Andrea Kvasnicová
28.07.14,15:53
Máme dvor cca 30-40 cm pod úrovňou ulice, cez veľkú bránu nám pri silných daž´doch, ktorých je stále viac vteká do dvora abnormálne množstvo vody z ktorého sa nám tvorí na dvore bazén. Je nejaká možnosť ako túto vodu odviesť už z ulice aby nevtekala do dvora, vyrovnanie pozemku je krajné riešenie, nakoľko by to predstavovalo odstránenie všetkých betónov a zámkových dlažieb a položenie nanovo, zasypanie trávnika a pod.....
korela
28.07.14,14:24
Máte na ulici kanalizačné vpusty? Alebo nemáte kanalizáciu a máte priekopy? V prípade priekop, ktoré sú potrebné práve pre prívalové dažde, tento prvok ochrany pred vodou vedome ľudia zasypávajú aby vytvorili prakovacie plochy, hoci vo dvoroch majú dostatok miesta. A nielen na priestranstvách pred svojimi domami, ale i cudzími. Ak by to bol takýto prípad, treba na ulici povytvárať rigoly, hoci i po bokoch spevnené, dostatočne hlboké. Pomôže.
Andrea Kvasnicová
28.07.14,14:36
kanalizáciu nemáme, mala by sa robiť tento rok, a priekopy tiež nie, ani neboli, od plotu k plotu je celá šírka ulice asfalt, susedovci keď stavali si pozemok naviezli a vyrovnali takže k nim voda netečie vôbec a všetko valí k nám.... v dobách ke´d sa náš dom staval to problém nebol, ako dieťa si nepamätám, že by sa nám na dvore robili rybníky..... toto je problém posledného desaťročia.... všetci vieme ako sa klíma mení... je možné to nejako riešiť v súvislosti s výstavbou kanalizácie na ulici ?
Peggynka
28.07.14,14:38
Myslím,že jedine obhliadkou miesta dostaneš kvalifikovanú odpoveď.Tu je to o ničom...budeme sa tu dohadovať o alternatívach.Prípadne môžeš priložiť foto,kadiaľ voda steká,keď leje.Tú cestu robili až potom,keď ste vy dali zámkovú dlažbu? Lebo 30cm pod úrovňou cesty je teda výsledok niečoho veľmi nedomysleného...
korela
28.07.14,15:15
Vždy boli stavebné normy, a v ich prípade nebude všetko v poriadku, celá plocha vyasfaltovaná a žiadny odvod vody. Možno sa spoliehali na dostačujúci sklon cesty.
My nemáme kanalizáciu, priekopy boli po celej ulici, ľudia ich zasypávajú ako nepríčetní. Počas 40-ich rokov sa cesta zvyšovala novým kobercom čo viem 2x (možno i viac), teraz ju máme vyrovnanú s pozemkom a máme to šťastie, že je od stredu vyspádovaná na obe strany rovnako. Ak by nie, a bola by jednostranne napr. iba k nám, tak máme problémy.
Andrea Kvasnicová
28.07.14,16:02
Pridala som foto, voda nám vteká popod bránu vlastne po vybetónovanej kolaji pre príjazd autom, nedomyslené možno... ale pred viac ako 50 rokmi keď sa dom staval to zrejme málokto riešil, a za tie roky sa aj cesta zmenila a zvýšila o vrstvy asfaltu.... a ako píšem kedysi sme problém s bazénom na dvore nemali.... cesta vyspádovaná rozhodne nie je, ak hej tak neviem kam.... naviac bola rozkopaná keď sa robil plyn .... pred xx rokmi....
korela
28.07.14,17:16
Ulicu si mohla tiež, naproti nemáte asfalt zdá sa, má kde vsakovať, ja som myslela, že to máte po pozemky celé plochy spevnené. Málo vidno.
viktorviktor
28.07.14,17:30
exituje akási norma, že cestu nesmú dvíhať, ale aj keď ju najdeš figu ti to pomôže, urob od brány po prvý susedov stlpik na plote po celej šírke pozemku od ulice násyp a odtiaľ spád do dvora. budeš prekladať iba vjazd od brány a vpredu budeš mať kapry, atrakcia pre turistov :-)
brodozz
28.07.14,18:35
Ak je to mozne tak tam po celej dlzke brany zakopte obrubniky,popripade je potrebne v dazdi sledovat vstup vody na pozemok,ja som mal tiez taky problem a viriesili to obrubniky.
Peggynka
28.07.14,19:18
Musíš vysledovať pri daždi,kadiaľ si voda hľadá cestu;pokiaľ výška múrika na plote vystačí,dala by som obrubníky od pravého stĺpika až po ľavý okraj dlažby a príjazd pre auto dvihla do mierneho kopčeka,aby sa voda vracala na ulicu.Uviaž si motúz na dolný okraj stĺpika a na koniec tej dvojdráhy si zabi tyč a natiahni ten motúz podľa libely-uvidíš,kde sa potrebuješ dostať s výškou a či je to reálne.S autom chodíte ďalej do dvora?
Andrea Kvasnicová
28.07.14,19:59
no hej obrubníky, ale ako budeme vchádzať autom do garáže ....ja som skôr myslela na nejaký jarčok.... len kam ho nasmerovať ....
Peggynka
28.07.14,20:11
Čítaj môj návrh o 22:18
korela
28.07.14,20:17
Hej, prečítaj si Peggynku, musíte si vytvoriť "priehradu" natrvalo. S autom prejdete.
sosak
29.07.14,04:17
Ja by som by som urobil po celej šírke bránky z ľava do prava zo sklonom na trávnatú plochu jarok, do ktorého by som zapustil oceľový 100 mm U profil, a voda by sa odvádzala na trávnatú plochu, ktorá má podľa fotografie sklon do prava, súdiac podľa betónového múrika. Neviem, či po pravej strane nemáte susedov, ktorým by toto riešenie mohlo vadiť.
timotej
29.07.14,05:24
existuju betonove prechodove obrubniky, dat pod branu a tu treba zvihnut (vidim ze mate zeleznu - len premiestnit panty), asi najmenej prace a nakladov
Peggynka
29.07.14,06:23
Otázkou je,či by to zabránilo vnikaniu vody do dvora.Treba odsledovať a zmerať...