khoty
27.07.14,12:17
Dobrý deň,

ja by som sa chcel opýtať, či má niekto skúsenosti s prenesením telefónneho čísla k inému operátorovi. Momentálne mám Telekom a plánujem prejsť k O2, kvôli mne lepším podmienkam na ich služby. Avšak nie je to také jednoduché akoby sa to mohlo zdať.

Vtip je v tom, že moje momentálne číslo mám už jedenásť rokov. Avšak v tej dobe si to bral môj otec na seba, ktorý medzičasom zomrel. Čiže vlastníkom karty, čísla je zosnulá osoba, ktorej číslo využívam (od samého začiatku je moje len vlastníkom bol on - aby sme predišli nedorozumeniam).
Na stránkach O2 som sa dopracoval k informácii ohľadne prenosu, že je potrebné si doniesť so sebou rod. číslo a nejaké tie osobné údaje aby sa zhodovali s tým, čo je na zmluve starého operátora, lenže tam sú údaje (áno, už asi dobre hádate) môjho otca.

Moja otázka teda znie: riešil tento problém už niekto? Má s tým niekto skúsenosti? Vie ako postupovať? Budem si môcť to číslo nechať? Alebo budem musieť založiť nové u nového operátora?

PS rozhodne pôjdem do Telekomu osobne a budem s nimi konfrontovať tento problém, avšak mi to prišlo ako zaujímavá otázka s ktorou som sa chcel podeliť so zvyškom sveta a zároveň načerpať nejakú tú múdrosť predtým než vojdem do dverí..
ivka70
27.07.14,10:27
Na zaklade dedicskeho konania si si mal cislo prehlasit na seba.
Mozes to urobit aj teraz, zober si so sebou otcov umrtny list a dedicske ... aby ti ho prepisali. A uvidis.
občasník
27.07.14,10:30
Najskôr to musíš dať do súladu s aktuálnym stavom v Telekome, teda na základe úmrtného listu požiadať o prepis čísla a seba. Po vykonaní zmien navštív predjňu O2 a požiadaj o prenos čísla k nim.
khoty
27.07.14,10:46
A tie zmeny budú vyhotovené v rámci jedného dňa alebo budem musieť čakať dlhší čas?
khoty
27.07.14,10:48
Áno, v podstate to bol i môj plán ale teraz by ma zaujímalo, či tie zmeny budú i v rámci jedného dňa alebo je to dlhý proces, na ktorý treba čakať niekoľko dní.
Nie, žeby som bol natoľko netrpezlivý ale na Slovensku sa zdržujem veľmi málo a práve zajtra som tu jediný pracovný deň v tomto mesiaci, tak či je to možné stihnúť.
arizona
27.07.14,11:18
nie, trva to dlhsie. Vsetky informacie najdes na strankach operatorov, staci precitat
avalik
27.07.14,11:19
Zavolaj si do Telecomu aj do O2, povedia Ti ako dlho celý proces bude trvať. ... ale mám za to, že ak v Telecome podpíšeš prechod záväzkov na seba k zajtrajšiemu dňu a nepodpíšeš náhodou aj nejaký dodatok s viazanosťou, tak hneď môžeš zájsť do O2 a podpísať prenesenie čísla. Operátori ti v deň prenesenia čísla pošlú SMSky.
monika1991
27.07.14,13:36
Ja som pred 3 rokmi prechádza taktiež z Telekomu do O2, s tým že som si číslo preniesla. Tiež moja sim karta bola napísana na otca, nakoľko ju on kupoval a vtedy som bola ešte neplnoletá. Moje prvé kroky viedli do Telekomu za babenkami, nech mi prepíšu sim kartu na mňa, pričom nepotrebovala som, aby to riešil môj otec a ani aby bol prítomný, jednoducho som prišla že chcem prepísať simku na mňa a dala občianku, pričom som ešte počkala, nakoľko hneď po tom som mala v pláne isť rovno do O2 realizovať prenos, po 5 minútach sa pýtam babenky, že či prepis prebehol, na čo mi odpovedala a ustila ma, že áno, takže automaticky som šla do O2 a kúpila novú simku za 3 eura, pričom moje číslo mi ostáva a v priebehu dňa sa mal prenos realizovať. Po 24.hodinách sa však prenos nerealizoval a tak som volala na 02 linku, že čo je vo veci, kde mi ten operátor nahlásil chybu, že majtelia sim kariet sa nezhodujú. Tak tá sviňa babenka ma oje..., prepis majteľa simky v telekome vobec neprebehol, takže na daľší deň som zas bežela do telekomu, nech ten prepis konečne urobí a opäť do 02, kde som zas vycálovala daľšie 3 eura za novú simku, pričom tá predchádzajúca mi ostala a bola mi nanič. Takže pri prenose si daj na tie svine v telekome bacha
občasník
27.07.14,13:38
Prepis čísla v Telekome na teba by mal byť okamžitý, ak nemáš na čísle viazanosť - predpokladám, že nie, tak v rovnaký deň po prepise na seba môžeš hneď zájsť do O2 a požiadať o prenos čísla k nim. Hlavne nepodpisuj žiadnu viazanosť v Telekome - budú ťa určite presviedčať, aby si sa zaviazal. Prenos čísla trvá 4 pracovné dni, to ale nevadí, pretože dostaneš hneď O2 SIM kartu, ktorú v deň prenosu vymeniš za teraz používanú Telekom kartu v mobile a plynulo začneš využívať služby O2. Do okamihu samotného prenosu - teda tie 4 pracovné dni budeš ešte so SIM ktorú máš teraz využívať služby Telekomu. O presnom dni prenosu budeš po akceptácii Telekomom informovaný SMS správou na teraz používané Telekom číslo. Ak teraz využívaš nejaký telefón z Telekomu, môže sa stať, že je blokovaný na Telekom tak, že nie je možné v ňom využiť kartu iného operátora. Ak máš ale telefón z voľného predaja mimo Telekomu alebo Orange, potom blokovaný nebude.