Kukumberk
28.07.14,10:16
Dobrý deň.Potrebovala by som radu,ako naučím 8týž.šteniatko No, hygienickým návykom na jednom mieste.Je to v rodinnom dome,vonku na dvore.Nech robím,čo robím(podľa knihy)aj tak je to všade.Budem vďačná za každú radu.
alaya1
28.07.14,08:23
Len trpezlivost. je to male steniatko- dietatko, potrebuje cas. Vzdy ked, sa zobudi postavte ho na to miesto, kde chcete, aby sa vyprazdnilo. Ak to aspon raz dokaze, chvalite ho a dajte mu odmenu. P.S. ak je to samec- nebude vam mocit na jedno miesto- nakolko znackuje teritorium.
Existuju aj pachove kvapky, na ktore pes reaguje a vymoci sa na to miesto. vyskusajte aj to. Nie je to vsak overene, ze to zabera na kazdeho psa.


Prikladam link na podobnu diskusiu
http://www.havko.sk/forum/chovatelska-poradna/ako-naucit-steniatko-cikat-na-jedno-miesto
Kukumberk
28.07.14,08:43
Je to psík,už 2 týždňne ho chválim keď urobí potrebu kde chcema nosím ho na to miesto. Ale stane sa,že vstane skôr ako ja(5.30-6.00h) a mám to po celom dvore.Len dúfam,že to vekom pochopí.
kopretinka
28.07.14,09:20
možno by bolo lepšie,keby s ho brávala na potrebu von z dvora,venčila ho a on by sa vyprázdnil počas venčenia,potom by nemal potrebu robiť to na dvore....alebo ho plánujete nevenčiť,len bude stále na dvore zavretý?
alaya1
28.07.14,10:35
ak je to pes bude znackovat svoje uzemie.
kopretinka
28.07.14,10:51
ale kadiť po dvore nemusí.......
Kukumberk
28.07.14,16:06
Ani teraz nebyva zavrety.U nas psi behaju voľne,vo voliere su,len keď sa ide autom na cestu.Chodime k rieke každý deň,kde ho zoznamujem s vodou,aby sa vedel kupať.Sem tam počas prechádzky aj potrebu urobí,vtedy ho pochválim a dám mu maškrtu.Ďakujem za rady,čas a venovanie asi urobia svoje.
kopretinka
28.07.14,17:15
šteniatko potrebuje,aby sa všetko naučilo.......hlavne netrestať......musíš byť vždy rýchlejšia ako on.....po každom jedle ho odniesť na jeho "wc",po každom prebudení tiež.....