critiq
28.07.14,15:11
Zdravím Vás, chcem sa spýtať, že ak sa sťahujem z okresu do okresu a teda musím si aj meniť EČV, tak či je pri tomto úkone nutná aj obhliadka vozidla na Kopčianskej?

Niekde píšu, že nie, niekde zase že áno. Volať sa mi tam nechce, lebo za telefónom sedí asi majster sveta v jedení horúcich zemiakov a nič mu nie je rozumieť.
No a ešte doplním. Ako na to čo najlepšie? Prísť skoro ráno, vziať si časenku a potom riešiť obhliadku? Či najprv obhliadku a potom časenku?
Žabinka
28.07.14,13:33
je jedno kde prihlasuješ vozidlo, všade platí to isté: http://www.minv.sk/?prestaahovanie-do-ineho-okresu
critiq
28.07.14,15:25
praveze nie je :) na papieri to sice vyzera rovnako ale pristup je vsade iny, niekde ta bez toho nepustia, inde ani auto nepotrebuju vidiet...co ti poviem vivat slovakia
peterkos2
28.07.14,17:11
U nás v Novom Meste nad Váhom to funguje tak,že prídeš skoro ráno,na vchodových dverách je pripnutý zoznam-poradovník a každý sa tam zapíše.Pred ôsmou policajt odomkne,jeden zoberie zoznam a číta v poradí mená-podľa toho si každý vytlačí lístok a všetci sa odoberú k obhliadke.
Po obhliadke sa čaká na poradie podľa vyvolávacieho systému.Napísal som skoro ráno preto,že ja som prišiel pred pol siedmou a bol som dvadsiaty-prvý prišiel o štvrtej.
jelalim
28.07.14,18:09
Ty sa stahujes z Bratislavy prec, alebo do Bratislavy? Ak si pristahovalec, tak ides rovno na Kopciansku. Ak si odstahovalec, ides rovno na policiu kam si sa odstahoval a Kopciansku neriesis. Ak ides robit na akejkolvek policii cokolvek, najprv si zozen casenku za kazdu cenu! Az potom ries administrativu a obhliadky a bufet.
critiq
30.07.14,11:26
PRE VŠETKÝCH ČO SA SŤAHUJÚ Z OKRESU DO OKRESU!!!
tak takto, dnes som bol na Kopčianskej a išlo to bez obhliadky... slová policajta: "ak prihlasujete auto z okresu do okresu v rámci sťahovania, tak netreba riešiť obhliadku vozidla, ale rovno sa postaviť do radu na EČV"
critiq
30.07.14,11:27
pri presťahovaní z okresu do okresu v rámci SR netreba obhliadku - slová policajta a vlastná skúsenosť na Kopčianskej
buchač
30.07.14,11:35
KEBY si si preštudoval ( celú ) stránku, tak by si aj vedel !!!

http://www.minv.sk/?odhlasenie-vozidla-ineho-okresu

Kde sa, okrem iného, píše aj nasledovné :

Pristavenie vozidla ku kontrole nie je potrebné. Správny poplatok sa platí až pri prihlasovaní vozidla z iného okresu, odhlásenie vozidla je bez poplatku. V tomto prípade ostávajú na vozidle pripevnené tabuľky s evidenčným číslom.

V prípade zmeny bydliska držiteľa vozidla do iného okresu nie je potrebné vykonať odhlásenie vozidla do iného okresu, ale len prihlásenie, resp. zmenu trvalého pobytu v novom okrese.
critiq
30.07.14,11:41
prosim viac vykricnikov :DDD
ja sa NEPYTAM na ODHLASENIE!!! nepoucuj ze mam citat, ked ty sam necitas poriadne :D vynatok si mi dal o odhlaseni, to mi je vcelku jasne :)
btw. otazka je uz vyriesena nakolko som tam dnes bol... obhliadka vozidla NIE JE POTREBNA pri PRIHLASOVANI z okresu do okresu, hawk!