Ajk&
28.07.14,20:23
Sudca okresného súdu vyhlásil rozsudok dňa 14.4.2014 a zaslal mi ho. V tej istej obálke však bolo vložené aj oznámenie že dňa 25.4.2014 poslal Notárskej komore moju žalobu na ďalšie konanie. Ja som sa voči tomuto rozsudku odvolala na Krajský súd a požiadala ho aj o vydanie predbežného opatrenia, aby oznámenie pre Notársku komoru okamžite zrušil.

Do dnešného dňa mi Krajský súd na predbežné opatrenie neodpovedal. V týchto dňoch som dostala uznesenie toho istého sudcu ktorý vydal na okresnom súde rozsudok dňa 14.4.2014, že predbežné opatrenie zamieta.

Môže to urobiť ten istý sudca na okresnom súde a nie sudca na Krajskom súde?
Mária27
29.07.14,19:18
Neviem, čo posielal na Notársku komoru, ale určite rozsudok a oznámenie boli rozdielne záležitosti. Ak si sa odvolala voči rozsudku, bolo to postúpené krajskému súdu a ten sa bude zaoberať len rozsudkom.
Obsah záverečnej reči ako vyjadrenie účastníka sa do zápisnice zachytáva.
Ajk&
01.08.14,06:19
Na notársku komoru posielal súd oznámenie že budem pokračovať v spore, lebo toto vyhlásenie som ja dala do záverečnej reči. Ale prečo súd nepočkal až nadobudne zastavujúce rozhodnutie právoplatnosť, (veď kým ja neprevezmem rozsudok nie je zastavujúce rozhodnutie právoplatné), ale sudkyňa to že budem pokračovať v spore sa ponáhľala sama oznámiť Notárskej komore. Ako keby som ja bola nesvojprávna. Ja sa predsa po nadobudnutí právoplatnosti rozhodnutia môžem rozhodnúť aj opačne: v spore pokračovať nebudem. Na Notársku komoru súd nemohol posielať rozsudok keďže nebol právoplatný, nemal vrátenú doručenku. Aj oznámenie aj rozsudok som mala doručené v jednej a tej istej obálke obálke.

Po vyhlásení zastavujúceho rozsudku 14.4.2014 sudca robil ešte dva úkony: poslal na Notársku komoru 25.4.2014 moju žalobu a ďalší úkon bol že mi poslal ďalšie uznesenie a sám týmto uznesením rozhodol o zamietnutí predbežného opatrenia, t.j. neposlal na Krajský súd môj návrh na vydanie predbežného opatrenia ale sám si o ňom vo vlastnej kompetencii rozhodol.
Ajk&
01.08.14,06:24
Zatiaľ som podala sťažnosť na Krajský súd predsedovi na postup sudcu na okresnom súde a na to že mi Krajský súd neodpovedal vyše 3 mesiacov na predbežné opatrenie.
Mária27
01.08.14,08:00
V zmysle § 74 ods. 2 obč.súd. poriadku príslušným na nariadenie predbežného opatrenia je súd, ktorý je príslušný i na konanie vo veci samej, t.j. všeobecne súd odporcu - pobyt, sídlo. O predbežnom opatrení zásadne rozhoduje prvostupňový súd (vecná príslušnosť), aj pre štádium meritórneho rozhodovania na odvolacom súde.
Ešte snáď, že po čas už prebiehajúceho konania možno predbežné opatrenie nariadiť v zmysle § 102 ods. 1, kedy dôvodnosť opatrenia treba riadne osvedčiť.
Ajk&
04.08.14,06:00
My si stále nerozumieme: okresný súd vyhlásil na pojednávaní zastavujúci rozsudok 14.4.2014. A po tomto vyhlásení rozsudku sudca ešte ďalej 2 x konal:

a/ pred nadobudnutím právoplatnosti vyššie uvedeného rozsudku z 14.4.2014 (lebo som ho ešte nemala doručený a nepočkal či sa neodvolám) zaslal dňa 25.4.2014 moju žalobu na Notársku komoru, hoci v záverečnej reči som uviedla že si ju po nadobudnutí právoplatnosti tohto zastavujúceho rozhodnutia sama zašlem na Notársku komoru (teda ma predbehol aby stihol lehotu kým je prevezmem poštou zaslaný rozsudok). Odvolala som sa na Krajský súd a zároveň požiadala aj o vydanie predbežného opatrenia aby zrušil tento jeho úkon.

Do dnešného dňa mi Krajský súd neodpovedal, nerozhodol ani o predbežnom opatrení a ani vo veci. Podala som sťažnosť predsedovi KS, doteraz odpoveď nemám.

b/ V týchto dňoch som dostala ďalšie uznesenie okresného súdu že zamieta žiadosť o vydanie predbežného opatrenia popísaného v bode a/ - teda sudca týmto zamietol predbežné opatrenie - mnou namietané jeho konanie (zaslanie oznámenia na Notársku komoru).

A teraz prosím o vysvetlenie
k bodu a/
môže sudca prvostupňového súdu po vyhlásení rozsudku ešte urobiť taký úkon ktorý pred nadobudnutím právoplatnosti tohto rozsudku má pre mňa za následok zastavenie konania na Notárskej komore? (Notárska komora predsa nemôže konať kým jej nebude doručený právoplatný rozsudok)

k bodu b/ môže sudca prvostupňového súdu ktorý urobil úkon voči ktorému som podala návrh na vydanie predbežného opatrenia na Krajský súd - vydať on zastavujúce rozhodnutie ?

Ďakujem.