IB ... to moze napisat tak dedo z lazov, kde ma najblizsiu pobocku banky 40km ...
misoft
28.07.14,09:18
Pravda pravdúca.... no ona má problém..... ako splašiť tých 209€, keď všetky lóve na účte blokované.....a nemôže potom tých 209€ zaplatiť....
bubkoch
28.07.14,09:25
misoft: neznamena exekutorom zablokovany ucet to, ze z neho je mozne poslat peniaze len na ucet exekutora ? lebo inac to nema logiku, vsak ucet blokuje preto aby peniaze nemohla minut inde, nie aby nemohla zaplatit exekutorovi ...
misoft
28.07.14,09:28
V myšlienkových pochodoch exekútorov a bankových úradníkov logiku nehľadaj....

BTW: jeden známy mal tiež takéto problémy - nakoniec si musel požičať od známeho (a to šlo len o cca 80€) - v banke, keď chcel exekútorovi zaplatiť prevodom, tak ho odbili, že nemožné, lebo účet je zablokovaný.....
willma
28.07.14,17:49
re bubkoch: exekútor zablokoval účet, na ktorý boli posielané RP, výživné a PnD - tieto peniaze je exekútor po preukázaní rozsudku o výživnom a potvrdeniach zo sociálnej poisťovne neodkladne uvoľniť a uvoľnovať každý mesiac. Ostatné peniaze z iných zdrojov sú na účte zablokované až do splatenia dlhu. Takže najprv rozmýšľaj a potom kecaj. Píšem tak ako píšem, lebo skúsenosť.
jelalim
28.07.14,18:04
Ak na ucte peniaze su, a su zablokovane, tak tieto sa daju poslat na ucet exekutora. Treba si vyplnit prevodny prikaz a z tlacivom oznamenie o zacati exekucie ist do banky.

Ak tam chodia pridavky a vyzivne, tie si treba dat posielat inou formou, nie do banky. Ak trvas na tom, ze chces aby chodili do banky, tak chod za exekutorom, preukaz mu ze na ucet chodi vyzivne vo vyske XX EUR, a davky vo vyske XX eur. Exekutor Ti da potom papier, kde bude napisane, ze suhlasi s vyplatou z uctu vo vyske XX eur, kazdy mesiac. Kazdy mesiac budes musiet potom chodit do banky, tam Ti vyplatia presne tu sumu s ktorou suhlasil exekutor ak tam v dany mesiac davky a vyzivne prislo. Banky vo vacsine pripadov toto telefonicky overuju priamo u exekutora, ci dany suhlas vystavil, takze do banky chod v tom case ked ma exekutor svoje uradne hodiny. Cez Internet banking a platobnu kartu sa ku zablokovanym peniazom nedostanes.

Byt na tvojom mieste, nespekuluj s tym na co mas narok, a na co exekutor nema narok, ak je to uz u exekutora, dlh rastie kazdym dnom, cim skor ho vyplat!!! Sme vo vychodnej europe, tu z 20euroveho dlhu je po case to, ze prides o byt...
lucka165
12.08.14,08:38
Tak ze v banke mi uvoľnili sumu 99 eur a 64 centov.Peniaze som nezohnala a už je to 285 eur aj niečo.Na účet mi dnes prišlo výživné pre dcérku 150 eur,ktoru vypláca exekútor.Ešte mi tam príde dôchodok 110 eur.a dokopy to stale nie je tých 285 Eur.Rodičovský a rodinné mi prídu šekom.Má údel požiadať exekútora o uvoľnenie vyzivneho a invalidného z účtu? A ešte raz Ho požiadať o splátkový kalendár? Z rodičovského mám tak isto vyzivovaciu 150 Eur a rodinné Su malej.Teda mi ostane 40 eur.Alebo ako to mám prosím vas urobiť? Som z toho hotová, veď aj prispievať na bývanie musím aj stravu
willma
12.08.14,08:56
Výživné Ti musí každý mesiac uvoľniť, alebo choď za exekútorom, ktorý Ti výživné posiela a dohodni sa s ním na posielaní poštovou poukážkou. Ale nechápem, prečo si to neriešila hneď od toho 27.7. Rád ako postupovať si dostala.
lucka165
12.08.14,19:01
Mala som sľúbené peniaze ale zyslo z toho :( inak by som to zaplatila a mala kľud
baganecc
03.09.15,06:17
A co s vyzivnym , ktore clovek estelen posielat ma? Ak ti zablokuje exekutor ucet, tak zo zakona nema povinnost ti vyzivne uvolnit. Iny zakon tvrdi, ze vyzivne je prednostna pohladavka. Ak vsak kontaktujes exekutora, ze na ucte, ktory zablokoval, alebo aj ze vyplata, ktoru blokuje zahrna v sebe platbu vyzivneho, odbije ta, ze na to nie je zakon, aby take peniaze neblokoval a cloveku hrozi realne trestne stihanie za nic:
Docasne znizenie vyzivneho sud neschvali, lebo vraj prijem je zachovany...je jedno, ze ho clovek nikdy nedostane.
Odklad exekucie zo socialneho dovodu, ze je nemozne platit vyzivne rovnako sud zamietne, nakolko sa tvari, ze sa ho to netyka.


Este lepsie je, ak doslo k zaplateniu pohladavky vzajomnym zapocitanim pohladavok, no jeden z nich povie, ze zrazu s tymto sposobom uhrady nesuhlasi(pritom ani suhlasit podla zakona nemusi) a tak toho druheho budu exekuovat, aj ked ten prvy vsetko uhradil...Tento stat je uplne chory a nefunkcny.