mondes
27.07.14,21:07
Ahojte, chcem sa Vás opýtať, či už niekto objednával niečo z Aliexpres. Objednala som synovi futbalový dres aj loptu a pri platbe kartou žiadali odo mňa tieto údaje: Meno držiteľa karty, číslo karty a bezpečnostný kód. A ja som samozrejme vštko naťukala. A teraz rozmýšľam, či som spravila dobre, či si nemôžu na základe týchto údajov ťahať peniažky z môjho účtu. Prosíííím, je to správny postup objednávok? Vďaka za každú radu.
misoft
27.07.14,22:25
Možno nie - ale je divné, že žiadajú meno držiteľa, číslo karty a bezpečnostný kód naraz - už toto je dosť neobvyklé.
Meno držiteľa je viac-menej nepodstatné, číslo karty - neviem-neviem, ale tiež nepotrebujú - dôležitý je ten bezpečnostný kód - posledné trištyri čísla na druhej strane karty (pri podpise).
hladamjob
28.07.14,04:56
to co od teba pozaduju je ok otazne je cez aky platobny system si to zaplatila? ak paypal nemas sa coho bat.
jslancik
28.07.14,05:24
bezpečné to určite nie je. Na to existuje Paypal. Keď platíš cez Paypal, tak nemusíš dávať každému šikmookému svoje citlivé údaje.
inga26
28.07.14,20:43
nemusíš mať žiadne obavy, je to v poriadku. aliexpress má podobnú ochranu kupujúcich ako paypal.
inga26
28.07.14,21:01
aliexpress nepodporuje platbu paypalom
jslancik
29.07.14,04:17
To tvrdi kazdy. Paypal ma aj ine vyhody, pre pripad insolventnosti predavajuceho.
Andrej Hanzlík
29.07.14,05:35
Cez aliexpress som objednal uz vela veci a vzdy v pohode, ked aj nieco neprislo, poziadal som o vratenie penazi a prisli.
Pokial mas obavu davat tam cislo svojej karty hlavneho uctu,
sprav si napr Zuno ucet, na ktory si posles len konkretne peniaze na tieto nakupy a mozes spavat v klude.
mondes
29.07.14,06:07
hmm, alee už sa stalo, že som dala číslo z hlavného účtu, no čo už. Urobila som pre istotu opatrenia, previedla som zvyšné peniaze a iný účet. No uvidíme.
inga26
29.07.14,07:57
ty si zadala svoje údaje aliexpressu, ten si stiahol peniaze a obchodníkovi ich odošle až po určitom čase, keď potvrdíš že si tovar prevzala a bol v poriadku. hlavne si priebežne sleduj stav svojej objednávky. obchodník sa k tvojim údajom nedostane. ponúka tvoja banka virtuálnu platobnú kartu?
mondes
29.07.14,08:24
Ani neviem, či ponúka, mám VUB.
inga26
29.07.14,09:02
vub ju má, dá sa na nej nastaviť mesačný limit od 10 € a používa sa iba na internetové platby. nevýhodou je že ak chceš platiť vyššiu sumu ako máš nastavený limit zmenu ti systém urobí nasledujúci deň o 10.
inga26
29.07.14,09:35
takže zmena, pozrela som na stránku vub od marca 2011 ju nepredávajú. mne ju stále obnovujú, takže ma vôbec nenapadlo, že skončil jej predaj.