Ajk&
28.07.14,21:19
Kupujem rodinný dom s pozemkom na ktorom je kopaná studňa. Teraz som sa dozvedela od realitného makléra, že sused (a zároveň aj brat predávajúceho) má v nej rúru s elektrickým čerpadlom. Vody v nej bolo toľko že žlté čerpadlo presvitalo, teda cca 1 meter. :confused: Chcela by som mať vlastnú studňu, len sama pre seba, bojím sa že nebude v nej dosť vody pre dve domácnosti. I keď nerada, uvažujem z tohto titulu o odstúpení od zmluvy s RK a žiadať vrátenie zálohy 2000 €.
Realitka chce spísať dohodu o užívaní studne a stanoviť podmienky, lebo okrem studne je v dome zavedený aj vodovod a tvrdí že ako "úžitková voda" bude studňa dostatočná pre dve rodiny. Môžem žiadať o tom predložiť vyjadrenie firmy ktorá sa zaoberá kopanými studňami?
Peggynka
28.07.14,19:51
Napíšem ti môj pohľad na vec;predpokladám,že brat nemá zriadené vecné bremeno na využívanie studne na tomto pozemku (len aby to predávajúci nestihol urobiť,kým to kúpiš).Ja som dobrá susedka,ale aby sa mi sused korzoval po pozemku,tak to teda nie.Ak si chce môj sused natiahnuť hadicu,aby si načerpal do zásobníka vodu z potoka za mojim pozemkom,nemám problém,ale aby si tu chodil,kedy sa mu zachce,tak to nie...A v podstate nieje dôvod,keď vodovod je.Nech si zriadi studňu na svojom pozemku.Kašli na vyjadrenia a odb. posudky.A zriadením vecného bremena budeš obmedzovaná a keby si to chcela niekedy predať-nepredáš.Takže čistý stôl-môj názor.
command
29.07.14,04:36
Zdielam podobny nazor ako peggynka ked uz kupujes pozemok tak nech je cisty teda bez akehokolvek bremena. Brat moze byt vselijaky ked sa predava vsetci su tutu mutu a potom zacne robit problemy a bude zle. Osobne mam taky nazor ze pokial sa do mna nestara sused co si robim na svojom pozemku nestaram sa ani ja nech si robi kto chce co chce pokial to mna neobmedzuje.
Peggynka
29.07.14,04:40
A že to teraz realitka potrebuje narýchlo riešiť a zabezpečiť :eek:
command
29.07.14,05:03
Fuuu to by som ich poslal do p.. kade lahsie. a nie ze este zalohu 2000€ ze by mi nechceli vratit ved tým že zatajili že v mojej buducej studni ma niekto mat strcenu hadicu ajajaj ved susedko brat nech zobere lopatu a ide kopat svoju studnu.
lubko6394
29.07.14,05:05
Daj si podmienku, že studňa bude len tvoja a daj si to aj do kúpnopredajnej zmluvy. Bratia nech sa dohodnú ako chcú. Inak nekupuj.
arizona
29.07.14,05:26
Ziadnu dohodu nepodpisuj.Ak nie je nejaka tarcha na LV v prospech suseda,daj pozor,aby ju tam nedopisali. Daj si to do podmienky, ze dom kupis az vtedy,ked si predavajuci doriesi s bratom pouzivanie studne. Tebe je to cudzi clovek,nemozu od teba ziadat,aby si suhlasila,nech ti v buducnosti beha po dvore a uziva tvoj majetok.




A
Peggynka
29.07.14,05:31
A o čom sa bratia budú dohadovať? O jej studni (keď to kúpi)?Pred kúpou sa môžu dohodnúť o zrušení vecného bremena (ak tam je,resp. nejaká dohoda)
lubko6394
29.07.14,05:45
Bratia sa dohodnú, že vlastníctvo studne bude na bratovi ktorý predáva pozemok a bratsky sa vyrovnajú. Bremeno na LV nepredpokladám, to by si bratia nezapisovali. Takže ak bude na KPZ uvedená aj studňa na parcele XXX tak by žiadne riziko nemalo hroziť.
bodliak
29.07.14,06:36
Ak chceš z toho vycúvať, tak práve z tohoto dôvodu zatajenia podstatnej veci.
Ak chceš kúpiť, tak len s podmienkou, že pozemok (nehnuteľnoť) bude od takýchto tiarch vyčistený.