traderdurek
28.07.14,13:01
Dobrý deň, chcel by som sa spýtať, mám záhradu dosť veľkú a podarí sa mi na nej vypestovať dosť ovocia a zeleniny. Predávam ju na trhovisku ako prebytky vlastnej pestovateľskej činnosti. Chcel by som ale na pomoc, pri predaji najať kamaráta, aby mi pomohol s prácou pri predaji ovocia a zeleniny, resp. aby ma zastúpil pri predaji v čase, keď ja nebudem môcť. Je možné najať takto osobu, keďže predávam iba prebytky a nepodnikám ani som neni živnostník? Ak áno, akú zmluvu s ním mám spísať, alebo čo potrebujem?
Ludmiiilka
29.07.14,08:43
traderdurek
16.08.14,07:02
Ale ja nie som samostatne hospodáriaci rolník. Skôr ma zaujíma predaj prebytkov vypestovaných.
Ludmiiilka
19.08.14,07:07
Takže ste obyčajná fyzická osoba, ktorá ma iba záhradu. V takom prípade predávate asi na základe povolenia obce o predaji prebytku vašej úrody.
traderdurek
19.08.14,07:55
Takto, vypestupjem si na záhradke, lenže záhradka má cca 3 ha, takže mám dosť úrody, tak chodím predávať na trhovisko vo vedľajšej obci, kúpim si stôl, teda prenajmem a predávam. Lenže je to ťažké pre mňa stále nosit veci a predávať samej, tak že či môže so mnou predávať niekto, alebo ako ho zamestnať...